DudeR napísal:
Ahojte, mám problem s vidlicou - Fox 34 Rhythm, 150mm Travel, Grip Damper, Boost 15x110 QR, Tapered. Ide o to že po výmene, resp. naplení olejom a nasadení nie je možné vidlicu zamknúť a nie je možné nastaviť ani kompresiu.. teda s nastavením sa nič nezmení, stále pruži rovnako.
Do vidlice som dal olej 5WT 40ml do olejovky a 20WT 10ml do vzduchovky. Ako som guglil tak som sa dočítal že je 40ml málo a chcelo by to okolo 65ml
http://www.peterverdone.com/fox-grip/

aj keď podľa tabulky od Foxu to tak má byť.
https://www.ridefox.com/fox17/help.php?m=bike&id=778

Ak máte skúsenosti, kde je problém alebo kde robím chybu? Ale myslím že to je množstvom oleja. Díky moc

Z toho co pises, nie je celkom jasne, ci si dane mnozstva oleja lial do spodnych alebo vrchnych noh, takze pre poriadok:

Lava spodna: 10ml @ 20wt
Lava horna: 3ml @ 20wt
Prava spodna: 40ml @ 5wt

Kolko ide do pravej hornej (damper), fox, pokial viem, nikdy neuvadza, kedze tento ukon odporucaju robit v ofic.servise.. daju sa vsak najst videa ako sa servisuje grip damper, pokial to spravis podla nich, nie je mozne dat ani viac ani menej ako ma byt.
30.01.2021 - 20:29:17
01
Čaute.
Mám jeden problém s mojou RS Reverb.
Keď je vysunutá a na ňu zatlačím , alebo sadnem ,tak sa mi zasunie cca 3mm.
Ako postupovať pri oprave ? stačí len pretlačiť nový olej ? či tam toho bude viac.
Veľmi pekne ďakujem za rady.
31.01.2021 - 09:14:47
00
Ak je to verzia A1/A2/B1, potrebujes urobit kompletny servis. Ak je to C1 (od 2020), tak je na to postup ako to odvzdusnit. "Pretlacit novy olej" - tymto odvzdusnis iba ovladanie.
3 mm nie je nic hrozne, tomuto nezabranis, celkovym servisom by si to zlepsil mozno na 2 mm, ale mozno aj menej.
Este mozes skusit postup pre A1/A2/B1 otocit bike hore kolesami a par krat zatlacit sedlovku hore dole. Ale toto je asi iba docasne riesenie.
31.01.2021 - 09:51:26
00
Mňa by zaujímali skúsenosti s Reverb C1, najmä ako funguje ovládanie v zime. Na C1 neexistuje konverzia na lankové ovládanie a mám dilemu, či si nechať C1 s remote 1X, alebo spoľahlivú B1 s lankovým ovládaním.
C1 má krásny chod a lepšie vyriešené vnútro.
Chod B1 sa dá vylepšiť výmenou IFP piestu za nový šedý.
31.01.2021 - 11:19:31
00
davidsvkba napísal:
Keď uzamknem vidlicu rockshox sektor 2020 RL s uzamykaním oneloc a po nejakom čase odomknem, páčka sa nevráti naspäť a ani uzamknutie na vidlici a teda ani lanko, až do najbližšej nerovnosti, keď všetko skočí naspäť. Stáva sa to až po niekoľkých minútach uzamknutia. Ak zamknem a hneď odomknem, skoči to hneď naspäť. Neviete v čom môže byť problém?


