Ahojte. Mám problém s vidlicou Rock Shox Revelation RL, Solo air, 140mm, 2015. Od výroby bol stav taký, že pri nižšom tlaku (do tých 90 PSI) bola nezaťažená vidlica zanorená pár mm, teda tak, že na SAG gradiente nebolo vidno zo 140mm tú 1. Pri vyššom tlaku to bolo OK (no vzhľadom na moju váhu som musel fúkať na 80 PSI). Neriešil som to, veď pár mm... včera som však robil servis vidlice (len doliatie oleja, namočenie molitanov, namazanie gumených prachoviek). Všetko som spravil podľa návodu (robil som to už raz na tejto istej vidlici a všetko bolo OK + na jednej Rebe). Po nafúkaní na hodnoty ktoré som mal, teda okolo tých 90 je však teraz vidlica zanorená asi 1,5cm, na samostatne stojacom bicykli bez človeka. Čím vyšší tlak dám, tým je zanorená menej a asi pri 150 PSI je to tak, ako to bolo pred servisom pri 80 PSI). Čo sa týka SAGu počas jazdy, na to, aby som mal 25-30% SAG, musím teraz fúkať na vyše 110 oproti tým 80 čo bolo predtým (nie, cez zimu som nepribral, mám stále tú istú hmotnosť). Tlak sa z vidlice nikde nestráca, drží si tieto hodnoty.
Neviete kde môže byť problém? Hľadal som tu na fóre aj inde odpoveď, no týkalo sa to väčšinou Reby Dual air a fúkanie negatívnej a pozitívnej komory, pričom môj Revelation je Solo air.
Ďakujem za pomoc.

Prílohy:

zanorenie.jpg
zanorenie.jpg 151.32 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2017 - 10:40:01
00
Takze soloair, skus jednoduchu vec, a to vidlicu natiahnut, cize daj nohu do kolesa a tahaj za rajdy, soloair vydlice trpia takou chybou ze sa niekedy stane ze v tej ich negativnej komore vzrastie tlak natolko ze vzduchovy piest nedokaze koli tlaku prist na miesto tej jamky kde sa vyrovnavaju tlaky +a-, toto je ta najcastejsia chyba, ale problem moze byt aj inde. Ak toto nepomoze, treba rozobrat vydlicu a samozrejme aj vzduchovu komoru.
03.04.2017 - 09:12:58
10
Ďakujem. Skúsil som to, ale keď som pustil, vidlica sa vrátila zase naspäť. Natlakoval som ju na 150 PSI, chytil som korunku vidlice a držal aby sa nezasunuli nohy a zároveň som vypustil všetok vzduch. Takto vysunutú som ju nafúkal a už je to všetko v poriadku :)
Ďakujem za radu :)
03.04.2017 - 20:44:48
01
Caute mam podobny problem na rebe, ako sa ti podarilo drzat nohy ked si vypustal vzduch ? Skusal som a ma to silny tah a jednou rukou som to neudrzal, mohol by si mi to popisat ? Diky
19.05.2017 - 17:28:51
00
Zapeklitá situácia :) Pre dvoch ľudí by to nemal byť problém. Skús niekoho poprosiť nech ti pomôže. Problém vyriešeny :)
21.05.2017 - 19:42:32
00
keyboard_arrow_up