Caute, chcem sa spytat ze co si myslite. Mam v podstate cisto novy bike, mam ho asi 4 mesiace a vcera ked som isiel po ceste dole kopcom asi 40-50km/h pocul som nejake rezonancie z predneho kolesa, celkom ma to znepokojovalo, pri nizkej rychlosti to ale nerobilo

a druhy problem ked som isiel uz domov cez les dole kopcom som samozrejme musel brzdit intenzivnejsie a ked som zisiel cely kopec tak som zistil ze mi strasne sucha kotuc o brzdu, mam pocit ze sa dost zdeformoval, takto som bol na nom druhy krat

otazka je, uznaju mi to ako reklamaciu (kedze nem ani pol roka) alebo ma poslu kade lahsie? uz som si aj daval v piatok nastelovat brzdy a dotiahnut spajdle lebo to bolo cele na rit zatiahnute...bike je CTM Quadra 2.0 2014

Dik
15.10.2014 - 07:40:58
00
lepšie nastaviť prasiatko a bude po probléme...to že po zjazde šúcha kotúč je úplne normálne...
15.10.2014 - 07:57:44
00
no ja ale nehovorim o malom suchani, kludne to nahram ale ked zdvihnem koleso a roztocim ho, tak v momente sa zastavi, nesucha o platnicky ale o zelezo prasiatka, na kotuci su skrkance hlboke
15.10.2014 - 08:17:58
00
Však ti katko napísal, nastav prasiatko!
15.10.2014 - 08:25:03
00
ja osobne napisem o tej rezonancii za vyssich rychlosti byva to sposobene vybrujucimi platnickami prasiatka kde niesu brzdove dosticky vsadene na pevno v prasiatku , ako priklad uvediem shimano mechanicke brzdy co su cuhytene len spajlikom na vrchu prasiatka a len su vsunute do prasiatka tak to lubilo az cinkat ako sa dosticky nahodne suchli nic strasne len ten zvuk mi vadil teraz mam napriklad magura louise a tam su dosticky uchytene na konci srobikom cez prasiatko plis kazdy piestik je magneticky takze dosticky drzia aj magnetickou silou pri piestiku tym padom nic necinka nerezonuje ani pri vyssich rychlostiach ked vzduch rotujuceho kotuca kmita z dostickami , druhy problem co si pisal zle nastavene prasiatko skusa sa pohrat z brzdami ja osobne tu robotu moc nemusim ale vzdy si pritom zapuntickarim a vysledok bude o poznanie lepsi
25.12.2014 - 23:12:05
00
Ja som pri páde ohol kotúč predný ale podarilo sa mi ho narovnať s citom tak že nešúcha o platničky, no pri brzdení to rezonuje dosť silno to cítiť v páčke, neviem či je zvlnený alebo čo a či radšej kúpiť nový?
08.07.2015 - 21:52:47
00
Pri tych vyssich rychlostiach vybruje aj mne (do takych 25km/h je uplne ticho, potom obcas zacne cinkat). Vacsinov teda hlavne na ceste alebo spevnenom povrchu, rozmyslal som ze ci zato moze ta vzorka plasta. Ale uchytenie platniciek ma nenapadlo. Magura to s tymi srobikmi ma lepsie vymyslene ako shimano.

A ano, prasatko mam dobre vycentrovane. Nevadi to, ale rad by som to odstranil :)
08.07.2015 - 22:25:20
00
ak mas na kotucoch napis resin pad only, mas tu najnizsiu radu kotucov lisovaných z plechu (pisal som to iste v paralelnej diskusii), ktore sa po zahriati krutia. Vymen ich za normalne frezovane kotuce rovnakého rozmeru, kup normalne brzdove dosticky a mozes od brzd ocakavat ze budu brzdit poriadne a nebudu sa krutit. Za hentake shimano kotuce by mal ist niekto vo vyvoji tejto firmy do basy..!!
09.07.2015 - 06:42:56
01
Čaute chalani.. kúpil som úplne nový kotúč nové brzdy a aj platničky samozrejme a neskutočne mi rezonuje kotúč keď idem na biku ... nastavil som prasa ... tak na voľno keď je koleso vo vzduchu tak necucha ale akonáhle sadnem na bike tak kotúč hučí a cinka o platničky ... neviete ako tú chybu môžem odstrániť alebo čo s tým ?

Kotúč je Avid cleansweep G2 203mm.

Ešte sa mi to nikdy nestalo žeby sa takto nový kotúč správal na kolese.
12.05.2018 - 11:39:14
00
Servus, mavam podobny problem - je to dost caste s 203mm kotucmi. Tiez mi rezonoval a stale obcas zarezonuje, hoci prasa a piestiky mam nastavene ok. U mna pomohlo pohrat sa s pevnostou zamknutia osky (mam Q loc). Dobre je tiez skontrolovat ci sa niektora cast prasata nejako nemoze dostat do kontaktu s kotucom, pri zatazeni a jazdeni to prave moze sposobit to rezonovanie.
12.05.2018 - 11:55:56
00
Jnnvtny
pozri, ci k tvojej vidlici mozes mat tak velky kotuc ...
14.05.2018 - 09:52:58
00
keyboard_arrow_up