Pozdravujem,

mám sedlo, ktoré používam asi približne rok a jeden z 2 držiakov sedla v mieste upevnenia k sedlovke sa zlomil. Chcel som to dať reklamovať, ale bolo mi povedané, že podľa rysky mi držal ten úchyt sedlovky a sedla zvrchu milimeter za vyznačenou max. hranicou uchytenia. Nikde nie je návod a upozornenie, či horné alebo dolné miesto úchytu má byť do rysky, či má celá šírka úchytu byť do rysky alebo jej jedna hrana má maximálne kopírovať rysku, predpokladal som, že dolné miesto uchytenia je dôležité, keďže naň je vyvýjaný hlavný tlak a hornú som predpokladal, že ak vrchná časť úchytu (červeným naznačené) bude okolo hranice rysky, tak je to v rámci normy. Dolná časť bola uchytená v norme v rozsahu rysiek bez akéhokoľvek presahu. V prílohe posielam fotky. Viete sa mi prosím vyjadriť, či by bola ďalšia urgencia na reklamáciu oprávnená či nie? Nemám s tým skúsenosti. Nechcem sa dožadovať niečoho silou mocou, ale tiež nechcem byť za jemne absurdne prvotne vyzerajúce dôvody nereklamácie odbitý. Ale ak sa mýlim, rád sa poučím. Len aby sa podobné poučenie nestávalo na úkor zákazníkových peňazí, malo by tam byť k tomu viac popisu, ak už nie je reklamácia z technického hľadiska oprávnená, nie každý je technický maniak a vie, ako rozmýšľal výrobca a o to mi ide. Ďakujem vopred, cením si každý názor :-).

Pekný deň prajem,
Pavol

Prílohy:

detail.jpg
detail.jpg 147.97 KiB thumb_up0thumb_down

01.08.2013 - 11:22:30
00
Ak si na tom sedel takto vyrazne vzadu, tak si na tom konci posobil praveze na vrchny uchyt, presne ako mas vytlacenu znacku na sedle.
A tie ohnute lyziny boli uz takto z vyroby, alebo si to za rok vysedel?
01.08.2013 - 12:48:56
00
Tak to sedlo bolo ozaj extrémne vzadu. V prvom rade treba kúpiť sedlovku s väčším ofsetom, ak potrebuješ na terajšej pre nastavenie správneho posedu taký posun dozadu.
Reklamácia - neviem, ja by som sa na to vykašlal, keďže to bolo ozaj aj logicky nevhodné uchytenie.
01.08.2013 - 13:00:29
01
Ako na to pozerám, aj keby si dodržal výrobcom označený "MAX", aj tak by ti to časom "prdlo". Máš však smolu, že je na lyžine ryha od upínaka sedlovky. Ohnutie lyžín zodpovedá ich preťaženiu nedodržaním správneho upnutia.
Ak by si napr. pri sedlovke prekročil doporučené min. zasunutie, rovnako by ti neuznali deformáciu alebo jej zlomenie.
Máš poučenie, že výrobcom doporučené minimá alebo maximá je potrebné vždy dodržať. Už aj z bezpečnostných dôvodov!
01.08.2013 - 13:03:30
01
To ohnutie sa asi vysedelo veru (Axel). Ok, vďaka za názory a tipy všetkým.
01.08.2013 - 13:13:08
00
Este by si mohol prezradit aj kolko vazis, lebo to je tiez dost dolezite v tomto pripade. :)

Ak patris medzi takych tych "120 kilovych chlapcov" tak by si si mal od tych vyznacenych max poloh nechavat este aj trochu rezervu.

Kup si sedlo s CrMo lyzinami. tie takto asi nezlomis, tie nanajvys zohnes :)
01.08.2013 - 13:14:38
00
Mám 72kg :-).
01.08.2013 - 13:25:16
00
Kup si sedlo s CrMo lyzinami. tie takto asi nezlomis, tie nanajvys zohnes :)

Nie je to náhodou tak, že sa nezohnú a skôr rovno prasknú? Lebo oceľové sa ohýbajú poriadne, pred prasknutím teda môžu mať rôzne tvary, cr-mo sa mi ohnúť ešte asi nepodarilo.

A ako som napísal - sedlo riešiť až keď bude vhodná sedlovka. Ak potrebuje mať tak sedlo vzadu, tak tým že nové sedlo nahodí so starou sedlovkou dopredu si akurát pokazí polohu na šlapanie.
01.08.2013 - 13:43:37
00
keyboard_arrow_up