Zdravím, chcem sa poradiť ohľadom výživových doplnkov dávnejšie som si kúpil BCAA a cítim že mi to pomáha dosť výrazne pri vytrvalostnom tréningu... (cítim v nohách že nie su také zničené ako predtým) potreboval by som poradiť čo kúpiť ďalej, jedná sa mi o nárast sily, vytrvalosti ale aj výbušnosti (pretekám), aby som z toho nepribral uvažoval som nad gainerom ale z toho sa podľa toho čo som čítal dosť priberie na hmotnosti. Z tej potrebujem troška zhodiť (186cm/72kg) Ak by ste vedeli poradiť pomocou akých látok/výživových doplnkou (poprípade zo zaujímavosti aj dopingového charakteru, ale zohnateľné,, nie že by som to chcel brať iba zo zaujímavosti)
takže :
na zlepšenie sily :
vytrvalosti:
výbušnosti:
(rýchlosti:)
zlepšenie regenerácie:
v poslednom dôsledku zníženie váhy:

Vopred vďaka za ochotu
24.05.2012 - 23:58:29
00
ty woe pri tej vyske musis byt riadny stiapik,zeny chcu riadnych chlapov a nie vychrtliny ty woe :D :D
pravda: BCAA: pomaha rychlejsie regenerovat,zajtra si idem kupit takisto
L-karnitin: beriem takisto na srdce,chranit srdce je zasadna vec+s Chromom striedam
vitaminy: kompava pripravky beriem hypo prasok na iontak+cistu vodu druha flasa
rozne tycinky musli,sojovy suk apod vymysly typu powerbar testing
sila+vybusnost je vrodena,skoda modrej svaloviny,tej by sa nam zisla od cernochov,ale skus drepy s vyskokmi+tzv HIIT si davaj....posilka=legpress+smithovo cvicenie s posunutim taziska dopredu,nic lepsie na bike svaly nie je...aspon takto u nas trenuju triatlonisti silu :P
vytrvalost:beh+plavanie+cyklistika+ strecing+joga+stabilizacne cvicenia
regeneracia:cim si starsi tym trva dlhsie,BCAA len napomaha apod chemicke aminokyselinky
znizenie vahy: slap v tepovej frekvencii mimo ked telo spotrebuva cukor,cize v tukovej frekvencii bajkuj behaj plavaj:i ked je to tazke ale da sa to....
a pri tvojej vyske chces chudnut? este raz sa zamysli:proste sa mi to zda smiesne :D :D
si cekni proporcie profi bajkerov a potom sa zasmejes na sebe
a jedz vsetko co ti vidia oci,ak budes bajkovat,behat,plavat tak tomu telu zradlo musis dat,len sa ti zrychli metabolizmus
u mna 100%ˇcvicenie pre bajk je plavanie..robim tych 100 dlzok vacsinou co vyjde na 2.5km,tych 50minut,ostatok do hodiny HIIT....

