Ani ja neviem o kónickom vyhotovením púzdra a jeho uloženia v žiadnej konkrétnej vidlici. Minimálne RS a Fox (ale nepochybujem že všetci) majú všetko riešené v rámci tolerancií ako píše Plazzer. Dá sa však v malej miere zmenšiť vôla v konkrétnom klznom púzdre po jeho vybratí a úprave - čo sa občas dá využiť. Ak je však vôla veľká, treba samozrejme vymeniť celé púzdra.
Ak by niekto chcel doplniť dielňu o náradie na púzdra, tak sa dá zohnať https://www.bikeparts.com/BPC152561/barnett-bicycle-institute-fork-bushing-tool-fbt-3-nls
Ja som si v dobách minulých dal vyrobiť niečo podobné, no je pravda, že ho využijem tak 10x za rok. Dnešné vidlice sú na tom s puzdrami slušne a od roku cca 2014 sa to dramaticky zlepšilo naprieč celým spektrom vidlíc.

Občas sa však aj v dnešnej dobe vyskytne vidlica, pri ktorej ide každá noha samostatne úplne hladko, ale po nasunutí komplet nôh do seba je trenie výrazné = vnútorné nohy potrebujú určitú silu na to aby sa zasunili do vonkajších. (samozrejme toto sa dá skúšať po vybratí gufér a všetkých vnútorností - len so samotnými vonk./vnút. nohami)
Toto je zvyčajne problém presnosti nôh - nie sú rovnobežné ich osi v niektorom smere. V tomto prípade sa dá nedá dokonale hladký chod dosiahnuť, jediná možnosť je skúsiť šťastie s lepším kusom.
04.02.2020 - 22:55:06
03
No ja viem, ze u RS sa vola nastavuje posunom puzdra hore alebo dole. Vsak to mam aj ciastocne overene na jednej vidlici, konkretne Lyric model 2010. Ale zdroj /odkaz na to neviem kde mam, vidlicu som davno uz neriesil, takze hadat sa nejdem... chystam sa na to uz dlho, ale odkladam to :)

edit: napr. tuna https://forums.mtbr.com/shocks-suspension/dreaded-fox-forx-bushing-slop-what-do-about-783725.html "Rock Shox lowers are conical inside to allow bushing fit depending on how deep you push them."
05.02.2020 - 07:45:41
00
Zdar, viete poradiť nejakú náhradu tohto oleja https://www.bike-discount.de/en/buy/fox-racing-suspension-fluid-5wt-teflon-infused-946ml-602121
potrebujem ho do vidlice 40ml a koli tomu sa mi neoplati kupovat liter za 25e
05.02.2020 - 16:57:49
00
flinty napísal:
Este mozes vyskusat http://www.sendhit.net. Keby si to vyskusal, postni fotky, pls. Chcel by som vidiet ako to vyzera v reale po oprave.


Ďakujem za tip.. vyskušal som sendhit zakrylo to celkom pekne tie hlboke odierky...toto je vysledok pred a po

Prílohy:

2358BC28-F781-42DE-BF64-3FEE9C8C45B3.jpeg
2358BC28-F781-42DE-BF64-3FEE9C8C45B3.jpeg 440.88 KiB thumb_up2thumb_down

07.02.2020 - 23:24:30
09
Caute, stretol sa niekto s klepanim super deluxe tlmicu? Normalne bike chytim za sedlo a tlmic zacnem rychlo za sebou stlacat asi 3-5 mm a je tam pocut aj citit klepanie. Pri pomalom stlaceny to nerobi. Citit to hlavne ked sedim v sedle a idem po nejkych hrboch, pri jazdeni to robi na malych a rychlich kompresiach, je to dost citelne a neskutocne otravne. Nejake tipy co by to mohlo byt? Bike ma za sebou tri dni jazdenia

