Ahojte,

rozmyslam nad 2 alternativami:
1. kupa cestaku z dekacu Triban RC500 + gravel plaste 700x35 alebo
2. upgrade stavajuceho biku cross CTM Elite 09.

Ide mi hlavne o vymenu vidlice bud za pevnu (usetrim aj 2kg hmotnosti) alebo odpruzenu, Netusim co ta vymena obnasa, ci to zvladnem doma atd. Bike bol minule leto na komplet servise, takze vsetko ostatne je ok.

Na biku je momentalne:
vidla Suntour NCX D Lockout - 63mm (zrejme toto )
hlav. zlozenie NECO-integrated
predstavec Truvativ XR 90 mm
brzdy Tektro V brake
kola 28" MACH 1 240 na nabojoch Shimano HBRM60 - rychloupinak
Islo by tam nieco z tohoto?
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/pevne-vidlice/force-trekking-pevna-karbon-vidlica-1-1-8-ahead--leskla-cierna.html
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/odpruzene-vidlice/vidlice-trekking/sr-suntour-vidlica-nex-hlo-p-700c-63-ts-pruzina-cierna-leskla.html

Vidla musi byt cierna a odpruzena musi mat lockout.

Plus by som chcel nahodil SQ innerbarends (ak ich niekde zozeniem).

Kazda rada dobra. Ak som uplne mimo s tou vymenou, dajte vediet :)
Dakujem.
30.01.2021 - 19:18:47
00
ta prva karbonova vidlica je prilis kratka a ten suntour nex je este horsi ako to co tam mas teraz
ak chces lepsiu vidlicu tak urcite vzduchovu, mas 2 moznosti - Suntour NRX RL-R alebo Rockshox Paragon
force tiez robil aj vhodnu pevnu vidlu ale netusim kde sa da momentalne zohnat, vbrake je celkom limitacia

innerbarends kupis na bike24.com - maju aj speci cervenu edition
30.01.2021 - 19:27:48
00
Vdaka, no lepsiu vidlu mi netreba.
To co jazdim zvladnem aj s pevnou a uz vobec do toho nechem davat viac ako 100 eur, to nema pre mna ziadny vyznam.
Problem je, ze sucasna vidla nedrzi zamknuta a pomaly sa zasuva, co sposobuje ze mi neustale brzdi predne kolo. A kedze jazdim hlavne po asfalte, tak mi zbytocne dake extra pruzenie.
Preto som skor za pevnu ci uz hlinik alebo karbon (za normalnu cenu), cim stiahnem kus z tych 13kg co ma ten bike.
30.01.2021 - 19:38:57
00
Nejaka rada ohladom odpruzenej lacnej vidlice prosim? Nieco co bude pasovat?

Pred 10 rokmi ma cely bike stal 3 kila, takze fakt nema cenu do neho cpat viac ako stovku.
02.02.2021 - 23:01:43
00
Novy bike kupeny, stary ostane ako je...
Vdaka za pomoc.
18.02.2021 - 15:16:26
00
keyboard_arrow_up