tak teda dnes som sa bol po dlhej dobe odviezť...a klasika :) 45minut nič...a potom to začalo..zasa šúchanie, praskanie a podobné neidentifikovateľné zvuky :D Ale nejdem to už asi riešiť...fakt neviem čo to je...proste mi nejde do hlavy hlavne to, prečo to vždy robí až po nejakej dobe...vždy sa ten zvuk objaví až po nejakom čase...už fakt jediná možnosť je to, že môže na niečo, nejakým spôsobom vplývať vonkajšia teplota...ale načo naozaj netuším...tak teda ďakujem za rady, názor atď. možno sa ešte v lete ozvem, že to prestalo :D :D
13.02.2015 - 01:54:33
01
ked pribrzdis zadnou brzdou tak to prestane alebo ne?
16.02.2015 - 09:37:36
00
Neuveriteľné...od Soboty sú zvuky fuč :D proste sa oteplilo a je to preč :D ja naozaj tomu nechápem :D bicykel ide tichučko nič nepuká, nič nevrže...proste fakt nechápem :D ešte v sobotu ráno som meral s ujom reťaz voči kazete...dĺžku, širku a všetko v poriadku.Od neho som išiel keď bolo pomerne teplejšie počasie...no a pomaly to prestávalo.Od nedele uplne ticho...dúfam som to nezakríkol :D
16.02.2015 - 21:45:58
00
neboj ono to zas zacne a mozno dole kopcom v 70 km/h a fatalne :)
16.02.2015 - 21:58:35
00
Tepelna roztaznost v tom bude mat zarucene vplyv. Spice sa zimou skracuju ;-)
17.02.2015 - 12:53:41
00
Ahoj cital som celé a musím povedať že take zvuky väcsin povie nerieš A JAZDI ale kazdy kto ma bike a snazi sa ho mat tip top ma k tomu vztah stara s o to tak to riesit bude. Zaujimave vsak ze po 5 km kedze vonku ked je zim je zimA ale možno do 5 km s rotujuce časti ochladia este viac. Je to stara tema ale nadviazem. Od začiatku jazdy mne sramoti ako by prehadzovac na nižších pastorkoch nepomohlo ani utiahnutie na riaditkach , radi krasne. Avsak o com viem je axialna vola teda vola do boku kazety aj celeho orecha shimano naboj... Kazeta sa vyosuje cca 1.5 az 2 mm na stranu.. avsak nejde vysvetlit ked sa doladi pocas jazdy prečo stále je tak isto. Zvuky zo sedlovky su celkom odlisne s tym odkedy mam taku modru pastu mam nastastie pokoj... Ale vycistim aj to, namazem... Hlavne objimku... Patka by mala byy dotiahnuta ale skontrolujem pripadne oremazem a ako ste pisali co by ma nenapadlo su premazat jwmnym filmom vazeliny vztycme plochy osiek. Ten zvuk je ako by sucha retaz , skusim spominanu spojku vymenit, kladky som menil za kladky xnx na zapuzdrenych priemyselných ložiskách tie su tiche, retaz ma 1550 km ale neprepada ani na 0.75 , skusim kluky dotiahnut a prevodniky... Vztycne plochy prevodnikov pripadne ? To je tak na fest dotiahnute viem lwbo som nedavno kontrooval ze to by nemalo vydavat zvuky... Ukotvenie sedla tiez nie , lyziny su izolepou olepene kedze som si myslel ze mi sedlo nesadne a poslem spat :D vyplet v mojom pripade je v pohode si myslim neni na fest a neninani voľný.. pedále aom dal nove na zapuzdrenych priemyselných ložiskách, a robí to , robilo aj na obycajnych vyheganych v tom to neni. Povoleny stred ? To si nemyslim ale nevylučujem. Bike ma najazdenych 1550 prevazne asfalt... Obcas polne cesty. Brzdy to nerobia
11.09.2021 - 08:27:30
00
Zdravim bikeri , neviem ci to sem patri ale chcem sa spytat ci nema niekto osobnu skusenost, pripadne by vedel pomoct k odstraneniu/urceniu priciny mojho problemu. Jedna sa o to ze pri prejazde nerovnostami (pripadne ked bicykel chytim za sedlo a zdvihnem do vysky 50 cm od zeme a nasledne pustim ) zadna stavba “vydava“ cudny zvuk. Po demontati retazi to robi taktiez (este viac) a po naslednej demontazi aj prehadzovaca to nerobi vobec . Viem, tym padom je pricina jasna (prehadzovac) lenze po vymene s prehadzovacom ktory je na inom bicykli (na ktorom tento zvuk indisponuje ) to na mojom bicykli robi nadalej. Som na to sam a nemam nikoho kto by mi mohol “hadzat) bicykel z pozadovanej vysky a mohol by som tak lahsie urcit pricinu a preto sa obraciam na radu od vas ...
Bicykel : https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/4511981/superior-xf-929.html
Mohlo by to byt vnutorne vedenie kabelaze ku prehadzovacke ? Za akekovlek rady a usmernenia ďakujem
01.11.2022 - 16:20:33
00
Ak sa bavime o zvuku ktory ide od zadneho kolesa resp. od zadnej casti bicykla tak pozrel by som ci nieje uvolnena patka prehadzovaca,ventil na kolese (ak mas duse),dotiahnutie kazety resp. ci nema volu kazeta,vola v capoch zadnej stavby.. otazka znie skor o aky zvuk sa ma jednat, ide o kovovy zvuk alebo tlmeny zvuk napr. vedenie kabelaze ramom atd..
05.11.2022 - 14:08:15
00
niečo podobné mám aj ja taký kovový zvuk....v zjazde keď mám zaredené na 8-12 najmešom pastorku tak prehadzovačka búcha...ak mám zaraďené na vačšom pastorku 1-7 tak to vôbec nebúcha.Ale ešte som to nejako do podrobna neskúmal :)
08.11.2022 - 06:18:54
00
Zdravím...vedel by niekto poradiť ako by som mohol odstrániť tento zvuk? Jednoznačne to vychádza s kladky prehadzovača a iba vtedy keď sa šlape tak z lahka. Väčšinou prevody 5 a 6 .Budem vďačný za každý nápad...
28.08.2023 - 19:57:16
00
Tento rok som dal minimum km na horskom lebo počujem zvuky ktoré tam nemajú čo robiť...vadia aj vám zvuky na biku?
04.09.2023 - 17:58:50
00
Vadia a fest
04.09.2023 - 18:00:03
03
Ja idem predať ten bike lebo nikto nevie zistiť čo spôsobuje ten zvuk ...možno to niekomu nebude vadiť ?
04.09.2023 - 18:09:43
00
Tomu ver ze nie. Ved 90% bikov ktore stretavam piskaju, alebo neskutocne pukaju. Ja som minule skumal, ci mi nepuka Boa na pravej tretre, take jemne tukanie. A niekomu nevadi, ze mu ide prehadzovacku odtrhnut... :D
04.09.2023 - 18:16:51
00
Este že mám druhý bike kde počujem len plášte a jemne reťaz.
Preto si nekúpim nikdy celoodpruzeny bike tam furt niečo Puka...ja viem som asi chorý ale čo už...
04.09.2023 - 18:22:09
00
keyboard_arrow_up