Vraciam sa k tomuto problému po dlhšej dobe. Premazal som bowden - nepomohlo. Teraz som vymenil aj lanko s bowdenom a stale to robi to iste. Tym padom môžem na 99% vylúčiť, že by bol problém s priechodnosťou lanka v bowdene. Podľa mňa bude nejaký problem vo vidlici. Najčastejší scenár - idem do kopca, zamknem vidlicu, po par minutach odomknem a lanko (teda aj páčka) sa vrati len trochu naspäť (nie tolko, aby sa odomkla vidlica) a až pri nejakej nerovnosti/prepružení to skoči naspäť úplne. Spravidla to skoci naspat vtedy, keď vidlica ide hore (napr. ked sa objavi tento problem, pomaly zastavim a schadzam z bicykla, aby som to preskumal - vtedy to skoci spat pri tom ako ide vidlica hore). Ak to zamknem a hned odomknem - skoci to naspat ihned. Problém vrátit sa naspať to má až po pár minútach. Napadá niekoho čo s tým môže byť?
31.01.2021 - 20:10:44
00
ahojte. kupil som prednedavnom starsi bicykel znacky BMC. Jeho jedinou chybou bolo ze nemal packu locknutia vidlice a celkovo lock nefungoval. Jedna sa o vidlu Marzocchi Bomber, to je vsak vsetko co o nej viem. nikde na vidle som nenasiel typove oznacenie, rok vyroby alebo iny identifikacny znak a papiere od nej samozrejme nemam.
Dal som sa na vymenu oleja vo vidlici. Z nohy s odskokom mi vytieklo cca 70ml, noha so vzduchom obsahovala este viac oleja cca 90-100ml. Rozobral som aj samotnu patronu s odskokom ktora vyzera byt funkcna akurat v nej bolo iba par ml oleja takze nefungovala.
Moja otazka znie: Kolko oleja sa pouzivalo v starsich (vidla ma cca 10-12rokov) vidlach od marzocchi? kolko do nohy s odskokom a kolko do nohy so vzduchom? A kolko oleja ma ist do vnutornej nohy s odskokom na to aby spravne fungoval lock vidlice?

Za odpovede vopred dakujem.
PS skusal som samozrejme stranky vyrobcu ale tie su vybrakovane akoby vidli predavali pol roka.
01.02.2021 - 06:33:19
00
Borisveres36 napísal:
Čaute.
Mám jeden problém s mojou RS Reverb.
Keď je vysunutá a na ňu zatlačím , alebo sadnem ,tak sa mi zasunie cca 3mm.
Ako postupovať pri oprave ? stačí len pretlačiť nový olej ? či tam toho bude viac.
Veľmi pekne ďakujem za rady.


Ak mas A, B, skus finticku. Otoc bajk hore kolami s vysunutou sedlovkou. Zatlac na bike z hora a zasun sedlovku na doraz. Potom otoc bike nas5 a vysun sedlovku. Mohlo by pomoct.
01.02.2021 - 07:18:59
10
Idem servisovat tlmic RS Super deluxe.
Ako vyberiem ten cap dole ? Treba nejaky pripravok ?
Ten srob v cervenom kruzku nejak pridrzuje ten cap ?

Prílohy:

tlmic1.jpg
tlmic1.jpg 233.28 KiB thumb_up0thumb_down

01.02.2021 - 19:41:06
00
Stačí to len vytlačiť :) poprípade treba občas väčšiu silu a možno to aj vybiť :)
01.02.2021 - 19:43:44
10
ja som s tymto
nebolo to moc jednoduche - ta zavitova tycka nie je tak tvrda ako by mala byt ...
a taky srobik som nemal (monarch + ?)
01.02.2021 - 19:47:45
10
však pod tou skrutkou je ventil na negatívnu
01.02.2021 - 19:50:31
21
ten monarch+ z 2015 to mal mozno inac ;)
01.02.2021 - 19:52:13
00
teda ja som to tak mal na monarchu bez expanzky
01.02.2021 - 19:53:04
00
Ten "šrobik" určite nevyberaj, lebo ti vystrekne von olej ktorý je natlakovaný. Používa sa na odvzdušnenie tlmiča pri servise. Plusko a Super Delux majú ventil IFP nie tu dolu, ale na expanzke.
01.02.2021 - 19:53:24
25
Presne ten tlmič som si servisoval pre týždňom-inžiniery z RS sa zasa netrafili z toleranciami,čap je extrémne natesno v puzdre,vylisoval som ho pomocou skrutky M8,gola orecha a matice+podložky.
Komoru som vyčistil,tesnenia namazal vazelínkou R.S.P.Slick Kick,tlmič vnútri ani zvonka nemá po 2 rokoch ani náznak používania,ale to tesné puzdro aj tak idem riešiť-ten sťažený uhlový pohyb namáha tesnenia aj zvyšuje trenie,mám preto otázku-kde sa dá kúpiť verzia čapu z ihlovým ložiskom na RS ?
Dĺžka čapu je 40 mm,diera 8 mm,dík.
02.02.2021 - 07:45:39
10
keyboard_arrow_up