Ahojte,

Podarilo sa mi nestastne dopadnut tak ze som znicil hlavovu trubku. Bol to naraz z predu a zaroven odspodu na vidlicu. Trubka sa ovalizovala smerom dozadu a dosadacia plocha trubky cca od polky priemeru sa zatlacila o nejake desatinky mm. Vidiet to aj na fotke ako zatlaceny material vytvoril taku malu vlnku po okraji.

Mojim planom je zafrezovat to dorovna a potom kupit novu spodnu misku taku v ktorej sa da vymenit lozisko bez toho aby bolo treba vybijat misku von. Zle drziaci pressfit vymedzim niecim ako Loctite 609.

1. Nepoznate nejakeho majstra s frezou na zapadnom slovensku, ktory by to vedel urobit?
2. Prosil by som typ na hlavove zlozenie, kde je mozne vymenit lozisko s miskou v rame

Vdaka

Prílohy:

DSC_2181.JPG
DSC_2181.JPG 292.71 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_2184.JPG
DSC_2184.JPG 182.52 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_2186.JPG
DSC_2186.JPG 284.19 KiB thumb_up0thumb_down

05.05.2021 - 09:11:22
00
Kedysi som sem dával opravovať nejaké veci na motorku. Pán Neurath je “pán majster” . Skús a myslím že by to vedel dať do pôvodného stavu.
http://motogn.szm.sk/kontakt.htm
05.05.2021 - 10:04:07
00
Len taká podotázka má toto nejaký celkový vplyv na hlavové alebo na vidlicu ? Podľa fotke vizera že je to len minimálne ja by som možno len kúpil iné hlavko ak tak...
05.05.2021 - 13:14:43
00
Ano ma. Nedrzi pressfit, spodna miska ide von uplne lahkym poklepanim kladiva cez drevenu palicu.
Novym hlavkom som to riesil po tom co sa toto stalo lebo stale som citil nejaku volu a obcas to zapukalo. Takto som jazdil celu jar a stale sa to zhorsovalo. V pondelok som sa to rozhodol riesit lebo uz som to nevedel dalej ignorovat a zvonku som prisiel na tu preliaceninu. Vybral som spodnu misku ktora isla uplne lahko a uz som vedel ze je zle.
To nove hlavko sa stiholo za tych par tyzdnov jazdenia tiez obrusit a zaciatok misky je mimo toleranciu, nasuniem ho normalne do jednej stvrtiny len rukou.

Treba vybrusit dorovna okraj trubky a potom skusit s novym hlavkom zalepit...ina sanca uz asi nieje.
peter.merta Vdaka urcite sa mu ozvem ak tu neda niekto tip na blizsie okolie
05.05.2021 - 15:27:42
00
Skus dat vyrobit spodnu misku z ocele nech sa neprisposobi rámu To by mohlo pomoct
05.05.2021 - 19:58:44
00
Ocelova miska tam bola povodne ked sa to stalo. Je to take to klasicke vencekove lozisko co davaju vyrobci. S nim to pukalo a vysuchalo sa. Potom som kupil aerozine xh808 ktore je hlinikove s normalnymi loziskami a chvilu drzalo dobre lebo sa zasuva hlbsie ale teraz uz ani to nedrzi. Prave ta 0.2 - 0.3 mm nerovnost na hrane tej trubky sposobuje ze hlavko sa hybe. Ono sa samozrejme ziadne neprisposobi a preto sa hybe
06.05.2021 - 07:44:21
00
Tak este tekuty kov teda :) Inak uz len zrovnat,ale ona je v podstate ovalna uz takze by ti ju museli zvacsit a tym padom by si musel dat vyrobit misku s vacsim priemerom.No tam by bol dalsi problem,ze uz by tam bolo menej materialu a mozno by to prasklo pri nabijani misky .Alebo kupit prednu cast ramu niekde.
06.05.2021 - 08:39:34
00
Na toto su hlavove frezy, robi sa to rucne.
https://www.ulozkolo.cz/freza-hlavoveho-slozeni-UNIOR-1-1-8-d363.htm?tab=description
Neviem ci presne rozumiem opisu ale keby bola hlav. rurka len zderfomovana do ovalu tak ju novou miskou hlav, zlozenia narovnas a nevypadavala by ti.
Nemohlo tam uz pravdepodobne dojst aj k natiahnutiu materialu?

Zatial v kazdom hlav. zlozeni (okrem integrovanych samozrejme) co som videl sa do lozisko vybrat bez toho aby sa musela miska vybijat von.
28.05.2021 - 13:41:36
00
Nemohlo tam uz pravdepodobne dojst aj k natiahnutiu materialu?


Toto presne...
Medzicasom som si zohnal od svokra digitalnu subleru, lebo klasickou sa to hlavko v tmavej pivnici zo zavesenym ramom tazko meralo ale v zasade som vzdy nameral priblizne hodnoty od 55.85mm po 55.95 vo vsetkych smeroch cize priblizne podla toho ako kaze standard. Na digitalnej sublere to viem zmerat spolahlivo presne a do hlbky cca 8mm je to presne 55.90mm cize v tolerancii tak ako ma byt. Z kraja v hlbke asi 2-3 mm je to trosku menej - 55.95mm.
No ale ovalizovane to nieje ako som si myslel.

Konecne mi doslo nove ocelove hlavko https://www.bike-components.de/en/Ritchey/Comp-Taper-ZS44-28-6-ZS56-40-Press-Fit-Headset-p42187/

Pressfitova cast je pomerne hlboka - 8.5mm a rozmer toho je 56.04mm cize malo by to vytvorit pevny presfitt o hodnote 0.15mm. Pri zatlacani som citil ze presffit je lepsi ako na starom hlavku s pressfit castou len 4.5mm ale stale mi to neprislo zeby to islo tak tazko ako to ma ist. Pukanie a pohyb je tam stale ale zda sa to byt lepsie. Este som ale nestihol pojazdit tak casom dam update.

Kazdopadne hlava mi nebrala ako je mozne ze rozmery su v tolerancii a hlavko nedrzi a dospel som k zaveru ze ten material je unaveny resp. "natiahnuty" za svoju medzu (presne ako si tipol) tak zrejme stratil kus svojej pevnosti...inak si to neviem vysvetlit. Pukliny som nenasiel
28.05.2021 - 19:49:11
00
Nozno by bolo dobre zmerat,alebo zistit hodnotu priemeru noveho rámu.Tych 55.90 je mozno vela na pevny spoj.
Potom treba pouzit ventilovu pasku.0,01 alebo inu hrubku ak bude treba
02.06.2021 - 14:50:12
00
keyboard_arrow_up