To, že služby na Slovensku nie sú ktoviečo som vedel už dávno. Pred nedávnom som menil komplet radenie - prehadzovače, púrešmykovač, prevodníky, kazeta, reťaz. Po vyzdvihnutí som našiel pár menších nedostatkov. V ľavom pedáli som cítil menšie škrípanie. Pedál som demontoval, vyčistil, namazal, namontoval a idú opäť ako nové. Prvý problém som teda musel sám odstránť. Druhý problém sa týka zasekávania reťaze. Nestáva sa mi to často, doteraz sa to stalo asi 5x, ale zasekla sa mi pri prehadzovaní z 3 na 2 reťaz. Pýtam sa prečo? To sa mi nikdy predtým nestalo na tomto bicykli. Horšie je, že toto odstrániť veľmi neviem.
Ďalší problém - pri určitých prevodoch cítim slabšie pukanie - ale tento problém je tu už riešený.
Ja sa ale pýtam, ako vyriešiť problém číslo 2 a prečo ho musím riešiť ja? Nemal to robiť ten servis? Nenechal som tam málo peňazí...
04.08.2013 - 15:02:30
00
Esteze tu mame to forum a mozes sa vyplakat :-)
04.08.2013 - 15:06:54
01
to je tak ked dáš bike do servisu , nevidíš čo s ním robria a či vobec robia to čo by mali ... nikdy bike do servisu nedavajte !!! čo je natom takeho zložiteho preboha že to nevie niekto doma spravit ... kupim stahovak , a vymenim kazetu , pilu retaz a prehadzovač sám a aspon viem že som to neodflakol a urobil poriadne ...
04.08.2013 - 19:26:18
00
Su ludia, ktori nevedia vymenit ziarovku. Ti servis potrebuju. A su ludia, ktori si nevedia skontrolovat bike pri jeho preberani zo servisu.
04.08.2013 - 20:15:53
01
je mozne ze v nejakom servise vymenia dobry komponent za sunt?
napriklad zakaznik pride s bajkom a servisman na nom vidi, ze sa v tom moc nevyzna, a je teda mozne ze ani nevie co na tom bicykli ma za komponenty, servisman potom niektore vymeni za stare alebo za lacnejsie a potom po vykonani objednaneho servisu odovzda upraveny bajk majitelovi, ktory si nic nevsimne.

mne sa to este nestalo, ale pocul som uz o tom. odfotte si podrobne bajk predtym ako ho date do servisu (aj ked podla tych fotiek by sa to zrejme dokazovat nedalo, ale aspon to mozte potom porovnat.)
vravim ze sa to tyka skor menej skusenych.
04.08.2013 - 20:24:52
00
Pred nedávnom som menil komplet radenie - prehadzovače, púrešmykovač, prevodníky, kazeta, reťaz. Po vyzdvihnutí....

tak menil si, alebo nechal si to vymenit?
dohodli ste sa aj na oprave pedalov a neurobili to?
a co tak to zaniest nazad a povedat im co je zle
04.08.2013 - 20:35:52
00
Su ludia, ktori nevedia vymenit ziarovku. Ti servis potrebuju. A su ludia, ktori si nevedia skontrolovat bike pri jeho preberani zo servisu.

Tak to zase nie. Nehovor, že výmena žiarovky je rovnako náročná ako nastaviť radenie. Predtým som mal Demu Modet Corte, bicykel za 100 eur po zľave, tam bolo umenie vôbec to nastaviť, po týždni ajtak všetko prestalo fungovať, takže jaksi som sa mal na čom učiť, no napríklad na reťaz nemám náradie ani som to ešte nikdy nerobil. Tam treba tie spojovacie nity a vzhľadom nato, že som tam dával trochu iné kluky, tak som to chcel mať poriadne nastavené a chcel som predísť tomu, aby mi zasekávala reťaz, ako si mi stalo už párkrát v tomto prípade. Chcel som to mať do zajtra stopercentné.
Ale čo ma mrzí, sú vysoké ceny, každý sa ponáhľa a ešte aj sa mu lení premazať spoje, keď už sa s tým babre.

Pomohol by mi niekto ako vyriešiť to zasekávanie reťaze? Čo s tým robiť?

andrej25: nechal som vymeniť, pedále stačilo len premazať, nechcel som to vracať, lebo by som prišiel o ďalšie peniaze a to už si spravím radšej sám.

Len ma mrzí kvalita služieb v porovnaní s cenami. Ale to som už zvyknutý všade tak.
04.08.2013 - 21:45:49
00
Kasli na to, co som napisal, ziarovka je v tvojom pripade nepodstatna.
04.08.2013 - 21:51:01
00
Prečo mi občas zasekáva reťaz? Čo mám robiť? Fakt netuším čím to môže byť.
04.08.2013 - 22:01:56
00
čo to je, že zasekáva, vieš to aj bližšie popísať?
05.08.2013 - 09:00:05
00
Prečo mi občas zasekáva reťaz? Čo mám robiť? Fakt netuším čím to môže byť.

prejdi na kardan alebo remen :)
05.08.2013 - 09:12:11
00
Choď späť do daného servisu. Ak ho máš ďaleko, problém bude najskôr v zle nastavenom prešmyku (výška).
05.08.2013 - 10:23:58
00
čo to je, že zasekáva, vieš to aj bližšie popísať?

Reťaz sa pri prehadzovaní z 3 na 2 prevodník zasekne tak, že sa akoby prehadzovačka s tým kolečkom posunie dopredu a celá reťaz sa omotá a zasekne (prepáč, neviem to lepšie a odbornejšie povedať)
Nie je na to niekde video, ako nastaviť ten prešmyk?
tmax: radšej by som si to nastavil sám, ako mám zase platiť za servis
05.08.2013 - 20:59:37
00
Nebudes platit ked to co nastavovali nefunguje ako ma nie? Alebo to uz je dlha doba a bez uctu si platil?
05.08.2013 - 21:12:15
00
Platil som vždy s účtom, ale nemyslím si, že by si zato nepýtali, preto prešli už 2 týždne a ja som to nevrátil a nechal som to tak. Chcel by som sa to radšej naučiť sám, lebo mám pocit, že v servise sa príliš ponáhľali.

Videí som veľa schopných zatiaľ nenašiel (http://www.youtube.com/watch?v=k7FD3TsjWGc).
Keby v tom servise boli takí profíci a mali toľko času, ako ich vyobrazuje tento pán, tak možno.
05.08.2013 - 21:17:16
00
keyboard_arrow_up