Po vymene retaze mi nova retaz pod zatazou zle zapada do prevonika. Pri volnom pedalovani je to OK, pri zatazi ale pocut ze to tam zle zapada (ale neskace to).
Skusal som aj inu retaz ale vylucovacou metodou som dosiel ze to robi prevodnik (Absolute Black oval). Ked som prehodil iny prevodnik (Sram okruhly) tak to nerobi.
Prevodnik ma najazdenych mozno 700-800km. Pri poslednej vymene retaze to nerobilo (starsia retaz ide hladko). Teraz som menil retaz po cca 300km, lebo som chcel vyskusat voskove mazanie a zacat s novou retazou.
Mam s tym pojazdit ci si to sadne, ci radsej ten prevodnik vymenit? Bojim sa ze to rychlo vytaha retaz a ta nasledne bude drat kazetu a Eagle kazety su drahy spas. Dakujem za rady
15.06.2021 - 22:26:22
00
Chlape, mať tvoje starosti - vymeň prevodník a máš pokoj. Chybu si našiel, tak sa teš a bicykluj.
17.06.2021 - 20:44:42
00
Nie je prevodnik ako prevodnik...
Nie je retaz ako retaz.
A rovnako je to s kazetami.

Ale tazko nad niecim dumat a radit, ked nevieme co si namixoval. Mne sa zda, ze si kupil uzku retaz, t. j. na kazetu s viac pastorkami. Alebo retaz je o. k., ale mas prevodnik na menej pastorkov, cize retaz je uzka.
18.06.2021 - 21:28:23
00
keyboard_arrow_up