Zdravim,
nenasiel som tu na to ziadnu specialnu temu, len to bolo spominane v niektorych inych vlaknach.
Ti co ste absolvovali bikefitting ake s tym mate skusenosti?
Jazdim niekolko rokov na svojom biku aj dlhe vzdialenosti a nemam ziadny problem. Stale vsak uvazujem ci dlhodobo nesedim zle a neodzrkadli sa to na chrbitci alebo niecom inom.
Tiez zarazky na tretrach mam pocit ze su fajn, ale mozno zmena dokaze zvysit moj vykon/komfort o cosi viac.
Zaujima ma ze ci ti co to skusili (a kde to skusili, ako to prebiehalo) pocitili nejaky efekt. :)
19.05.2022 - 11:48:29
00
Osobne s tým nemám skúsenosti ale kamarát na tom bol pred mesiacom a keď sme sa o tom rozprávali, tak nešetril chválou. Ževrajže pre neho najlepšie investované peniaze a prestal ho bolieť chrbát.
19.05.2022 - 13:07:09
00
A kde bol na bikefittingu? Menil nejake kompoinenty ci len posed? Ja sa chystam zajtra, ti si zistujem info co od toho ocakavat a myslim ze to moze pomoct aj dalsim co su nerozhodni.
19.05.2022 - 13:24:42
00
V Mtbikeri v Ba. A menil predstavec.
19.05.2022 - 13:34:49
00
ja som 3D bikefit Retul absolvoval v Prahe (Harfasport, Pavel Stedry, robi fitting aj napr Janovi Hirtovi z Intermarche) cca pred 2 mesiacmi. primarny dovod bol ze ma pri vyjazdoch bolel chrbat.

zmeny co sme robili boli:
- vymena sedla
- posun sedla vpred
- vyska sedla (2cm dole, a to som myslel ze ho mam celkom dobre)
- uprava kufrov
toto bol zaklad, potom som si nechal poradit a kupil aj Sidas vlozky do tretier

s kratkym odstupom casu a relativne malym najazdom odvtedy (600-700km) som zatial spokojny s vysledkom. chrbat boliet prestal, pocitovo sa na bicykli citim lepsie, a citim aj lepsi zaber/vyssi vykon (nemerane, len subjektivne).
cele to trvalo vyse 4hodin, porozpravali sme o co mi ide, co mi fitter moze ponuknut. potom fyzio vysetrenie (sedacie kosti, nohy, pozicia tela - cely som krivy, samozrejme slaby core, rozdielna dlzka noh a dalsie ine veci...) a sup na bike - premeranie aktualneho posedu, zhodnotenie 'abnormalit', a potom postupne ladenie (nechce sa mi to tu vsetko vypisovat)

stalo to relativne vela ale bol som prave v Prahe, a povedal som si ze zainvestujem. ci uz pristupom, komunikaciou, a teda aj spominanym vysledkom nelutujem tych penazi. uzil som si to aj ako 'zazitok', nie vzdy ma clovek moznost bavit sa s odbornikom a clovekom co sa takym veciam rozumie..
z fitu mi prisiel PDF report - povodna pozicia (aj bicykla aj posedu - uhly atd) a aj nova pozicia. samozreejmost bola moznost feedbacku a naslednej konzultacie/doladenia (nevyuzil som ale dalo sa dohodnut na dalsich krokoch)

neviem ci spominane upravy by zistil aj 'obycajny' fitting (niekde to zbuchaju za hodku, niekde za 2... tu len vstupna debata trvala cca 45minut, a fyzio vysetrenie zhruba hodinu), ale cele mi to dalo zmysel a pacilo sa mi to
19.05.2022 - 14:06:47
13
Ja mam prave obavy o ten predstavec. Mam novy Canyon s aeropredstavcom a velmi sa mi nechce menit cele riaditka od omotavky po prehodenie prehadzovania. Chystam sa zajtra do MTBiker v BA tak dam vediet ako to dopadlo a ake su pocity. :)

