Čaute bikeri!

Prosím vás o radu, možno máte niekto s tým skúsenosti. Som cca rok po zlomeniny nohy v chodidle (marec 2014, potom opakovane druhý raz takmer zlomená v tom istom mieste jún 2014). Do jesene som mala zakázané čokoľvek okrem chodenia a fakt jemného bajkovania, čo mi však kvôli stresom v škole a v práci ani moc nevychádzalo. Problém je, že za tohto vyše roka som strašne pribrala z menej ako 60kg takmer na 80kg (mám 171cm). Príčinou bolo jednak obmedzenie pohybu (z pomaly dvojfázových tréningov - posilka, beh, bajk - na ničnerobenie) a aj zlé nastavenie stravy (dva roky som fičala na nízkosacharidovej strave, no tento posledný rok to bolo zrejme na škodu) + stres. Teraz budem posledný mesiac v škole a v robote, a od júna si budem naplno užívať bike, pohyb a slnko. Čo mi poradíte, ako najrýchlejšie sa dostať naspäť do formy a hlavne schudnúť? (začínam pozvoľna už teraz). Bicyklujem tento rok štvrtú sezónu, prvé dve po cca 3000km prevažne po cestách (sem tam nejaké poľné a trochu lesa) na crossovom bajku, minulú sezónu kvôli zraneniu možno 1000km. Bicyklovanie ma hlavne strašne baví, baví ma spoznávať krajinu, poriadne sa zničiť, a vychutnať si ten pocit. Pred zranením som bola v top forme, nízke percento tuku, tehličky, kondička, ohybnosť, teraz je zo mňa nespokojná bacuľka :D zažili ste niekto už takúto demotivujúcu frustráciu, keď sa vám fakt zo dňa na deň zmení život? Vracali ste sa už niekto z takéhoto mínusu naspäť do formy? Ako trénovať a jesť, máte niekto (zlé) skúsenosti s nízkosacharidovou stravou?

Za každú radu a povzbudenie budem vďačná! ;)
24.04.2015 - 09:37:21
00
Ak fungovalo to, čo si robila pred zranením, tak sa k tomu vráť
24.04.2015 - 10:07:17
00
...... Vracali ste sa už niekto z takéhoto mínusu naspäť do formy?

Ja sa vraciam z takehoto minusu kazdu jar.T.j. +8-9 kg oproti jeseni. V maji to zrovnam a tento kolotoc sa opakuje uz zopar rokov. Nezabijem sa vsak koli tomu. Na chudnutie je dobre upravit stravu a na biku jazdit v nizkych tepoch ale vo vacsich objemoch.
24.04.2015 - 10:53:33
00
Poslat foto a kupit horsky bike. To je zaklad. :)
24.04.2015 - 11:04:30
05
Poslat foto a kupit horsky bike. To je zaklad. :)


Mňa to v horách nebaví :D
24.04.2015 - 11:06:03
00
Ked ta to najviac bavi na ceste tak si kup klasicky cestak, je to o niecom uplne inom ako cross :)
24.04.2015 - 11:49:45
00
Podľa mňa zhadzovanie váhy bikeovanim je u chlapov jednoduchšie ako u žien, iný metabolizmus a podobne. Ale pokiaľ chudnúť na bikeu, tak sa dobre obliecť nech sa telo potí, piť veľa tekutín (nech je co potit) a hlavne jazdiť dlhšie v jednom tempe ako do toho bušiť, vtedy len svalová hmota pribúda. Samozrejme strava, veľa zeleniny, mäso hocijaké ale upravené (resp. Smazene) len na olivovom oleji a k tomu len zelenina alebo chlieb, žiadna príloha ako zemiaky, ryža a podobne. Chlieb treba hľadať ražný, mávajú napr v lídli. Vyhýbať sa pšenice, keďže z nej sa nafukuje a priberá. Takto nejako to dodržujeme s polovičkou a ja som za mesiac dal cca 5kg dole a to toho pohybu nemám veľa, na bikeu tak raz za týždeň. Polovička chodí cvičiť 2-3 x do týždňa a tiež tak nejako išla dole s váhou aj keď ťažšie ako ja ale už začína byť spokojnejšia lebo je to vidieť.
24.04.2015 - 12:25:28
00
ako moj kamarát hovorí: "Aj gula je forma" :D
...ale žarty stranou...určite začat jazdiť pomalšie, neuponáhlať to, ale pravidelně!!!...vytvoriť si nejaký pravidelný režim a ten dodržiavať...a čo sa týka stravy, určite jest všetko, ale častejšie a v menších porciách, hlavne nehladovať!!!!...samozrejme obmedziť jedlá a pitia, ktoré su nevhodné (smažené, uzeniny, sladké vody...) a jest viac zeleniny, piť čistu vodu...
je to celkom dlhodobý proces, určite nečakaj že za mesiac dva budeš vo forme
24.04.2015 - 12:30:17
01
Ale pokiaľ chudnúť na bikeu, tak sa dobre obliecť nech sa telo potí.


