scart335 presne toto riesim teraz ja.
misoR sem na fore mi povedal, ze to bude zavzdusnena brzda. Sak trosku vyssie je jeho prispevok :)
14.06.2013 - 13:05:13
00
Áno čítal som tvoj príspevok aj jeho odpoveď ale ja som si na 100% istý že odvzdušnená je veď som cez ňu pretiahol asi aj pol litra oleja :D.
A taký ístý chod mala aj keď bola nová,tak ja neviem či opletené hadice treba alebo fakt je to len vlastnosť výrobku.
14.06.2013 - 13:10:24
00
ja si pamatam urcite ze tento "gumovy" efekt som nemal na brzdach nedavno. Tak ked prides na rozumne vysvetlenie preco ti to robi daj vediet :)

Ja skusim odvzdusnit dnes a uvidim ci to pomoze.
14.06.2013 - 13:16:14
00
chcel by som si sam vymenit brzdove dosticky na SHM445. Stiahol som si navod z netu (http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/SI_8J50A/SI-8J50A-002-SLK_v1_m56577569830754220.pdf) a tam sa pise, ze po namontovani brzdovych dosticiek mam namontovat rozpery dosticiek a tie nemam. Neviem ci sa daju kupit, alebo je aj ine riesenie? Ako menite dosticky vy? Musi sa potom robit nieco aj s celym hydraulickym systemom? A ked chcem potom iba pozriet ci su dosticky opotrebovane, treba to demontovat ako ked sa menia? Diky za rady!

Akoze nemas? Ako si brzdil doteraz?
14.06.2013 - 14:04:44
00
http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/udrzba-kotoucovych-brzd-shimano/
14.06.2013 - 14:32:17
00
Vymyslel som novy typ brzd :-), ale nie, beriem spat :-) Pozrel som si totiz ten manual a nie brzdy "nazivo" a preto som napisal taku ... Uz som si to pozrel, tak uz viem. V tom navode je totiz ta rozpera spominana az pri zakladani a tak som myslel, ze je to nieco urcene na zakladanie. Hadam nebudem zaradeny do hlodov fora :-)
14.06.2013 - 14:35:19
00
Ak sa to takto prejavuje, skusil by som to na Vasom mieste odvzdusnit...ked stlacim paku na svojich brzdach, tak s vacsou silou ju samozrejme este trosku dokazem stlacit, ale je to par mm, mozno pol centimetra, urcite ju nepretlacim az ku gripu, to by som musel urvat packu :D alebo vyrobit taky tlak, ze by povolilo nejake tesnenie :D ale taky silak nie som. :) Ked nepomoze odvzdusnenie, tak treba hladat chybu v samotnej brzde...
15.06.2013 - 00:34:14
00
Áno čítal som tvoj príspevok aj jeho odpoveď ale ja som si na 100% istý že odvzdušnená je veď som cez ňu pretiahol asi aj pol litra oleja :D.
A taký ístý chod mala aj keď bola nová,tak ja neviem či opletené hadice treba alebo fakt je to len vlastnosť výrobku.

tlak sa môže "stratiť" aj v strmeni....
chyť jednou rukou strmeň keď stláčaš páku, či ho nerozťahuješ....
brzdy ktoré silno brzdia ( teda majú veľký prevodový pomer síl) dokážeš stláčaním páky roztlačiť, až poškodiť.
hlavne keď ju stláčaš len tak nasucho, nie za jazdy, lebo za jazdy brzdí už pri slabučkom stlačení.
15.06.2013 - 07:58:14
00
no takze odvzdusnoval som si brzdu vcera. Nakoniec som bike zaniesol do servisu lebo sa mi uplne zavzdusnila :clap:
Cely krasny vikend bez biku :headbang:
Tento krat som si zobral ponaucenie: neskusat experimentovat pred nejakou cykloakciou :)
15.06.2013 - 17:18:40
01
Jedná sa o brzdy Shimano XT, vie niekto poradiť?
Asi pred mesiacom som "chytil" veľmi nepríjemnú búrku, keď som zliezal z Malých Karpát, lesnými cestami sa valila voda s blatom (jemný íl), toho svinstva sa mi dostalo aj do bŕzd. Nakoľko som tom v takom klzkom bahne nemohol pustiť šusom, zliezal som za dosť intenzívneho (a nie zbytočného) brzdenia. Odvtedy je to s brzdami horšie, tak možno poradíš.

