Ahojte, mam nove SPD pedale (asi 500km) a najma pri jazde do kopca vydavaju vrzgajuci zvuk az pripominajuci obcas zabu. Zvuk ide od kufrov a citim suchanie kufru o nejaku cast pedala, ako keby sa mi noha posuvala spredu dozadu a pri tom vznikal ten zvuk. Skusal som pritiahnut zamok a trochu pomohlo, ale stale to tam trochu vrzga. Ak namazat, tak ktoru cast pedalu? Dakujem za pomoc.
12.07.2021 - 15:58:00
00
Ja som kvoli vrzganiu SPD kufrov o pedale uplne odisiel od Shimana. Mazal som, kde sa dalo, pomohlo to na par minut. Mozno je to tym, ze mam trestry s vibram podrazkou a nieco si tam proste nijak raz nechcelo sadnut. Skusal som mazat vazelinou, ptfe olejom, mineralnym olejom vsetko to vydrzalo +- rovnako a nepomohlo. Po roku vrzgania pohar trpezlivosti pretiekol a presiel som na crankbrothers eggbeater...odvtedy je pokoj. Mozno sa Ti podari najst miesto, ktore mas mazat a vyriesis problem.
13.07.2021 - 07:57:36
00
Mne vŕzganie prešlo až keď som vymenil r550 za ultegru. Odvtedy je pokoj
13.07.2021 - 08:26:40
10
Toto iste sa stalo aj mne, odporúčam odmontovať celý kufor a z vnútra tretry vybrať pliešok (kde sa vlastne kufor šroubuje) a vyčistiť ten pliešok od jemného prachu a bordelu + vyčistiť vnutro tretry kde pliešok dosadá na podrážku. Pliešok bude vo vnútri pod vložkou pravdepodobne zalepený páskou/ textíliou. To by mohlo pomôcť.
13.07.2021 - 09:44:11
00
mam ten isty problem
Vyzera ze ked pedale a hlavne kufre dokonale vycistim, je chvilu ticho (bez mazania), ale po par jazdach sa tam naberie bordel a skripe to znova.
Ak niekto vie poradit permanentne riesenie, budem vlemi vdacny :)
19.07.2021 - 17:07:18
00
milanatik napísal:
......Po roku vrzgania pohar trpezlivosti pretiekol a presiel som na crankbrothers eggbeater...odvtedy je pokoj......

Mám CB eggbeater a v poslednom čase som si všimol, že trocha vrzgajú.... asi by ich trebalo trocha vyčistiť, ale zatiaľ to nejak extrémne nevadí.... všimnem si to v podstate len na asfalte, v stúpaní....v teréne to nevnímam
19.07.2021 - 20:00:34
00
No..to vŕzganie aj mne lese na nervy......
23.05.2023 - 20:37:54
00
keyboard_arrow_up