lowu zdar
25.05.2012 - 00:11:48
00
On chcel hlavne vediet akymi doplnkami je mozne zvysit uvedene schopnosti.
Na zvysovanie vybusnosti, sily, aj vytrvalosti je skvely stary, znamy, osvedceny Kreatin, len od toho ti pojde vaha o nejake kilko hore, pretoze ta zavodni, ale aspon budes mat aj lepsiu regeneraciu.
canopus: modra svalovina, tukova frekvencia?? :DDD to su fakt super vyrazy.
25.05.2012 - 08:35:21
00
na naberanie svaloviny tu máme "iné prípravky"
25.05.2012 - 09:06:14
00
Kreatin uplne kazdeho nezavodnuje, u niekoho to ani nebadat, treba vyskusat :)
Ja byt tebou by som kupil klasicky kvalitny srvatkovy protein (75-80%), podla mna je to pre normalneho cloveka uzitocnejsie a aj cenovo vyhodnejsie ako ciste BCAA (alebo teda davat pripadne oboje, lenze z BCAA nedostanes dostatocnu davku na rozvoj svalov, skor iba na ich ochranu). Gainer su vyhodene peniaze pretoze rovnaky pomer bielkovin a sacharidov si dokazes namiesat aj sam prave z proteinu a cisteho glukozoveho/maltodextrinoveho prasku, pricom si samozrejme pomer mozes menit podla potreby a je to aj lacnejsie. Proteinovy "kokteil" by som dal 2 (mozno aj 3x, zalezi kolko bielkovin bezne prijimas v strave) denne, urcite po treningu, spolu s poriadnou davkou glukozy a trebars cisty protak na vecer pred spanim na nocnu regeneraciu (na to su aj specialne kaseinove postupne sa uvolnujuce proteiny, ale aj klasicka srvatka funguje). Pripadne este jednu davku doobeda, hlavne vsetko davat mimo prijmu klasickeho jedla pre co najlepsiu vstrebatelnost. To by malo dost vyrazne pomoct regeneracii a rozvoju svalov (neboj sa ze by si z toho priberal ako jatocne prasa :), pokial si nebudes davat konske davky sacharidov).
25.05.2012 - 09:09:20
00
BCAA su vhodne pre vytrvalostne sporty predovsetkym ich davat po vykone na urychlenie regeneracie poskodenych svalovych vlakien.Taktiez je vhodny glutamin ktory zaroven spolu z BCAA ma velmi dobre antikatabolicke vlastnosti.
Creatin zavodnuje len monohydrat ale ak si vezmes ine formy ako napriklad alkalyn,ethyl ester,crea AKG a pod tak tam retenciu vody vo svalovej bunke nezaznamenas.Creatin vsak telo vyuziva skor pri sprintoch vybusnych pohyboch trvajucich do cca 6s.
Vhodny je aj citrulin malat,ktory je vhodny prave na aerobne cinnosti a nieco na neutralizaciu vodika,ktory vznika pri uvolnovani laktatu je beta alanin.
Daval som vzorky chalanom cyklistom aj nejake NO produkty,ktore rozsiruju cievy a krvne kapilary a tak sa sval lepsie okyslicuje ale nie vsetky doplnky boli vhodne.Niektore doplnky NO sval napumpovali krvou a to nebolo dobre!
Velmi dobre sa nam osvedcil vyrobok Ginko biloba,ktory zlepsuje prekrvenie v panvovej oblasti co ej pre cyklistiku ako stvorene.
Snad som nejako pomohol:)
25.05.2012 - 09:57:21
00
Co ma spolocne prekrvenie panvy s cyklistikou???
25.05.2012 - 10:06:10
00
panvovej oblasti ale jedna sa vlastne o lepsie prekrvenie dolnych koncatin
25.05.2012 - 11:28:06
00
na zlepsenie sily, vytrvalosti a vybusnosti by som najskor zacal asi cvikmi, ktore su na to urcene. kreatin na silu moze pomoct ale mna napr. zavodnoval skoro kazdy a to nemam rad. na vytrvalost skus napr. kofeinove tabletky pripadne DMAA ale myslim ze to je na doping. listine, pred vykonom a po vykone BCAA alebo najslepsie nejaky recovery napoj. ja mam POSTAL, je to nejaka zmes BCAA, glutaminu a dalsich sajrajtov. samotne BCAA uz nemam pretoze keby to uzivam tak ako sa ma tak skrachujem...
25.05.2012 - 12:19:59
00
pra nás amaterov asi škoda prachov za tie sračky
25.05.2012 - 12:36:48
02
Co je DMAA??Nemyslel si nahodou DHEA??Ta je zakazana.
25.05.2012 - 13:48:39
00
pra nás amaterov asi škoda prachov za tie sračky


no skús íst niekdy napriklad na viac dňové preteky ....
a zistíš čo je škoda a ... "čo je sračka" ...
25.05.2012 - 14:16:47
00
ty woe pri tej vyske musis byt riadny stiapik,zeny chcu riadnych chlapov a nie vychrtliny ty woe :D :D
Nahaj ho tak, to má ešte dobré, ale čo mám povedať ja s 183cm a 65kg :lol: Nie každý chce byť kulturista či špurter a nie každej sa to páči :)


no skús íst niekdy napriklad na viac dňové preteky ....
a zistíš čo je škoda a ... "čo je sračka" ...
Ale to nevyvracia maxipaynovu vetu.
25.05.2012 - 14:40:45
00
183/65 to je uz diagnoza.....este tak 70 je ok ale toto je uz extrem
25.05.2012 - 14:51:31
00
*****,normálne sa zdravo stravuj a nevymýšlaj.Vyhadzovať prachy za takéto kraviny a parametre výška-váha máš optimálne.
25.05.2012 - 15:06:01
01
keyboard_arrow_up