po kolko km v priemere menite retaz
0-1000 11% [ 18 ]
1000-2000 37% [ 63 ]
2000-3000 25% [ 42 ]
3000-5000 16% [ 28 ]
nemenim retaz menim bicykel :-) 11% [ 19 ]
Celkový počet hlasov : 170
ani ja teraz nechapem teba. nevadi, o tom tato tema nie je.

pokracuje sa v teme :!:


Keby si sa trošku zamyslel tak keby som sa o bike nestaral tak sa zachvílu rozpadne(už má 10rokov). Tu ide o to, že z vecí a tu nejde len o bike treba vyťažiť maximum a nie hneď všetko vyhadzovať. Napríklad to posledné hlavové som musel vyrábať z jedného nového a jedného starého hlavového zloženia(keby som to nespravil musel by som vyhodiť brzdy). Jednoducho ten typ sa už nevyrába, tak som musel improvizovať.
12.08.2006 - 20:55:11
00
Keby si sa trošku zamyslel tak keby som sa o bike nestaral tak sa zachvílu rozpadne(už má 10rokov). Tu ide o to, že z vecí a tu nejde len o bike treba vyťažiť maximum a nie hneď všetko vyhadzovať. Napríklad to posledné hlavové som musel vyrábať z jedného nového a jedného starého hlavového zloženia(keby som to nespravil musel by som vyhodiť brzdy). Jednoducho ten typ sa už nevyrába, tak som musel improvizovať.


vsak si napisal, ze za 10 rokov si vymenil len zadny plast a 2 hlavove...mne sa to nezda normalne. jedine, ze ten bike stoji oprety v pivnici :wink:
12.08.2006 - 20:57:37
00
Keby si sa trošku zamyslel tak keby som sa o bike nestaral tak sa zachvílu rozpadne(už má 10rokov). Tu ide o to, že z vecí a tu nejde len o bike treba vyťažiť maximum a nie hneď všetko vyhadzovať. Napríklad to posledné hlavové som musel vyrábať z jedného nového a jedného starého hlavového zloženia(keby som to nespravil musel by som vyhodiť brzdy). Jednoducho ten typ sa už nevyrába, tak som musel improvizovať.


vsak si napisal, ze za 10 rokov si vymenil len zadny plast a 2 hlavove...mne sa to nezda normalne. jedine, ze ten bike stoji oprety v pivnici :wink:


A vieš že ani ja :D Ako som povedal "V skutočnosti mám rád svoj bike a on to vie a preto ma ešte nezradil." To máš ako s počítačmi(živým sa tým), už sa mi párkrát stalo že počítač štrajkoval a akonáhle som sa na to prišiel pozrieť tak zázrakom začal fungovať :lol: (a nebolo to problém medzi klávesnicou a stoličkou). Asi to aj tie neživé veci vycítia, že ich máš rád a prestanú strečkovať.
A možno je to tým že som mu doprial v nábojoch kvalitnú silikónovú vazelínu ja fakt neviem 8)
12.08.2006 - 21:08:23
00
Pipolar prosim ta dojdi sa mi mrknut na chladnicku, uz rok nevypina (termostat je k.o.), dik. :wink: Nenapisal si akym stylom jazdis, ale ak len pod mincol, tak ti fakt netreba nic opravovat.
12.08.2006 - 21:50:16
00
2 pipolar: Len tak skusam si vzpomenut kolko mi vydrzal rafik s veckami najdlhsie (obvykle mi ukradli bike skor) :evil: ak by som mal prehanat tak do 10000 km. Potom uz ide o zivot. Tie brzdne dzindziky do veciek tak raz dvakrat za rok. Inak tiez ide o zivot. Dobre vytahana retaz a fest nahle zaberies tak mozno neide o zivot ale dost ti to moze vylepsit vizaz. Snazim sa predstavit si sedlo co vydrzi tak dlho, mal som uz zlomenu jednu lyzinu - take sikme sedenie polhodinku nez dojdes domov a si zrely na ortopediu. Sem tam zopar vylamanych spicov som tiez zazil, to tiez nemenis ... Napriek vsetkemu som ochotny byt nakloneny myslienke, ze ak panboh dopusti aj motyka spusti. :P :P :P
12.08.2006 - 22:02:07
00
Pipolar prosim ta dojdi sa mi mrknut na chladnicku, uz rok nevypina (termostat je k.o.), dik. :wink: Nenapisal si akym stylom jazdis, ale ak len pod mincol, tak ti fakt netreba nic opravovat.


No k tej chladničke stačí postaviť niekoho napríklad manželku, ktorá bude každú polhodinu na 5minút zastrkovať zásuvku. :D
Jazdím velmi jemným štýlom :lol: Ale ako som si všimol tak občas stretnem ludí na podstatne drahších bikoch chodiacich smerom hore pomalšie ako ja a to ma teší. No a na ten minčol som sa normálne urazil :cry: a to je nič, však to nie je rovinka. Ty sa pochváľ kade chodíš.

