Zdravím.
Kúpil som nový MTB v ktorom bol osadený stred BB-MT500. Po 20km to zacalo vytavat cvakavé zvuky. Bol som s tym v servise, kde zistili ze to vo fabrike zle zmontovali - zakrutili cez zavit tak ze sa na strede ten zavit uplne strhol...ked mi to servisak ukazal, tak mi vyliezli oci...Povedal ze musel zavit v rame prerezat zavitnikom, aby z neho dostal ten strhnuty zavit zo stredoveho ulozenia...Potom tam dal nove ulozenie a povedal ze vsetko uz bude v poriadku, vraj ten zavit v rame nebol poskodeny...Tomu by som uveril len za predpokladu ze v hlinikovom rame je zalisovane ocelove pozdro v ktorom je narezany zavit a zavit na stredovom ulozeni je hlinikovej zliatiny...Ale fakt netusim ci to tak je. Ako je to v tych ALU ramoch? Su tie zavity narezane do ALU alebo je tam nejake ocelove puzdro? Lebo ak je zavit v rame rezany do ALU, som si isty ze sa to o chvilu uvolni...To by som asi potom ziadal vyrobcu aby vymenil cely ram...
Vopred vdaka za info.

Prílohy:

IMG_20200611_203437.jpg
IMG_20200611_203437.jpg 776.84 KiB 1 thumb_up0thumb_down

17.06.2020 - 12:19:29
00
je to narezané priamo do toho hliníka...reklamuj to
17.06.2020 - 12:30:00
00
Hm...toho som sa bal...dufam ze nenastane nekonecny pribeh natahovania sa vyrobcom/predajcom...(ide o Kenzel Q500)
17.06.2020 - 14:35:52
00
Zdravim, tak nakoniec mi Kenzel ten ram vymenil za novy...bez nejakych okolkov...akurat som musel cakat, kym pride na sklad ram v potrebnej velkosti...trvalo to sice 3 mesiace ale nakoniec sa to podarilo...
Myslel som ze uz tradicne, slovensky vyrobca sa bude vykrucat az do spiku kosti, ale cuduj sa svete nie...
Takze som nakoniec rad ze som si ho kupil...a navyse moje peniaze nesli vsetky do zahranicia...
Aj synovi som kupil Kenzel Q, aj znami ma asi 8 bicyklov Kenzel...a zatial maximalna spokojnost...
Lubo
04.04.2021 - 21:18:09
01
keyboard_arrow_up