co - aj proletárske heslá ti došli, že už dávaš len obrázky :D
15.10.2022 - 15:37:01
00
Ivan a ten objem 160 km tyzdene myslis vazne? Vsak je to viac ako denno-denne zabehnut halfmaraton. To beha mozno tak Sahajda, ale nie bezecky hobici z tohoto fora.
15.10.2022 - 18:55:53
00
maximálne 160, teda aj menej :D

napr. v tomto týždni je 162 km /70 % aeróbne, 30 % v zmiešanom a anaeróbnom režime/

Prílohy:

Bežecký týždeň.jpg
Bežecký týždeň.jpg 201.65 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2022 - 19:17:30
00
160km zabehnem tak za mesiac - a to už beriem ako celkom vydarený mesiac. Inak Ivan píše celkom rozumne niektoré veci, ale to, že ti technika behu neovplyvní pomer TF a tempa je určite nezmysel. Srdcu je jedno, ako rýchlo bežíš, reaguje na podaný výkon - a technika behu premieňa výkon na pohyb vpred. Ak budeš skackať na jednej nohe a do toho mávať rukami ako veterný mlyn, tak síce budeš podávať veľký výkon, ale na tvojej rýchlosti sa to veľmi pozitívne neprejaví.
15.10.2022 - 20:21:28
01
160 km za mesiac je vhodne max na udržiavanie formy. Na progres to chce 200-250 aspoň u mna.
15.10.2022 - 20:37:13
00
Hosť napísal:
160 km za mesiac je vhodne max na udržiavanie formy. Na progres to chce 200-250 aspoň u mna.

Veď máš modrú knižku kvôli kolenám.
15.10.2022 - 20:53:21
02
Myslím že klame on ju má kvôli hlave.
15.10.2022 - 20:54:51
05
imho airbilly ma uplne ten najhorsi pomer: natrenovany objem/vykon, aky som kedy u niekoho videl, alebo pocul o niekom. v cyklistike este horsie ako v behu. neviem, ci existuju konspiracne teorie aj ohladne treningu, ale ak nie, tak jedna by mohol byt kludne jeho treningovy dennik.
15.10.2022 - 21:02:40
00
Hosť napísal:
160 km za mesiac je vhodne max na udržiavanie formy. Na progres to chce 200-250 aspoň u mna.


v tých 162 kilometroch za týždeň je 81 kilometrov Z1 tempom 4:25 min. na km /pulz 118/ a ostatných 81 km je Z3 až Z5 /pace 3:34 min. na km a rýchlejšie, pulz 172 a viac/, Z2 je 0 km, výkonnosť - progres z tých 162 km je half maraton za 1:06 hod. Aký máš progres - výkon na half maraton z 200 - 250 km u seba ? 1:40 hod. ?
15.10.2022 - 21:08:52
00
Volodja napísal:
imho airbilly ma uplne ten najhorsi pomer: natrenovany objem/vykon, aky som kedy u niekoho videl, alebo pocul o niekom. v cyklistike este horsie ako v behu. neviem, ci existuju konspiracne teorie aj ohladne treningu, ale ak nie, tak jedna by mohol byt kludne jeho treningovy dennik.

No podla mna mam horsi pomer 😁
15.10.2022 - 21:14:02
00
Kedze nepretekas, bolo by to velmi subjektivne a zaujate hodnotit tvoj vykon v pomere k tomu, kolko odbajkujes. Mohol by som to hodnotit iba kontexte najazdenych km, mozno priemerky (ale necekol som ake mas) a toho, ze si presvedceny o sebe, ze nemas na everesting. Ale pokial sa len vozis a netrenujes, priemerka je bezpredmetna. A darmo ta budem presviedcat, ze urcite das everesting, lebo dali aj taki, co maju 10x menej najbicyklovane ako ty, ked ta nepoznam. A kedze je toto tema behanie, tak vobec netusim ako a kolko behas.
15.10.2022 - 21:23:23
00
Nesuhlasim, lebo je rozdiel medzi natrenovanym a najazdenym

