Vdaka.
02.02.2020 - 13:55:09
00
Mam Guide RS - rocnik asi 2016/2017. Potreboval som skratit hadicku. Staru olivu aj s trnom som odstrihol s hadicou.

Vsade v navodoch vidim, ze ten trn co sa dava do hadicky sa ma srobovat s torxom T8. Moj ale ziadny zavit nema, ako keby bol do tej hadicky nalisovany/nastreleny.

Mozem pouzit toto:

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/sram-stealthmajig-oliva-a-trn-t8-1ks.html

??
03.02.2020 - 09:10:21
00
crymo99 je to v popise, že sa dajú použiť aj na všetky predchádzajúce, takže áno

tibcco deci Ti stačí aj na 5 břzd 20ml do jednej
03.02.2020 - 09:31:22
00
Ahojte. Opýtam sa tu, nech kvôli prkotine nezakladám nové vlákno.
Ako uvoľniť zalepenú odvzdušňovaciu skrutku na páčke? Je tam torx 10, už som zlomil dva bity a ani náznak pohybu. Je to oceľová skrutka(červík) v nejakom hliníku. Pomôže po tom nejako klepnúť?
03.02.2020 - 10:08:55
00
Nahrej okolie skrutky, ak máš taký malý horáčik, alebo teplovzdušnú pájkovačku.
03.02.2020 - 12:23:59
01
Ahojte, menil som kvapalinu v brzde, len mi trosku
pribrzduju dosticky koleso pri nestlacenej packe.
Trebalo by mi trosku kvapaliny vybrat.
Viem to vyriesit tak ze odskrutkujem hornu skrutku na brzde a zatlacim trosku piesty dovnutra?
27.02.2020 - 19:45:14
00
Aké brzdy?
Akú si tam dal kvapalinu?

Teoreticky sa dá aj tak ako si spomenul, len pri zatváraní skrutky na páke musíš držať piesty od seba, lebo keď uvoľníš tlak na ne hladina v páke mierne klesne a máš dnu bublinku.
Ak sú brzdy Shimano oplatí sa drobná investícia.
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-lievik-na-odvzdusnenie-smdiscbp-9629.html
Lievik má možnosť otvorenia/zatvorenia. Pripojíš lievik, otvoríš, roztlačíš piesty, zatvoríš lievik, odpojíš ho od páky, zavrieš skrutku.

Len potom treba používať Shimano minerálny olej, lebo práve použitie iných kvapalín v Shimano brzdách spôsobuje to, že sa piesty nevracajú.

    27.02.2020 - 21:31:11
    00
    aJoN napísal:
    Aké brzdy?
    Akú si tam dal kvapalinu?

    Teoreticky sa dá aj tak ako si spomenul, len pri zatváraní skrutky na páke musíš držať piesty od seba, lebo keď uvoľníš tlak na ne hladina v páke mierne klesne a máš dnu bublinku.
    Ak sú brzdy Shimano oplatí sa drobná investícia.
    https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-lievik-na-odvzdusnenie-smdiscbp-9629.html
    Lievik má možnosť otvorenia/zatvorenia. Pripojíš lievik, otvoríš, roztlačíš piesty, zatvoríš lievik, odpojíš ho od páky, zavrieš skrutku.

    Len potom treba používať Shimano minerálny olej, lebo práve použitie iných kvapalín v Shimano brzdách spôsobuje to, že sa piesty nevracajú.


    Brzdy Shimano SLX M7000 a aj Shimano olej, doteraz som s tym nemal problem, len som daval nove kotuce aj nove dosticky tak som menil aj kvapalinu, predna je OK ale zadna mi pribrzduje.

    Samozrejme odvzdusnovaciu sadu aj lievik mam.