Potenie nema s chudnutim nic spolocne, potom nestracas tuk, potenie je regulacia telesnej teploty
24.04.2015 - 12:53:32
010
obmedzit pomale cukry a zivocisne tuky. zvysit bielkoviny a zeleninu. jest castejsie a v malych davkach. vela tekutin. vyjazdy pomalsie stabilne tempo a dlhe trasy... toto su vsetky veci co ja nerobim :)
29.04.2015 - 22:27:56
00
Nejest vecer ! Ak tak len nieco drobne, a cim skor, tym lepsie. U mna to bolo 10 kil dole. Vecere su svina, to sa len uklada na horsie casy :)
29.04.2015 - 22:52:53
00
Ja by som poprosil odpoved na prvú časť Mage-ho príspevku :-) ... A to foto najlepšie aj pred úrazom aj teraz ... Možno si nakoniec vtedy bola síce bez tuku ale vyzerala si jak vyvareny sliz a teraz si sexica jak hrom... V Tom prípade ti to prehnane športovanie vyhovorime :-D
29.04.2015 - 23:24:18
01
ako bolo už spomínané : chce to čas. Na pôvodnú váhu je možné schudnuť /podľa mňa,nie som odborník...:) / snád do konca roka,skorej azda nie,nie je rozumné nárazové chudnutie...

Keď bajkuješ,snaž sa radšej bajkovať dlhšie,ale menšiou intenzitou, to čo potrebuješ je nezadýchať sa,alebo aspoň nezadýchať sa často. / Tu ti odporúčam naštudovať si kedy a ako začína telo spalovať tuky a prečo, tepové zóny srdca a podobne.../

Ďalšia vec,na ktorú aj ja úspešne zabúdam je jedenie počas jazdy, určite to netreba zanedbávať,z mnoha dôvodov.

A veľa zeleniny,piť veľa vody...

Ak už musíš mať niečo za deň sladké,ideálne teda počas výjazdu,inak nie...

A každopádne je nesmierne sexi,už len to, že ťa baví bajkovanie, :)
30.04.2015 - 07:25:25
02
Flacka ber nas trosku s nadhladom :lol:
a fcul vazne....... co sa diet tyka, podla mna nieje pre telo dobra ziadna dieta ako taka........ tym samozrejme nehovorim ze netreba upravit stravovacie navyky alebo zlozenie stravy. neprezierat sa, vela zeleniny a ovocia (a najlepsie z nejakej farmy, domace...... nie z obchodu), no alkohol, vela sexu a vela pohybu ako takeho :muscle:
ono je najlepsie naucit sa pocuvat svoje telo a podla toho jednat....... ja napriklad vobec nejem sladke ale raz za cas (2 tyzdne-mesiac) dostanem sajbu a vtedy idem do potravin a musim si kupit 3-4 tycinky/napolitanky aby som doplnil co mi chyba

kazdopadne velmi drzim palce aby si sa cim skor dostala do pohody a uzivala si pohyb a hlavne bajk ;)
30.04.2015 - 08:22:21
01
No ďakujem chlapci za odpovede, ste mili, a keď už chcete tie fotky, tak tu je ten rozdiel jedného roka a 20tich kíl :-D ... Co sa týka toho jedenia, asi som to mierne prehnala s tou nizkosacharidovkou :-D ale tak učíme sa z vlastných chýb, dám to naspäť :-)

Prílohy:

Screenshot_2015-04-30-09-00-15_1.jpg
Screenshot_2015-04-30-09-00-15_1.jpg 92.23 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_2015-04-30-08-58-38_1.jpg
Screenshot_2015-04-30-08-58-38_1.jpg 57.39 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2015 - 09:09:07
029
keyboard_arrow_up