Včera som bol skúšať oválny prevodník na mojom MTB na rovine. Nejak som sa zamotal a keď som sa vrátil, mal som najazdených 170km za 9 hod. Dnes cítim, že ma pri kráčaní bolia jabĺčka. Stáva sa to aj Vám? Je to podľa vás bežná odozva na dlhšiu záťaž? Robíte niečo na potlačenie? Samozrejme okrem tréningu :-)
17.11.2015 - 14:47:41
00
štelujeme posed a tretry, obliekame návleky
18.11.2015 - 14:02:32
00
na mtb 170? hmmm.... slusne.
mna po takej zatazi bolia iba slachy zozadu kolien
18.11.2015 - 14:09:40
00
aesel napada ta aj konkretne co na posede by som mal ladit? Sice som si posed nastavoval sam, no myslim ze zodpovedne, dost som vtedy postudoval. Napada ma, ze nastavenie kurfrov som mohol odflaknut kedze mi posuv o cm pripadal stale rovnaky. Samozrejme sa nehadam ze som dosiahol uroven bike fitterov, no dat 150e za take nieco .. fuu ( http://www.kaktusbike.sk/storage/uploads/2013/03/10385.pdf ). Pamatam sa, ze podobnu bolest som zazil aj v lete, takze chladu by som to nepripisoval, aj ked mohol hrat ulohu.
iron.hide dokopy 330m nastupanych, takze to az take veldielo nieje ( https://www.strava.com/activities/434016832 ) :)
18.11.2015 - 15:21:54
00
Na to nejaký odborník niesom. Základné nastavenie posedu síce poznám, ale detail rozhoduje... keď som mal problémy s chodidlami, tak som skrátka skúšal. V prvom rade, či sa to objaví opakovane, potom treba hútať čím to asi môže byť a skúšať spôsoby nápravy, až som na to prišiel. V prípade kĺbov a šliach by som hľadal, kde je niečo preťažené, kde pôsobí prílš veľká záťaž (sila) nejakým smerom, prípadne nejaká parazitná rotácia kĺbu.
Ale pokiaľ sa ti to stalo pri skúške oválneho prevodníka, tak by to mohlo byť spôsobené zmenou charakteru záťaže (nohy). A časom si tela zvykne.
18.11.2015 - 16:32:34
00
mihallko nazdar. u mna sa tento jav vyskytuje, ked pojazdim tazky prevod. jazdil som prevazne v lese a tak som tym trpel iba obcas. vsimol som si to, ked som zacal do prace jazdit na skladacke. je tam tazky prevod a na ceste mam par prevyseni, ktore som zdolaval v sedle. napadlo ma, ze to moze mat suvis. tak som poctivo kazdy kopcek potlacil. problemy sa hned vytratili. potom som urobil maly pokus a zase som tie kopceky par dni vyslapal a bolest do kolien sa vratila.
toto sa da ovplyvnit. co sa neda ovplyvnit je ked s partiou cyklo-turistov ideme na par dni na vyjazd. tam sa dost jazdi po rovine a jazdia na moj vkus extremne rychlo >20km/h. aby som za nimi stacil, musim nastavit aj ja vedno s nimi tazky prevod. no a potom mam aj ja par dni bolesti v kolenach...

tvoj pripad-potiaze vsak mozu mat ineho povodcu !!! trebars ten spominany posed....ale tie km (170) plus rovina mi nasepkavaju, ze si isiel rychlo a zaradil si tazsi prevod...
14.01.2016 - 11:51:00
00
Je to zaujimavy tip. Medzicasom to u mna preslo, vyzera ze to boli len vystresovane tkaniva pri zmene pedalovania co sposobil ovalny prevodnik. Ak to v buducnosti budem opat citit, skusim to dat do spojenia s odporom pri pedalovani a dam vediet :)
14.01.2016 - 13:11:57
00
keyboard_arrow_up