Edit: Toto je zvuk co to vydava
09.02.2020 - 16:14:01
00
Viete niekto poradiť či zhodený nový tlmič z Yeti SB66 bude treba upgradnúť na Norco Range? Alebo ak aj je tlmič továrensky nastavený na Yeti tak ja to vo výsledku ani nepocítim?
13.02.2020 - 09:48:51
00
Neviem ci to patri uplne sem, ale nic vhodnejsie kde to zije som nenasiel :-) Zasvati ma niekto v rychlosti do sveta tlmicov na xc pouzitie, hlavne teda R-S? Vidim tam dve rady, deluxe a monarch, co je viac? Potom je tam r/rl/rt3, co je pocet rezimov, ultimate co neviem co znaci... Jedine co mi je jasne je rozmer a zdvih :-D Nejak hierarchicky mi to ozrejmit+ake su rozdiely, co je aka kvalitativna rada, co je top trebars k sid-ovi ultimate/carbon... U foxu sa este celkom orientujem, performance zaklad a factory top, vzdy/teda skoro vzdy tri rezimy, cena vysoka... :-D
13.02.2020 - 15:04:28
00
rozdiel medzi monarch a deluxe je v rozmeroch. Monarch pouziva povodne roztece oko-oko vypocitavane podla imperialnych mier, deluxe ma metricke rozmery, navyse v deluxe rade su aj takzvane trunion uchyty tlmica. Potom to uz zalezi len od teba co chces aby mal tlmic za funkcie
13.02.2020 - 15:35:22
00
Doplnim len, ze deluxe je konstrukcne pokrocilejsi - pouziva shaft s vacsim priemerom, vacsie prekrytie puzdier a nejake dalsie veci.. vo vysledku by mal lepsie odolavat priecnemu namahaniu..

Co sa tyka rl/rt/ultimate/atd:
R ma iba nastavenie reboundu, kompresia sa neda nastavit
RL ma dve polohy kompresie - open a lock
RT - open/pedal (resp threshold)
RT3 - tri polohy - open/pedal/lock
RCT - dve polohy kompresie open/pedal + samostatne tocitko na jemne nastavenie open polohy

Delenie na Select/Select+/Ultimate zaviedli od roku 2019 pre zjednodusenie, ale v zasade to kopiruje vyssie spomenute delenie. Select = R, Select+ existuje vo verzii RL aj RT, Ultimate = RCT

Top z tychto verzii su teda RCT resp Ultimate
13.02.2020 - 16:56:32
01
bubulak napísal:
Viete niekto poradiť či zhodený nový tlmič z Yeti SB66 bude treba upgradnúť na Norco Range? Alebo ak aj je tlmič továrensky nastavený na Yeti tak ja to vo výsledku ani nepocítim?

To zalezi najma od kinematiky zadnej stavby, konkretne teda od pakovych pomerov v priebehu zdvihu.. napis konkretne verzie danych bajkov vratane rocnikov a skusim ti to pozriet..
13.02.2020 - 19:16:45
00
Yeti SB66 je asi minulorocny model. Moj Norco Range je asi 2016 rocnik.
13.02.2020 - 21:15:42
00
SB66 je ťažko minuloročný model. Robil sa 2011-2014 alebo tak nejak. Potom bol SB6C, robili sa 2015-2018 myslím. Momentálne ho minulý rok nahradil SB 150. Tak skús zistiť, z čoho presne ten tlmič je.
13.02.2020 - 21:25:03
02
Ok opravujem, píše Yeti SB6 a ten robili do 2019.
14.02.2020 - 10:52:25
00
Podľa tohto používa Norco M rebound tune a L compression tune. Yeti zvykne používať tiež také isté nastavenia.
Malo by to byť OK. Myslím, že aj ak ho majú naladený presne pre svoj model, tak ten rozdiel nespoznáš.

https://www.norco.com/img/archives/2016/bike-spec-sheets-2016/range-alloy.pdf
14.02.2020 - 10:58:10
00
DanoL91 Polo dik, no moc som z toho neni mudrejsi :D Takze som si trebars vybral deluxe rt3 co by malo sekundovat sidovi ultimate carbon, no v rozmere 190x40 co urcuje ram, a vlastne je aj pouzity na vyssich verziach biku(-alebo deluxe RT full sprint, ten ma iba dve polohy a dialkove?), ho akosi nevidim bezne dostupny na predaj. Takze monarch je starsi typ a uz nebrat? Preco je potom ta dostupnost deluxu taka mizerna? Viem ze hovorim zatial v hadankach, ale nechcem zatial prezradit o aky ram/bike ide, este ani sam neviem ci vlastne vobec bude... :-) A za dalsie, ked xc full ,tak asi aj s lockoutom, aj ked reklamne keci vravia ze netreba, ze? Resp, ako velmi (aj financne) je narocna nasledna uprava na dialkove zamykanie? Alebo ani nad tym nerozmyslat a rovno dat na dialkove? Da sa s r-s tlmicom spravit takto zamykanie, ako ma to dt? Nerad by som ten origo obluk ako byva

Prílohy:

dt.JPG
dt.JPG 26.49 KiB thumb_up0thumb_down

dt2.JPG
dt2.JPG 7.15 KiB thumb_up0thumb_down

rs.JPG
rs.JPG 8.09 KiB thumb_up0thumb_down

14.02.2020 - 13:07:21
00
keyboard_arrow_up