Caute chlapi, na mojom novom cestnom karbone som po par km zacal riesit obcasne nahodne "křupáni ve středu". Skusal som jazdit v ine dni ako v stredu, ale nepomohlo. Zaznamenal som to hlavne pri plnom zabere v stoji. Povedal som si, ze dam dole kluky a pozriem sa aspon na puzdro. Ked som ich zvesil, skoro som odpadol (vid foto). Takto to vyzeralo po cca 300 km (priznam sa, ze obcas bol trocha mokry asfalt). Mam pocit, ze takto to pekne hobluje medzi pedalou a BB.

Doteraz so mal skusenosti iba s hollowtech II na mtb a viac menej bez problemov. Taktiez som nebadal, aby sa mi tak uzasne zbierala spina medzi klukami a bb.

Je to normalne? Moze to byt zdroj obcasneho "skripania / pukania" ked sa postavim a slapem na plno? Ako casto je nutne cistit to?

Príloha:
BB.jpg
BB.jpg 424.63 KiB thumb_up0thumb_down

04.03.2021 - 20:00:39
00
špiniť sa to proste špiní, neviem čo tam chceš vymyslieť, je to normálne a určite to neni treba čistiť každých 300km - to je interval v akom treba bike maximálne tak opláchnuť.
Ak je všetko dobre dotiahnuté a premazané, tak to niečo musí vydržať. Nejaké drobné pukanie može podmieniť na biku občas bársčo (a bárskedy to môže zmiznúť) a nedá sa hneď všetko riešit.
Určite puká stred? nebudú to náhodou riadítka? na ten popis by to skôr sedelo..
05.03.2021 - 17:10:44
00
Vyzera to na prebytocne mazivo od vyroby. Vycistit a odstranit vsetko masne z povrchu , mala by sa ti na to potom menej lepit spina.
07.03.2021 - 11:24:24
00
Takze som spat, vycistil som spinu viditelnu na fotke, zabralo to (pukanie prestalo). Mozno so mal stastie a bol to naozaj dovod, mozno nie. Po jednom vyjazde 80km som sadol znova na bicykel a hned prvych par zaberov to zacalo pukat znova. Skusal som namahat riadidla - tie nepukaju; sedlovu trubku som ocistil a premazal; skontroloval som aj upevnenie sedlovky; skusal som pedalovat po stojacky, aby som vylucil pukanie sedlovky (pukalo aj pri jazde v stoji); precistil a premazal som pevne osi. Jedine pedale sa mi nepodarilo dat dole (mam podozrenie, ze predajca ich nenamazal pred osadenim...). Nechce sa mi verit, aby to bolo loziskami alebo osadenim bb v rame... je to bicykel s cca 400 km najazdom. A cistit prestor medzi klukou a bb sa mi ozaj nechce po kazdej jazde. Nejake napady co to este moze byt?
13.03.2021 - 19:13:48
00
Skús zhodiť držiak prehadzovačky, zvykne sa uvoľniť, vyčisti ho a daj zľahka vazelínu medzi držiak a rám. Mne naposledy pukalo toto a daj by som ruku ženy do ohňa, že pukali kľuky.
14.03.2021 - 22:08:02
00
Ďaľší tip: pritiahni viac kazetu.
15.03.2021 - 07:15:44
00
vie mi niekto poradit tu v shope nejaky lis na PF86 .. dikes
05.05.2021 - 20:20:00
00
keyboard_arrow_up