Ciao, neviem, či je tu už nejaká takáto téma, nenašiel som nič podobné, tak zakladám novú. Chcel by som poradiť ohľadne tréningov. Bolo by najlepšie, keby sa vyjadrilo čo najviac ľudí. Ako máte rozdelený tréningový plán ? Chcel by som vedieť každý jeden detail, aby som si vedel vypracovať aj nejaký vlastný tréningový plán a nechodiť na kolo len podľa nálady. asi by každý typ tréningu mal mať svoje pevné miesto v kalendári a mal by byť pravidelný bez vynechávania. napr. kedy a ako trénovať intenzitu, kedy nástupy, kopce a podobne. díky za rady. :)
08.06.2011 - 00:11:44
00
Zacni trebars tu...

http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm
08.06.2011 - 08:13:38
10
prepac ale to co sa tu pytas nie je mozne vtesnat do diskusneho prispevku, je to absolutne komplexna a obsiahla zalezitost - na taketo informacie je tu internet, knihy, studie a (platene) rady odbornikov...tak skus zacat tam a nasledne sa pytaj konkretne specificke otazky s ktorymi si nebudes vediet pomoct sam...pripadne skusenosti inych s takym alebo onakym typom treningu a pod...
08.06.2011 - 11:18:10
00
Jednoducho jazdi podla pocitou , trenuj podla tepov alebo inou metodou alebo si zaplat trenera a trenuj ako profik . A ked uz chces trenovat musis si upravit aj svoj jedalny listok.
08.06.2011 - 12:53:46
00
take rady by som potreboval aj ja. jazdim malicko ale chcem troska zacat len neviem ako. stale jadzim to iste tempo co asi neni dobre. raz idem 50 km, inokedy 80km, 100 km ale vsetko tym istym tempom. takto sa dalej asi nedostanem co? chcelo by to rozpis napr ze pondelok kopce,utorok kopce, streda volnlo. stvrtok rovinka. piatok dlha rovina s intervalmi,potom zas volno. kopce a tak. v zivote som nesiel intervaly neviem ako sa maju robit. mam merac pulzu, mam cestny bike aj MTB.ale takmer vsetko jazdim na cestnom bickykli lebo jadzim sam tak cesta mi vyhovuje viac. ked sa mi podari s niekym sa dohodnut tak vytahujem MTB :)
platit si trenera neplanujem, som turista. ale chcem teraz zacat aktivnejsie jazdit tak prosim poradte nejake stranky, alebo knihy. ja si tie knihy pozicam, kupim len ked neviem nazvy ako sa volaju to potom tazko zhanat...
08.06.2011 - 13:13:56
00
Viem, niekomu to možno nestačí, ale z vlastných skúseností môžem napísať, že netreba mať zadelený tréningový režim, jazdiť podľa pulzov atď. Aj bez toho sa dá občas obstojne niečo zajazdiť... Hoci na viac to asi nebude dostatočné. Hlavne si treba uvedomiť, že súperi majú za sebou dlhoročný tréning, tak by bolo dosť bláznivé očakávať okamžité popredné umiestnenia. Všetkého do času. :)

Inak dosť zaujímavých linkov a postrehov je aj TU.
08.06.2011 - 13:18:41
00
merac pulzu mam ale nepouzivam pretoze neviem ako mam podla neho trenovat :) v podstate mi to vychadza ze ja mam maximum niekde 202 a jazdim stale maximalne do 160 priemer za jazdu, este nikdy som sa nedostal vyssie cize jadzim fakt vyletne. keby jazdim aspon 120 km tak by som natrenoval vytrvalost ale ked idem 80 km s priemerom 150 tepov tak to asi fakt nema vyznam, len chudnem lebo stale idem dolu s vahou.. no nic budem hladat.
08.06.2011 - 13:41:35
00
Naco ten merac pulzu potom mas ? :)

- z osobnej skusenosti mozem potvrdit tmaxove slova, nikdy som nemal specialne treningove plany, ani nic, jazdil som podla pocitu, ked som chcel, tak naplno, ked nie, tak 50 km som isiel aj cely den. Na ako-take obstojne umiestnenie to stacilo, zalezi co od toho cakas. Nemozes tiez cakat, ze ti niekto napise presne kedy trenovat, nie je to iba o tom a jednom - biku, je to o vsetkom ostatnom, strava, doplnkove sporty, regeneracia, systematicky trening.
08.06.2011 - 13:48:21
00
divo, čo keby si sa najskôr poriadne pozrel do toho linku, čo sem dal oboy?
Takto budeš len hádať a robiť chyby.
Nezabúdaj, že relatívne dobré výsledky nemusia byť podmienené dobrým a hlavne správnym tréningom. Naproti tomu správny tréning Ťa privedie k športovej / dúfajme že úspešnej / dlhovekosti.
08.06.2011 - 14:24:39
00
hm, ale ten link nie je zlé čítanie, dočítal som sa napríklad, že na pribratie, čo by som dosť potreboval, je veľmi vhodná slanina s medom :D :puke:
08.06.2011 - 23:27:50
00
Cize :hug: tesne po tom, co navstivil ule :lol:
09.06.2011 - 00:29:16
00
hm, taký dobrý grilovaný :hug: by možno ani nebol zlý :lol:
09.06.2011 - 13:27:42
00
Vraj dobre ulezana medvedia laba s cervikmi je lahodka :^)
09.06.2011 - 13:30:18
00
Najlepšie je vyhľadať najbližší cyklistický klub a spýtať sa trénera, či môžeš jazdiť s chalanmi v klube. Veľa toho o tréningu pochytíš, zistíš čo ti najviac vyhovuje a hlavne sa naučíš ako jazdiť v balíku. Čo mnoho ľudí nevie a potom spôsobuje veľa pádov predovšetkým na cestných pretekoch, ale ak niekto z týchto "plašákov" jazdí občas aj horské maratóny, tak v balíku po štarte neraz robia poriadne vlny či iné šialenstvá a doplácajú na to práve tí nevinní. :(
09.06.2011 - 13:42:12
00
Trošku pomimo otázka, ale aj tak..aký napoj si najčastejšie miešate izotonický, ci hypotonický ? resp. aký je medzi nimi hlavný rozdiel (nemyslím teraz vysvetľovanie elektrolytov atď. ) ale z praktického hľadiska.
10.06.2011 - 10:23:05
00
keyboard_arrow_up