PS:Ale bol som aj hore na Minčole.
12.08.2006 - 22:07:42
00
2 pipolar: Len tak skusam si vzpomenut kolko mi vydrzal rafik s veckami najdlhsie (obvykle mi ukradli bike skor) :evil: ak by som mal prehanat tak do 10000 km. Potom uz ide o zivot. Tie brzdne dzindziky do veciek tak raz dvakrat za rok. Inak tiez ide o zivot. Dobre vytahana retaz a fest nahle zaberies tak mozno neide o zivot ale dost ti to moze vylepsit vizaz. Snazim sa predstavit si sedlo co vydrzi tak dlho, mal som uz zlomenu jednu lyzinu - take sikme sedenie polhodinku nez dojdes domov a si zrely na ortopediu. Sem tam zopar vylamanych spicov som tiez zazil, to tiez nemenis ... Napriek vsetkemu som ochotny byt nakloneny myslienke, ze ak panboh dopusti aj motyka spusti. :P :P :P


A fakticky na špice som zabudol tých som zopár tiež menil, ale už nič iné.
A s tým sedadlom máš pravdu to moje už dosť podozrivo vŕzga. :?
12.08.2006 - 22:11:11
00
Stavim sa, ze keby si to tvoje kolo zamkol niekde v meste, tak sa ho cigani boja dotknut....
13.08.2006 - 07:28:20
00
Stavim sa, ze keby si to tvoje kolo zamkol niekde v meste, tak sa ho cigani boja dotknut....


Náhodou tento týždeň som sa vracal k zamknutému biku a okolo na takom bicyklovom šrote snoril jeden cigáň a vypadalo to že sonduje aké sú podmienky na krádež mojho krásneho bicykla :lol: tak som sa na neho škaredo pozrel a hneď bol preč.
13.08.2006 - 12:44:04
00
Ja jazdim cestu, ale raz som siel po tej asfaltke pod Mincol, no ziadne prevysenie som si nevsimol. Taky Klak je ina kava. Na druhej strane je pravda, ze tento rok tomu velmi nedavam.
13.08.2006 - 17:51:27
00
Prva retaz Sram PC38 mi vydrzala 3500km. Potom som striedat 4 retaze cyklicky po cca 300 km. Na tomto komplete som najazdil zatial 14.000km, pricom retaze este nestrielaju, ale urcite je opotrebenie kazety, retazi a malej/strednej pily za pripustnou hranicou, t.j. na dojazdenie kompletu - nechavam pre 2. bike, pretoze som sa rozhodol zmenit prevodove pomery kvoli setreniu kolennych vazov (46/34/24 -> 44/32/20). Zrejme budem striedat 2 retaze do pripustneho opotrebenia, potom dalsie 2, a tak sa vratim k povodnym a striedat vsetky 4. Je skusenost, ze pri silovom jazdeni a nestarani sa o retaze vydrzi kombinacia 4 retazi (Sram), kazeta (Sram) a prevodniky (?) min. 17.000 km. Neviem vsak, ci to je dost v porovnani s klasickou vymenou podla mierky/sublery.

P.S. Rozdiely medzi lacnymi a drahymi mierkami su v tom, ze drahe su spravidla brusene z hrubsieho materialu, t.j. presnejsie, kalibrovane. O merani retazi pojednavalo Velo 11/2005.
13.08.2006 - 20:42:16
00
akurat vcera som svoj bike doniesol do servisu a ked ten typek meral predlzenie retaze tak sa zacal strasne rehotat a povedal ze kazetu mam tiez zahodit. Malo to nejakych 1600. A to nejazdim ziadne extremy.
15.08.2006 - 07:52:16
00
Vcera som aj ja dal vymenit retaz este povodnu retaz KMC Z-72 ( :?: neviem co je to zac :shock: ), nevydrzala viac ako 1000 km aj pri poctivej udrzbe, teraz tam mam shimano hg-70 za asi 490,- Sk tak som zvedavy kolko vydrzi :wink: inak nova retaz mi asi 2 krat strelila na najtazsom prevode no ked sa to este zopakuje bude treba menit aj kazetu ??? :?:
15.08.2006 - 12:54:39
00
akurat vcera som svoj bike doniesol do servisu a ked ten typek meral predlzenie retaze tak sa zacal strasne rehotat a povedal ze kazetu mam tiez zahodit. Malo to nejakych 1600. A to nejazdim ziadne extremy.

Staci zaluba v extremne tazkych prevodoch.
15.08.2006 - 13:29:18
00
... A to nejazdim ziadne extremy.

Staci zaluba v extremne tazkych prevodoch.

Prave naopak! Extremne tazke prevody setria retaz a zuby prevodnikov :!: :!: :!: . Naopak, viac je namahana kluka. Mnoho ludi si mysli opak, ale fyzika je fyzika. A prax to len potvrdzuje!
15.08.2006 - 13:43:07
00
keyboard_arrow_up