Ahojte,
mam Shimano XT PD-T8000 pedale a Shimano MT5 topanky. Ked slapem strmsi kopec, tak mi v momente najvacsieho tlaku vrzga niekde pod podrazkou topanky. Som si vcelku isty, ze to bude bud SPD cast padalu, alebo samotna topanka. Pretoze ked pedal otocim na druhu stranu (platformovu), tak je ticho.
Zvuk pripomina drvenie dvoch kamenov o seba.

SPD cast som rozobral do poslednej srubky a namazal, kufre takisto. Nepomohlo. Poloha topanky vramci vole to kvilenie az tak velmi neovplyvnuje.

Nejaky napad?
Zeby len jednoducho nezvladala technika tie kilowatty co tlacim? :-D

Rado
10.08.2018 - 15:19:00
00
Ja som mal nieco podobne.Namazal som s olejom okolie kufrov olejom a prestalo☺,ale len na urcity cas?
10.08.2018 - 17:02:09
00
Práve som si pozrel podrážku svojich tretier. Na jednej je vidieť, že dezén v oblasti styku s pedálom je viacej otlačený ako na druhej. Tretra s menším oderom mi pri šliapaní vŕzga.
(mám aj iné tretry ale tie nevŕzgajú)
Jak na tým dumám, zrejme je kufor na jednej hlbšie ako na druhej. Voľným okom to nie je ale vidieť. Možno aj u teba bude tam "pes zakopaný".
10.08.2018 - 17:12:58
00
Zabudol som poznamenať, že tá tretra mi vŕzga aj na iných SPD pedáloch. Vyskúšaj svoje tretry na kamošovom biku s SPD a uvidíš, či je zrada v pedáloch alebo v tretrách.
10.08.2018 - 17:37:35
00
mam tento problem dlhe roky - na starych tretrach to bolo uz na nervy. na nove tretry sli aj nove kufre a boli aj nove pedale a bolo ticho na par 1000 km, potom znova. je mozne ze ked sa kufor trosku zoderie ide podrazka na pedal a vrzga. skus vypodlozit kufre - mali by byt k nim podlozky - ci to pomoze - mne sa stym nechce vobec babrat. puka a vrzga mi na biku toho daleko viac tak to moc nevnimam :-D
10.08.2018 - 18:21:27
00
Beriem ako samozrejmosť pred výjazdom namazať spd-čka. Inak ako ste písali, vržou :) ...
Na kratšie výjazdy stačí prestreknúť silikonovým olejom, na dlhé dávam olej na reťaz.
10.08.2018 - 18:29:52
00
Dik za rady. Zacnem prieskumom ako su zodrete kufre a potom vypodlozenim kufrov. Niezeby som tak chcel jazdit, to len aby som nasiel zdroj. Pravy vrzga o trochu viac, tak skusim porovnat s lavym.

Bajk je zatial vcelku tichy, toto je jeho "najotravnejsi" zvuk. Ale na tichost mojho 20-rocneho cestaka nema ani zdaleka. Hlavne co sa tyka pohonu. Nechapem ako stary Shimano SIS7 prehadzovac moze byt taky tichy. Pocut iba švist pneumatik. Novy XT akoby tam mal male rapkaciky. Stary cestak mal este navyse tak vychodene viackolecko, ze ho nebolo pocut ani pri volnobehu (ako nove XTR) :-)
10.08.2018 - 23:15:35
00
kufor hrany a styčne plochy namaž trošku vazelinou, tak isto klietku kde sa zacvakne kufor treba z hore kde ide topanka aj z vnutre kde je kufor premaznuť vazelinkou,, prach je svina písta to strašne
11.08.2018 - 06:17:43
00
Mam to rovnako, tiez som bol dlho z toho na nervy ale uz na to kakam nebavi ma to stale riesit
12.08.2018 - 15:46:40
00
keyboard_arrow_up