Predná brzda zaberala veľmi citlivo (čomu som sa tešil), zadná až v 3/4 záberu páky a bolo jasne cítiť, že to nie je brzdenie, ale skôr spomalovanie. Myslel som, že to bude zavzdušnenie systému, ale páka celkom slušne po pustení vyskakovala do pôvodnej polohy. Rozobral som aj prednú, aj zadnú brzdu, všetko vyčistil, odmastil kotúče, odmastil obloženie, poskladal a stále nič. Na zadnej brzde úplne "odišla" tá citlivosť a prudkosť brzdenia. Nakoľko obloženie nie je vôbec odraté, nechápem tomu.

Tento týžden som odniesol systém do servisu na odvzdušnenie, zdá sa, že čiastočne pomohlo, brzda je trochu citlivejšia, ale ajtak mám pocit, že zadná až tak nezaberá. Vymenil som teda obloženie (predné dozadu, zadné dopredu) a je to stále ten istý problém.

Nestretol si sa niečím podobným? Už mám vážne dojem, že ma chytá paranoja.

dík za radu!

juro
14.07.2013 - 20:14:29
00
@Martinux, ja som vcera odvzdusnoval brzdy, vsetko prebehlo ok. Zadna brzda super ucinna a nabeh pekne ostry. Predna vsak brzdila tak nejako ako popisujes ty. Mal som podozrenie na problem, ktory sa aj potvrdil: strmen bol pohnuty tak ze platnicky neboli na 100% rovnobezne s kotucom. Ked som ho po navrate domov nastavil spravne, vsetko brzdi znova ako ma. Skus sa pohrat s nastavenim strmenov.
14.07.2013 - 21:39:02
00
Zdravím,

Chcel by som sa opýtať, či treba brzdu odvzdušniť, alebo niečo iné. Bicykel má rok a pol a s brzdami som nerobil nič. Až teraz musím zadnú brzdu stlačiť až nadoraz k riaditkám aby som zabrzdil. Keď ju stlačím viackrát (akoby napumpujem) nachvíľku stvrdne a brzdí ako pôvodne na začiatku. No po chvíľke je zase mäkká.
15.07.2013 - 15:35:47
00
OKbike- áno treba dať odvzdušniť. Malo by sa to stratiť, každopádne po tej dobe to treba dať všetko pozrieť, aj platničky a stav kotúčov.
15.07.2013 - 15:40:22
00
nejaky ochotny clovek co vie odvzdusnit avid juicy 3 ? presov a okolie ? :)
12.04.2015 - 20:06:03
00
Cauko,
mam Avid Elixir 3, na asi rocnom bicykli. Po zime fungovalo všetko OK až na neni dávno kedy brzda po stlačení páčky postupne mäkla a šla až k riadidlám. Jednoducho sa po stlačení postupne znižoval brzdný výkon. Zavzdušnená neni, pretože reaguje dobre už pri malom stlačení reaguje piestik. Vyčítal som že problém by mohol byť vnútri v páčke tak som ju rozobral, vyzeralo to všetko OK ale aj tak som vymenil tesnenie na piestiku no po zložení to isté, brzdí dobre asi 1 sekundu potom to ide dole vodu. Prezeral som hadičky nevyzerá že by nikde unikala brzdová kvapalina.
25.04.2015 - 16:45:35
00
keyboard_arrow_up