Ahojte, idem si po radu cca pred 2 mesiacmi som kupoval bike MERIDA BIG.NINE SLX-EDITION 29 2021. Môj problém spočíva vo vôli na vidlici (Manitou markhor comp) medzi vnútornými a vonkajšími nohami. Spočiatku som si myslel, že je to vôľa v hlavovom zložení, ale to som skontroloval dotiahol a tam je všetko v poriadku, takže som pátral ďalej a zistil som, že keď chytím ,,nazvime to mostík" na vidlici, ktorý spája nohy vidlice a zabrzdím brzdu pohýbem dopredu dozadu, tak je tam dosť citeľne poznať, že to nie je pevné a zároveň to sprevádza mierne klepanie. Na biku som najazdil cca 350km ,takže si nemyslím, že by to mohlo byť už opotrebované, takže predpokladám, že to bude asi výrobná vada ale možno sa mýlim . Ak by mal niekto nejakú podobnú skúsenosť budem vďačný za každú radu, pred tým ako stým pôjdem do predajne na reklamáciu a ostanem bez biku na dlhší čas čo sa mi moc nepáči na začiatku sezóny.
31.03.2022 - 11:34:56
00
Chod co najskor a uvidis. Ale toto znie ako nieco, co by to nemalo robit
31.03.2022 - 16:21:19
10
A "neklepkajú" ti platničky? Lebo pri zabrzdení a pohybe kolesom dopredu-dozadu to bežne robia, nejaká vôla medzi platničkami a prasaťom je normálna. Opri koleso o stenu a skús znovu chytiť mostík, či ucítiš vôľu, ak áno daj reklamovať.
31.03.2022 - 16:33:41
01
Takže bike som dal do servisu tam kde som ho kúpil vraj sa na to pozrú a rozoberú to, tak snáď to po oprave nebude ešte horšie... Skúšal som aj priamo v predajni druhé bicykle stou istou vidlicou a mali síce vôlu, ale úplne zanedbateľnú oproti tej mojej na čom sme sa zhodli aj s predajcom.
31.03.2022 - 19:32:57
00
bonfo napísal:
A "neklepkajú" ti platničky? Lebo pri zabrzdení a pohybe kolesom dopredu-dozadu to bežne robia, nejaká vôla medzi platničkami a prasaťom je normálna. Opri koleso o stenu a skús znovu chytiť mostík, či ucítiš vôľu, ak áno daj reklamovať.

Platničky to určite neboli skúšal som to priamo chytením mostíka a korunky vidlice bez zabrzdenia a bolo to aj tak cítiť.
31.03.2022 - 19:51:52
00
Ok, vychádzal som z toho, čo si napísal, že zabrzdíš. Už som mal takýto prípad.
31.03.2022 - 22:34:03
00
Jasné chápem, mohol som to aj tak spomenúť, že je to cítiť aj pri nezabrzdenom kolese, ale samozrejme so zabrzdenou brzdou je to oveľa viac citeľné.
01.04.2022 - 10:01:58
00
Takže update keby to niekoho zaujímalo po konzultácii predajni s Meridou vidlica putuje do servisného strediska , pretože v predajni kde som bike kupoval si stým nevedia poradiť. Odhadovaná doba 2 až 3 týždne...
01.04.2022 - 12:01:00
00
Spodne skrutky na vidlici niesu povolené?? Ak byva volny spodný srob tak to bucha, kedze to spojuje spodne nohy s vnútornými. Vola moze byt aj medzi vnutornymi a vonkajsimi nohami, typicky priklad zakladne suntourky po 500km.vyvaklane citeln vola medzi vnut a vonk nohami pri jemnom prebrzdeni a pohybani vpred vzal cítiť.. take to klepanie pri prejazdoch drobnymi nerovnosťami by som skontroloval najskor spodne sroby, potom hornu cast kde je vzduch to je orech ale nepamatam koľkatka. Ak toto nepomoze zbytocne sa v tom netreba rypat ked je to v zaruke dost pravdepodobné bude nieco vo vnutri uvolnene za predpokladu ze mas vidlu spravne nafukanu ...obuchat im to o hlavu nech si to riesia ale čím skôr.
01.04.2022 - 16:46:33
00
Stunty22 napísal:
Spodne skrutky na vidlici niesu povolené?? Ak byva volny spodný srob tak to bucha, kedze to spojuje spodne nohy s vnútornými. Vola moze byt aj medzi vnutornymi a vonkajsimi nohami, typicky priklad zakladne suntourky po 500km.vyvaklane citeln vola medzi vnut a vonk nohami pri jemnom prebrzdeni a pohybani vpred vzal cítiť.. take to klepanie pri prejazdoch drobnymi nerovnosťami by som skontroloval najskor spodne sroby, potom hornu cast kde je vzduch to je orech ale nepamatam koľkatka. Ak toto nepomoze zbytocne sa v tom netreba rypat ked je to v zaruke dost pravdepodobné bude nieco vo vnutri uvolnene za predpokladu ze mas vidlu spravne nafukanu ...obuchat im to o hlavu nech si to riesia ale čím skôr.

Je to presne tak ako píšeš, všetko som skontroloval skrutky boli dotiahnuté, takže tam tiež nebol problém. Je to určite vo vnútri vidlice buď zle vyrobené puzdra alebo sa to proste vymačkalo za tých 300km čo by bolo dosť smutné keďže na túto vidlicu nie sú až také zlé recenzie. Akurát to človeka štve, že miesto toho aby jazdil na novom biku tak rieši kraviny, ktoré by sa nemali stávať... Možno ponaučenie do budúcna aj pre iných uživateľov, treba to vyskúšať už priamo v predajni či to je v poriadku.
01.04.2022 - 17:11:19
01
Kedze tam mas zakladnu manitou co je na urovni nejakej radion santurky ci recon silver
Vypordol by som sa na to sezonu pojazdil a v novembri dal na reklamaciu
01.04.2022 - 20:26:25
00
zihadlo 5 napísal:
Kedze tam mas zakladnu manitou co je na urovni nejakej radion santurky ci recon silver
Vypordol by som sa na to sezonu pojazdil a v novembri dal na reklamaciu

Už je to na reklamácií, keby to nebolo cítiť pri jazde tak by som to neriešil, ale keď sa ti to prenáša do riaditok, tak to nie je nič príjemné, keď to spraví do konca sezóny, tak aspoň vyreklamujem zase.
02.04.2022 - 08:21:42
00
riesil som toto na suntoure, vola je v cartridgi aj v lavej nohe, tazko povedat co s tym, cartridge tiez nova (par sto km), v cartridgi vola asi 1 mm v pozdlznom smere, ci su vsetky take by bolo zaujimave vediet. v lavej nohe nie je iste co je za tym urcite nie povoleny srob
17.06.2023 - 12:48:01
00
keyboard_arrow_up