      28.02.2020 - 06:20:42
      00
      tak otvor hore nadržku a dole roztiahni platničky montpakou a zavri nadržku...v zime sa ale mineralka trochu roztahuje takže možu brzdy v zime suchať
      28.02.2020 - 06:25:14
      02
      zihadlo 5 napísal:
      tak otvor hore nadržku a dole roztiahni platničky montpakou a zavri nadržku...v zime sa ale mineralka trochu roztahuje takže možu brzdy v zime suchať


      O to mi islo ci sa to takto da spravit ? este som to neskusal, cez vikend spravim. Vdaka
      28.02.2020 - 07:27:55
      01
      keď pribrzďujú len trošku,vybehni na kopec a dole pribrzďuj len zadnou,bude to v pohode
      28.02.2020 - 07:57:20
      02
      ja mam po vymene noveho strmeňa plus nove platnicky SLX dlhy chod paky nejdu az uplne stlacit nadoraz ale nemaju taky kratky chod ako predtym. a stale ide vzduch takze asi uz aj packa netesni aj ked nikde neslzi.a neexistuje aby tam bolo tolko vzduchu kazdy den asi to okolo piestu nasava ten vzduch.
      28.02.2020 - 09:24:15
      00
      Dano5 napísal:
      keď pribrzďujú len trošku,vybehni na kopec a dole pribrzďuj len zadnou,bude to v pohode


      To som skusal, aj psa som zapriahol ? a brzdil som mu ale nepomohlo. Vyskusam to s tym otvorenim a roztiahnutim dosticiek
      28.02.2020 - 10:58:11
      00
      Chcem sa opytat. presiel som skoro cele vlakno ale otazku aku mam ja som nenasiel.
      mam shimano xtr9020. a stve ma prasiatko a konkretne jeden piestik. aj ked som postupoval podla postupov ..vypumpovaval som ho vonku cez rosperku speci aby ten druhy bol bloknuty atd...cistil som ho ..mazal..zatlacil naspat a dookola asi 10- 15x..uz som mal poxit ze ide rovnako ako ten co chodi dobre. no po zalozeni novych dosticiek..kotuca a zatvoreni samozrejme systemu po odvzdusneni sa stale vysuva iba ten druhy piestik.. kedze ten stoji zarovno s prasiatkom ten druhy sa vysuva viac a sucha o kotuc a pri zabrzdeni tlaci a vyhyna kotuc a a z tak sposobuje brzdny efekt ze zatlqci vyhnuty kotuc do toho neposlusneho piestika. brzdi to slabucko..na plny egekt musim pumpovat brzdu. co mam robit? piestik je cisteny asi 10-15x aj mazany..zatlacany a opat vysuvany a stale po zalozeni dosiek a atd nefunguje ako ma. odvzdusnene je to myslim dobre. napada mi vytlacit piestik uplne von. a t ak ocistit. da sa to? neposkodim jeho tesnenie? mineralny olej mam 1l cize ozeliem ze mi vytexie a musim opat dotlakovat a odvzdusnig..ide mi aby strmen fungoval ako ma..cize oba piestiky. dik za radu.
      19.03.2020 - 00:21:29
      00
      Dnes som vytiahol úplne nový bike a hneď ho aj pokrstil :( Po krásnom salte som ohol brzdovú páku prednej brzdy. Hneď som ju narovnal, keďže ma čakal ešte pekný zjazd domov a to asi bola chyba, keďže celá tá páka je z blata. Na páke sú viditeľné trhliny na vrchnej aj spodnej časti (nerovnosť cítiť aj prstom). A keď pákú stlačím vidno dnu nejakú zelenú gebudzinu (asi vazelina).

      Otázka znie. Je to jazditeľné? Alebo môžem na nový bicykel kúpiť rovno brzdovú páku? :D Ak to je jazditeľné, čo je tá zelená vec? Iba vazelina? Je to pri tom malom piestiku. Ak to nie je jazditeľné, dá sa kúpiť samostatná páka? Iba tá kovová časť? A ak nie, samostatná brzdová páka asi nie je pripravená tak, že je v nej už olej a stačí namontovať. Budem musieť napustiť čo?

      Prílohy:

      DSCN2379.JPG
      DSCN2379.JPG 576.53 KiB thumb_up0thumb_down

      DSCN2382.JPG
      DSCN2382.JPG 569.81 KiB thumb_up0thumb_down

      DSCN2384.JPG
      DSCN2384.JPG 802.78 KiB thumb_up0thumb_down

      DSCN2388.JPG
      DSCN2388.JPG 340.77 KiB thumb_up0thumb_down

      DSCN2389.JPG
      DSCN2389.JPG 469.67 KiB thumb_up0thumb_down

      28.03.2020 - 19:27:07
      00
      keyboard_arrow_up