No nazdar. V poslednych dvoch tyžddnoch pozorujem kuriozny problem s bezdrotovym tachometrom . Jedná sa o INBIKE tacháč z alíčka, ktorý mi už fachá na tretom bicykli a som s ním nadmieru spokojný . Ako fakt nestojím o je.bnute komenty ze to vyhod von oknom a podobne somariny. Kto nevie poradit odpovedať normalne iba rypnut nech ani nekomentuje.
Problem : Za jazdy dajme tomu idem plynule ustalene 25 kmh ... Z ničoho nič po čase začne skakať rychlosť na 12- 15 - 7 - 0 naspat 25 potom 12 ... skace to rozne ... Viac neukaze , iba tolko kolko realne idem a menej. Ako prvé je že som ihned premeral baterky v snimači a v tachometri. 3.0V maju mat , mali 2.92 , okey šlahol som tam nové GP tie mali obe 3.1 V takže dajme tomu že problem by mal byť vyriešeny. Sadol som na bajk všetko fachalo, po chvilke začalo zasa skakať tak isto.
-Kočka má na bajku ten isty tachač, vravim si prehodim len tachometer snimač a magnet necham a uvidime... Zasa chvilku ok a začalo skakať. Dobre , došol som domov , nahodil som aj jej snímač, tým padom som mal akoby komplet jej snímač aj tachometer avšak magnet zostal moj ... Idem idem ... všetko super ... Po chvilke to isté ... Nechapem či som radioaktivny alebo kiju marju ...
MAGNET som nechal svoj povodny ved je to len magnet... nastavene je všetko dobre na 110 % !!! nemozu predsa blbnut dva tachače naraz na tom istom bajku ... Na jej bajku všetko fachčí... podotykam nemám ebajk ...
Nosim hodinky s gps ktore nahravaju na stravu, tie som mal vždy už par mesiacov s tzym jazdim tam nemoze byt problem, nosim svetlo zadné , tiež vždy som ho mal , telefon takisto.... a ten by bol aj daleko od tacha ... Akurat ze predne svetlo som kupoval nove tu na mtbiker force 800 lm, cca niesom si isty ale cca par tyzdnov po kupe som toto spozoroval. a jasne tym padom mi namiesto 50 km trasy čo ukaze strava, tachač ukaze 30 km .. kedze to skace ....
Ja fakt neviem , moze to byt svetlom ? Zajtra skusim bez svetla pojazdit, a bez hodiniek... pripadne len s hodinkami a tak.. Taka somarina mi to pripada byt ze svetlo ruší .... ziadnu inu elektroniku pri sebe nemám , mobil hodinky predne zadne svetlo .

Vdaka za kazdu dobru radu a hejt ze činsky šmejd vyhod oknom ( doteraz dva tri roky slapal ??? )
15.09.2021 - 20:57:28
00
To svetlo môže byť reálna príčina blbnutia tacháča. Robilo mi to v minulosti pri elektronike z Ali.
15.09.2021 - 21:52:02
10
To svetlo ma moznost prepinat intenzitu svietenia? Ak ano je to PWM a teda pracuje na principe zmeny frekvencie ovladania svietivosti LED a moze byt pricinou vypadavania tachometra za predpokladu ze svetlo svieti samozrejme.. :) A co sa tyka vzdialenosti magnetu od snimaca je spravna? Aj "priestor" na snimaci ktory ma byt ovlplyvnovany magnetom? :)
15.09.2021 - 22:02:24
01
Ano vzdialenost pisu max 4 mm medzi snimacom magnetom je vsetko dodrzane. Ano svetlo je prepinatelne ma 3 polohy svietenia ak by to bolo tým teoreticky si myslim ze by robilo skor vypadky iba pri prepinani na vyssiu nizsiu intenzitu. Ale nevylučujem to. Akurát mi vravi priateľka, ze na svojom tachometri uz nejakú tu dobu pozoruje tento jav, moj zacal len nedavno , akurat mi to nehovorila takže môžem ja prehadzovať za jej :D asi nakoniec ja napíšem to, co som nechcel aby napisali . Je to cinsky 10€ smejd a treba to vyhodiť .
:D software chyba , este skúsim cinanovi na ali napisat ci ma na toto reklamacie možno poradí co s tym.
15.09.2021 - 22:18:47
00
Svetlo s pwm a datovy prenos do mobilu (ak je na rajdoch) dokaze rusit az vyrusit .. taktiez napr. GPS tachac dokaze rusit klasicky tachac co je vedla. To padanie rychlosti vyzera na vypadny prijmu z cidla .. skus ho dat ta, aby bl blizsie k tachacu a hlavne aby nebol v zakryte s rajdami/predstavcom. Ak teda nemas nieco, co to moze rusit.
16.09.2021 - 07:51:10
00
pravdepodobne je to svetlom, rovnako sa sprava aj moja Sigma ked mam sucasne zapnute svetlo Moon meteor storm pro.. ked ich dam od seba cca 20cm tak je to uz v pohode..
18.09.2021 - 23:14:41
00
Noo vyskusam umiestnit inde , to je rozumne. Ja mam tacho na predstavci a svetlo tesne na rajdoch natlacene na predstavci. Len kam to dat ked mi to takto vyhovuje :D ... Svetlo inde neviem dat bude ho točiť na gumicke a tacho jedine oisyunut ale 20 cm to asi neurobi vyskusam , od jedu som uz tacho komplet demontoval hovorim naco to je ked neukazuje dobre
19.09.2021 - 07:49:23
00
Stunty22 napísal:
Noo vyskusam umiestnit inde , to je rozumne. Ja mam tacho na predstavci a svetlo tesne na rajdoch natlacene na predstavci. Len kam to dat ked mi to takto vyhovuje :D ... Svetlo inde neviem dat bude ho točiť na gumicke a tacho jedine oisyunut ale 20 cm to asi neurobi vyskusam , od jedu som uz tacho komplet demontoval hovorim naco to je ked neukazuje dobre

Najjednoduchsie je pojazdit s vypnutym svetlom ak to podmienky umoznuju. V pripade, ze svetlo ma napajaci kabel (k baterke alebo power banke) tak je mozne to riesit aj feritovymi jadrami umiestnenymi prave ba kabelazi.
19.09.2021 - 08:45:37
01
Dnes odskusam, a dam vedieť. Priateľke to robilo vraj tiez a vraj len vtedy ked som jej dal moje svetlo vecer na pozicanie. Tak uvidime dnes otestujem a dám vedieť. Fungoval tacho rok a pol kupil som svetla a zrazu problem.
19.09.2021 - 08:51:27
00
Takze odskusane na priateľkynom bajku tacho co ma ona ( ten isty co aj ja ) a odskusane tak isto na mojom bajku... Zdvihol som na zadne prekrutil prednym kolom, bez svetla na jednom na druhom bajku ... Vsetko slapalo az kym som neprilozil zapnute svetlo force shark 700 lm . Mam dve rovnake svetlá, obe rušia tak isto aj moj aj priatelkyn tacho. Takže zahada vyriešená.
19.09.2021 - 19:29:51
02
najednoduchšie kupit kablovu sigmu za 10€ a je po probleme
21.09.2021 - 14:37:23
01
No tak to aj bude. Keby je aj toto kablove tak neni problém.
21.09.2021 - 14:39:41
00
keyboard_arrow_up