zacalo sa to rozoberat tu https://www.mtbiker.sk/forum/post1628197.html#p1628197 no myslim ze si zasluzi vlastnu temu lebo asi niesom jediny ktory stym ma problem.

cez vikend znova - dost rychlo mi zacala piskat retaz, co bolo divne ale primazal som na vyjazde a siel dalej. po chvili znova piskot, na lahsich prevodoch rapkanie a uz sa mi aj akosi tazsie slapalo. napadlo ma vypnut brzdu.
po par preradeniach retaz prestala piskat - najazdil som este dalsich 60km do dalsieho mazania. a o dost lahsie sa mi zacalo slapat. radenie lepsie ako za nova.
tak som dosiel na vypnutej brzde - zapinal som len v rozbitejsich zjazdoch, potom uz ani to nie lebo to bolo otravne.

takze ak niekomu vydrzi mazanie podozrivo kratku, alebo mu rychlo odchadzaju retaze, prip. sa mu nedari nastavit radenie, odporucam vypnut najprv brzdu a povozit sa bez nej ci sa to nezlepsi.
pri probleme s brzdou tiez zle radi z najvacsieho pastorka na mensi.

budem ju musiet znova rozobrat a niecim napatlat (neviem cim) - na zimu novu prehadzovacku uz davat nebudem. na jar skusim kupit novu, kedze to par ludom pomohlo :-D kazdopadne shimano ma za toto :n:
14.09.2020 - 13:10:28
01
vieš o tom, že tá brzda sa dá nastaviť? :?: a nejako nerozumiem čo má spoločné brzda s pískaním reťaze a s tým že sa ti potom ľahšie šlapalo, veď tá brzda iba brdzí pohyb ramienka dopredu
14.09.2020 - 13:25:57
00
Nastavoval si ju akonáhle začala robiť problémy? Ona je pekne rozoberacia a tú vazelínu v nej treba raz za čas vymeniť. Ja ju meníme každých 1000km a to by ešte vydržala, ale keď mám bike na stojane, tak to je za chvíľu
14.09.2020 - 13:33:21
00
kazdych 1000km? to mam za chvilku - to by som sa stym papral kazdy mesiac. ano viem ze sa da nastavit. a ano mal som to aj rozobrane a mazane obyc. vazelinou (tf2). odporucam precitat aj co sa rozoberalo v teme na ktoru som dal odkaz.
to ze mi prestala piskat retaz ked som vypol brzdu ma prekvapilo - tym ze sa zadrhava po preradeni neuvolni ramienko tak ako by malo, prehadzovacka sa neposunie o vzd. o ktoru by sa mala a je problem. to piskanie bolo mozno retaz-zuby a nie samotna retaz. aj pri toceni klukami dozadu je citit znacny odpor. pri vypnuti brzdy je vidiet ako sa prehadzovacka o malinko posunie.
14.09.2020 - 13:39:56
00
presne tak, cela brzda je zbytočnosť, stačílo by dať tvrdšiu pružinu, aby neklepala reťaz a hotovo, menej kurvítokˇ= viac adidas
ja mám brzdu na minimum, raz som to premazal, je citiť zlepšenú presnosť radenia pri vypnutej brzde, teraz to tak mám :)
XT šalter má 1,5 sezony cez 6000km
14.09.2020 - 15:12:58
01
caute, ake mazivo tam davate na tu spojku (roller clutch)? Daval som tam tuto zelenu vazelinu: https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/shimano-vazelina-na-naboje-osky-125-ml.html ale vydrzala velmi kratko a myslim, ze uz to mam aj zadrete lebo som ju tam naniesol zas a zadrhava sa prehadzovacka :( A zas jazdit bez brzdy nie je velmi stastne riesenie lebo niekedy mam pocit, ze mi trepne retaz o karbonove vzpery.

    07.10.2020 - 17:54:14
    00
    Shm manualy hovoria ze si mas kupit spesl mazanu na tento ucel [ cislo dielu si dohladas ] alebo aj obyc loziskovu vazelinu, ktora ale potom ma znizenu zivotnost. Ja som kupil nejaku loziskovu heavy-duty, ale ako funguje ti poviem az o par mesiacov ...
    07.10.2020 - 18:24:40
    01
    Kua moc sa mi tieto problémy so Shimanom nepáčia. Cez zimu som chcel prehadzku meniť za SLX lebo GX je už dobitá a dokrútená. Počkám ešte aké budú ďalšie skúsenosti, zatiaľ je tu táto rada krátko na hodnotenie.
    07.10.2020 - 18:27:58
    00
    update: kupil som tuto vazelinu https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/cyklokozmetika/shimano-vazlina-nexus-biela-tuba-100gr.html a musim povedat, ze to vyzera dobre, najazdil som nieco cez 120km a zatial bezproblemov (ziadne zadrhavanie). Vyzera to tak, ze ta zelena shimano co som mal predtym bola nevhodna na mazanie tej spojky. Takze teraz spokojnost :)

      01.11.2020 - 16:02:53
      01
      ja som otvoril RD M5120 (deore) a je tam len olej. pamatam si ale ze aj M8000 aj M7000 mali bielu vazelinu. mozno len setria alebo skusaju ine mazivo ako aj ja :-D
      01.11.2020 - 19:15:38
      00
      Ja dávam vazelínu vidlice, čiže okrem mazania gufier RS, FOX, ratchet DT Swiss, tak ďalšie využitie :)
      06.11.2020 - 14:29:01
      00
      tu vidlicovu vazelinu som skusil aj ja ked som inu nemal, ale bolo ako by som ziadnu nedal ...
      06.11.2020 - 16:55:22
      00
      chvalabohu sa mi podarilo utorok zohnat novy 12tkovy XT salter.
      Na tom starom SLX sa mi totiz dnes totalne zasekol ten velky klb v strede, retaz len tak visela. Pred vikendom to samozrejme skusim aspon trochu rozhybat, dufam ze to este aspon tie dva vyjazdy vydrzi...
      14.04.2021 - 23:52:11
      00
      A namazal si ten kĺb, ako hovoria internety, že hovorí manuál? :-)

      Tam tá spojka blbla, keď nemala dosť vazelíny
      15.04.2021 - 00:39:16
      00
      Jo je to spojka

      Od 1:30 cca
      https://youtu.be/Ztf38cO2Ej4

      Rozobrat, vycistit, namazat a ide ako nove
      15.04.2021 - 00:42:25
      02
      keyboard_arrow_up