Zdravim vsetkych bikerov...mam mensi problem s hore uvedenym tlmicom na mojom novom fulle kellys tyke 30.
Je to moj prvy full tak este nemam tolko skúsenosti s tlmicom.
Mne pripadá az moc mokry od oleja...niekedy po jazde ked posuvam kruzok po pieste tak normalne zhrna olej...nie sice moc zeby to az kapalo ale je to viditelne. Tak som sa chcel opytat ci je to normalne alebo je to na reklamaciu a tiez mam pocit ze lockout nefunguje akoby mal...niekedy ked tlmoc zamknem tak dalej pruzi akoby ani nebol uzamknuty a po chvili uz je tuhy ako ma byt...inokedy zamyka hned...poradte niekto prosim.
Dakujem
07.06.2015 - 08:46:54
00
ked stracas olej stracas podstatu celeho tlmica. len ci je to naozaj olej a nie len nejake mazivo ktore sa ti z tej teploty odtapa. ale ak mas aj nejaky iny problem s tym tlmicom tak jasne ze reklamuj. to si nevedel? alebo si cakal ze ti tu nejaky mudrlant napise ze to mas omotat s hajzelpapirom a jazdit dalej?
08.06.2015 - 08:27:31
00
Jasne ze som na to necakal ale ako som uz pisal nevedel som ci to nieje prave len to mazivo...ako som pisal nemam s tymito dielmi vela skúsenosti...tak sorry za blbu otazku ale v tomto tlmici je olej? Doteraz som bol v tom ze je to vzduchovy tlmic.
08.06.2015 - 08:36:05
00
V tvojom tlmici je vzduch ako pruziace medium. Potom mas tam olej na mazanie a olej na tlmenie.. :)
08.06.2015 - 08:40:29
00
https://www.youtube.com/watch?v=vcSH2z706rU tu mas vysvetlene ako to funguje
08.06.2015 - 08:45:17
00
Viem ze Vam to pride smiesne ale fakt som neni 10 rocny bajker...tak sa este vsetkemu nerozumiem...tak dakujemvza vysvetlenie...bike mam asi mesiac tak s nim zájdem v ramci zarucneho servisu na opravu...dufam ze mi nepovie ze je to len mazivo...neda sa to nejako vysledovat co to je? A co hovoríte na ten lockout?
08.06.2015 - 08:49:09
00
da sa to ochutnat ale kedze sa v tom nevyznas tak to nerozoznas ci to je tlmiaci olej alebo mazivo ale v zasade by tam nejake mazivo ani nemuselo byt. na motocyklovych tlmicoch teda nebyva lebo sa to maze tym olejom vnutri a tesniace kruzky ti to stieraju do sucha aby to nevytieklo von. tak by to malo byt aj v tvojom pripade
08.06.2015 - 08:52:34
00
Pri novych tlmicoch sa obcas stava, ze trochu tecu, kym sadne tesnenie. Vzdy to poriadne utri, inak to bude chytat necistoty a moze sa ti poskrabat piest. Ak ti to bude tiect este aj po dvoch mesiacoch asi je zle tesnenie, urcite chod reklamovat. A ked tam budes tak rovno spomen aj lockout.
08.06.2015 - 09:30:23
00
Dik moc Filip...tak este skusim jazdit stejne na nom mam ešte asi len 50 km takze urobim do tych dvesto a zajdem rovno aj na dostelovanie. Este budem pisat zatial dakujem
08.06.2015 - 09:42:21
00
Mne tiez tiekol tlmic, vzdy som to utrel a do garancky (cca 500km) mi prestal tiect.
08.06.2015 - 09:47:47
00
je to mazivo zo vzduchovej komory,do týchto tlmičov ho dali trochu viac-postupne po cca 500 km to prestane - to zamykanie blbne aj na mojom,ak zamknem tak musím 3 - 4 krát zapružiť,až potom zamkne (to by mohlo byť na reklamáciu,ale ja to nechám tak,aj tak nezamykám)
08.06.2015 - 10:46:01
00
Dano sice to rad počujem ze je to bezne a ze lockout to robi aj tebe.
Takze pri tomto vyrobku je to bezne hej? A este som sa chcel opytat na aky tlak a ako presne si mam dofukat tlmic...a musim na to mat speci pumpicku ci staci klasika? Lebo viac by mi vyhovoval trosku tvrdší leno ide dost hlboko uz len ked sedim...a to niesom ziadna tazka vaha...80 kg plus minus autobus...:-)
08.06.2015 - 11:04:13
00
Ked ho chces tvrdsi,mal by sa ked si sadnes na bajk zanorit asi na stvrtinu zdvihu.Pri tvojej vahe by som skusil 170 psi na zaciatok a potom uz podla potreby dofukol,alebo popustil.A potrebujes pumpicku specialne na vidlice a tlmice.Teoreticky sa to da aj s normalnou,ale kym ju das dole z ventilu,tlmic vyfuci.
08.06.2015 - 11:25:11
00
Pozri si manual k tlmicu, ak ho nemas na stranke vyrobcu urcite najdes nastavenie na tvoju vahu. Podla tabulky ho natlakuj, potom si zmeraj Sag - t.j. zanorenie, vacsinou je to od 15 do 30%, zalezi od vyrobcu, ci je to tlmic alebo vidla a aj od osobnych preferencii. Sag meraj s celou vybavou, teda aj tretry, ruksak, pripadne aj vak naplneny vodou ak pouzivas.
Ak je Sag spravny ale chod je trochu makky ci tvrdy, tak trochu prifukni ci ufukni. Potrebujes specialnu pumpu na tlmice a vidlice kvoli vyssim tlakom. Klasicka pumpa nevyvinie taky tlak. A tateko speci pumpicky maju aj tlacitko, ktorym vies ufuknut vzduch po malych krokoch, takze vies velmi presne nafuknut tlmic ci vidlu. Stoja okolo 20 E, pogoogli mozno najdes aj za menej.
08.06.2015 - 13:13:17
00
Ok diki moc...este jedna vec...ako ste pisali ze to mazivo po case prestane utekat...nebude ho potom nutne doplnit? Ak ano tak ako?
08.06.2015 - 14:22:20
00
keyboard_arrow_up