(Bolo na scarinko, myslim, ze viac jazdis a menej trenujes ako leteckybil. Ja iba jazdim a netrenujem;))
15.10.2022 - 21:26:01
01
No everesting podla mna bez sance, uz 3K je dost na hrane. Priemerka je podla mna resp u mna irelevantny udaj kedze nejazdim stale sam a podla nejakych treningov. Navyse jazdim aj mtb aj gravel. Ale co mam v okoli seba ludi co jazdia taky objem (km) ako ja tak maju ovela vacsi vykon. Ale tak ja ucelovo netrenujem a radsej sa vozim ?
Behanie je zlo a tak len ak sa nic ine neda a mlada ma vytiahne. Tj len v zime takto blbnem. 10km je pre mna utrpenie, po 5 mam vacsinou dost ak nebeham pravidelne. Ak sa rozbeham tak aj ta 10tka sa da ale tempo pod 6 u mna velmi nehrozi.
15.10.2022 - 21:28:02
00
muffin napísal:
160km zabehnem tak za mesiac - a to už beriem ako celkom vydarený mesiac. Inak Ivan píše celkom rozumne niektoré veci, ale to, že ti technika behu neovplyvní pomer TF a tempa je určite nezmysel. Srdcu je jedno, ako rýchlo bežíš, reaguje na podaný výkon - a technika behu premieňa výkon na pohyb vpred. Ak budeš skackať na jednej nohe a do toho mávať rukami ako veterný mlyn, tak síce budeš podávať veľký výkon, ale na tvojej rýchlosti sa to veľmi pozitívne neprejaví.


nepísal som že technika behu neovplyvní pomer TF a tempa, reagoval som na to ked exit písal ako nemám celkom pravdu že čím je vyššia rýchlosť behu tým sú väčšie pulzy, pritom to platí, nikde som pod výkonom nemal na mysli beh na mieste s mávaním rukami, ... ale pod bežeckým výkonom si predstavujem rýchlosť behu - bežci ju udávajú v tempe na 1 km, pace, ... vy ste do pulzov pri bežeckom výkone /rýchlosti behu - tempe/ zamiešali techniku behu, môže mať bežec hocakú dokonalú techniku behu pri tempe 3:30 na km - určite nebude mať pri takejto rýchlosti menšie pulzy ako pri rýchlosti 4:30 na km s nejakou ,,zlou,, technikou, to by musel úmyselne pri rýchlosti 4:30 na km počas behu robiť obraty, krúžiť rukami alebo robiť podobné blbosti, techniku a štýl počas behu má každý len jednu, jeden štýl /v závislosti od stavby tela - dĺžky končatín, ako - v ktorých častiach sa upínajú svaly a šľachy na kosti, veľkosť svalov/, technika behu závisí od získaných návykov z bežeckej abecedy a od sily a vytrvalosti svalov dolných aj horných končatín - sily a vytrvalosti svalov v chodidle, členku, lýtku, predkolení, stehne, panve, bruchu, chrbte a krku, závisí to aj od celkovej a čiastkovej /jednotlivých segmentov/ hmotnosti tela, táto jedna technika jeden štýl bežca sa navonok prejavuje rozdielne v závislosti od rýchlosti behu a nemá nič spoločné s pulzami - pulzy závisia od výkonu - rýchlosti behu - čím vyššia rýchlosť tým vyššie pulzy, je nezmysel že bežec má pre rôzne rýchlosti ,,pripravené,, rôzne techniky behu, rôzne štýly, samozrejme že u začiatočníka sú vplyvom neosvojených správnych základných návykov techniky z bežeckej abecedy pulzy vyššie ako po osvojení, potom už ale pulzy nie sú ovplyvňované zmenou techniky a štýlu /techniku nejde zlepšovať donekonečna a štýl pri rovnakej somatike nejde meniť vôbec/, a srdcu vôbec neni jedno ako rýchlo bežíš - čím bežíš rýchlejšie tým je vyšší pulz - ved o tom sa tu celý čas bavíme, inak technika behu a hlavne štýl nehrá pri výkone až takú velkú rolu ako im pripisujete - podstatný je motor - kapacita srdcovo cievneho systému - hodnota VO2max, sú milióny krásne technicky, štýlovo bežiacich ľudí s hobi výkonmi a opačne - katastrofálne technicky, štýlovo vyzerajúci bežci, bežkyne s profi výkonmi /olympijskí medailisti, bežecké legendy - Zátopek, niektoré súčasné svetové top vytrvalkyne s nohami do x, tuším jedna aziatka s maratónom pod 2:20 behá s čiastočne ochrnutou rukou, ... - ale majú top ,,motory,, - VO2max. 70 - 80, váhu k 40 kg, anorektické BMI - mega relatívny výkon/
15.10.2022 - 23:17:38
00
Ivan ja sa s tebou nechcem hádať. Možno som sa zle vyjadril. Ja nemám problém bežať takmer rovnako v z3, z4 a z5. Mením len frekvenciu a tým samozrejme zvyšujem
16.10.2022 - 02:43:31
00
keyboard_arrow_up