Ahojte,

zažil som už všeličo, ale toto sa mi ešte nestalo. Kúpil som jazdenú Toru SL coil TK 2009 vo veľmi dobrom stave (na pohľad). Nahodil na moju Konu Ute, a teraz mám nasledujúci problém:

Keď brzdím (180mm kotúč), vidlica sa citeľne stáča doprava a musím bike poriadne držať, aby šiel rovno.

Keď nebrzdím, len idem a držím rajdy, je to OK. Ale keď ich pustím, bike sa celý nakloní doprava a ja sa doň musím silno zaprieť pravým stehnom a výrazne sa celý nakloniť do opačnej strany, aby som to vyvážil a udržal bike v priamom chode.

Skúsil som uvoľniť predstavec a otočiť trochu rajdy do protismeru stáčania, ale nepomohlo.

Mal som na tomto biku už inú Toru, dokonca aj lacnú Suntouru, nikdy som nič podobné ani náznakom nezaznamenal. Zažili ste to už niekto?
24.05.2011 - 12:18:03
00
asi bude bouraná a je křivá - dobrý kup :lol:
24.05.2011 - 12:19:34
00
Počítam že bude vyosená doprava. Vyskúčaj prejsť cez mláku vody, ak budú dve stopy pri priamočarej jazde (ale naozaj priamočiarej) bude to jasné. Lebo ak je vyosená do 0,5 cm tak to okom asi ani nebude vyditeľné ani pri stojacom ani pri jazdiacom biku (napríklad pohľadom zo zadu).
24.05.2011 - 12:55:04
00
Ešte ma napadlo: že ak by bola vidla rovná, tak môžeš mať vyosené centrovanie kolesa.

Taktiež ma napadlo že ak je toto vyosenie či vidle alebo kolesa do cca 5mm môžeš tútú korekciu vyrovnať centrovaním kolesa :D
24.05.2011 - 12:58:44
00
keyboard_arrow_up