Ahojte, po ledva 1/2 roku mi odisli obe lozsika v SRAM GXP stredovom zlozeni. Napadlo ma ci sa niekomu podarilo ich vymenit, resp. ci je to vobec mozne. Decentne som skusal jedno vytlct ale neslo. Tak som bud slaby, nesikovny alebo sa to ozaj bez poskodenia neda.
Este ma napadlo - je teoreticky sanca, ze by mi tam pasovalo stredove zlozenie od Shimano napr.?
05.04.2014 - 21:12:14
00
Shimano BB ti pasovat nebude
Samostatne loziska Sram GXP tiez len velmi tazko zozenies ak vobec.
Ako cestu by som videl nove Sram GXP BB
05.04.2014 - 21:21:50
00
Vdaka za info ohladom tych alternativ.
Toto Sram GXP BB praveze mam a fakt na nastvala ta ukrutne nizka zivotnost (samozrejme, ze v popise pisu o "nizka vaha a dlha zivotnost" - holt, tie pojmy si asi vybavujem inak..).
Takze teda zasa 24 EUR do luftu a dufat, ze vydrzi aspon rok :[
Napadlo ma aj priplatit a ist do keramickych napriek 3 nasobku ceny - ale kedze pisu, ze obe verzie maju 8 tesneni tak neocakavam dlhsiu zivotnost. Maximalne hladkejsi chod, ale davat cez 100 EUR za diel na 1/2 roku jazdenia. Ufff. Spotrebak horsi ako na MTB :(
05.04.2014 - 21:27:45
00
Skus tie nove loziska pred montazou naplnit kompletne vazelinou, mali by vydrzat dlhsie ;)
05.04.2014 - 21:52:30
00
obycajny stred je lacnejsie a omnoho menej pracne vymenit cely. loziska sa daju zohnat, ale pri cene 20 libier sa neoplatia. keramicky GPX stoji cca 100-120€, nahradne loziska cca 70€. plus robota, cas a potreba mat specialne naradie. vo vysledku je servis v oboch pripadoch neekonomicky.
05.04.2014 - 21:59:39
00
jop, vykonam ;] ale to sa stalo aj v pripade prvotnej montaze
no, budem dufat, ze trafim lepsi alebo aspon OK kus. eh. inak im napisem aspon "pochvalny" mail za "spokojneho" zakaznika.
05.04.2014 - 22:00:30
00
Ako pise Raver - este v novych miskach otvor loziska (das dole plastovu vlozku, nasledne ocelovy kruzok, potom tesnenie) a dopln vazelinou. Loziska vydrzia neporovnatelne dlhsie (plati aj pri capoch, nabojoch atp.). Inak nedavno som tu pisal, ako som bol milo prekvapeny, ked som synovi po roku jazdenia rozobral identicky stred...
06.04.2014 - 08:33:13
00
Tak ale vsetko zalezi od stylu jazdenia a servisu. Ak jazdis blato,vodu a nikdy za pol roka si ich nerozobral, nevycistil a nenamazal a jazdis denne tak sa necuduj. Mne ceramicke vydrzali 3 sezony a najazdenych cca.15000km blato, leto,zima, voda prosto vsetko ale pri pravidelnej udrzbe. Tento rok som ich vymenil za obycajne, hold 120e je vela za stred, uvidim kolko vydrzia obycajne. Ale vymienat loziska som neskusal, ak sa ti to podari daj vediet ja tie nove este rozbijat nechcem, ale tie stare keramicke by som mohol skusit vytiahnut.
10.04.2014 - 10:02:07
00
tak je pravda, ze som servisoval az po cca. 1/2 roku ked zacal vydavat pukave zvuky pri silovom slapani. a bolo aj mokro, blato & zima
ale co som mal Ultegru tak 3 ci 4 roky bez servisu a tiez vseliake podmienky a poho
no isto diky za rady a budem viac riesit preventivnu udrzbu
10.04.2014 - 11:03:22
00
keyboard_arrow_up