Inak to v Prahe znie dost pro, viem ze je aj tu nieco vo Viedni ale na bikefitting je celkovo malo recenzii.
Myslim ze ak to ma naozaj pomoct tak ta cena vzhladom na dnesne ceny bikov je ok - ak to urobi len software bez zaratania nejakych pre kazdeho cloveka specificikych vlastnosti tak o tom mam trochu pochybosti ale s fyzioterapeutom asi nie je o com.
19.05.2022 - 15:30:41
00
Ja som bol tiez tu v Prahe (ja v Kolofixe - tam to mali pre zmenu pre Jitku Cabelicku a spol) a bol som tam 2x - kedze som to absolvoval hlavne kvoli volbe velkosti pre novy bike - takze sme skusali nasimulovat ten novy bicykel podla rozmerov a zistit, ci mi bude sediet..
Klasicky sme prestavili kufre, dostal som vlozky - dostal som odporucanie na sedlo a velkost predstavca (dalo sa to zmenit na novom bicykli) a nasledne sme to potom po par tyzdnoch skontrolovali uz s novym bicyklom..
Fakt dobre investovane peniaze...
19.05.2022 - 16:48:07
01
Neviete či je niečo podobné aj v KE? Tiež by som to chcel skúsiť.
18.07.2022 - 20:04:07
01
myslim ze najblizsie bolo v spisskej/poprade, alebo na isto v Banskej Bystrici
inak eaten podelil by si sa s nami ako to dopadlo v mtbikeri ? si spokojny, vidis vysledky s odstupom casu atd ?
18.07.2022 - 21:15:13
01
Ahoj, ano, chcel som napisat, ale ako to uz byva, ked je po tom tak to trosku opadne ale mozem povedat moje pocity.
Ako prve musim povedat, ze som s nicim nemal problem, nic ma nebolelo a bol som spokojny ci uz na starom bajku alebo na novom.
Stary bike sa mi zdal trochu maly, aj podla tabulky som mal mensie cislo, bol som tam vystretejsi ale jazdilo sa mi na nom dobre.
Novy bike osm si dal nafitovat. Celeho ma pomerali, nahadzali to do softwaru a ten vyplul ako ma byt bike nastaveny. Podla toho mi bike nastavili a nasledne mi zamerali kosti na chodidlach a podla toho nastavili kufre (tie sa posunuli o vyse 1cm). Sedlovka sa tiez posunula dopredu.
Ako som ocakaval, tak predstavec som mal moc dlhy. Podla SW by mal byt 6cm, ale kedze ho mam aero tak som ho nemenil. Takisto by mal byt vyssie ale vidlu nepredlzim :).
Takze toto sa nemenilo, inak mi pomerali ci mam dost siroku sedlovku, ta bola fajn + sa pozreli ci sa nejak neprirodzene nehybem ked bicyklujem a po hodine bolo po s PDF vystupom.
Uz som s bicyklom co to pojazdil a oproti staremu ma po jazde boli chrbat a ano, myslim si ze je to tym ze som moc natiahnuty a to aj preto lebo mi trpnu dlane. To sa mi na starom biku nestavalo ale je to tou dlzkou. Bohuzial ako mi povedali, je tazko si vybrat bike z ponuky lebo rozdiely medzi velkostami su dost velke. T.j. sice by som mal riadidla o cosi blizsie ale stale by neboli vyssie a sedlo by bolo vytiahnute do aleluja :). Stale som na novom biku ale rychlejsi, ci to bolo fittingom tazko povedat.
Ci sa to oplati? Kedze som nemal ziadne problemy tak naozaj tazko povedat, ale aspon mam pocit, ze som pre to zdravie spravil co najviac a pri tej cene bicykla ta 100vka hore dole uz naozaj nehrala rolu. Ale za mna to urcite nie je must-have ak nemas problemy, citis sa na biku fajn aj po dlhej jazde a nenahanas sekundy.

Inak uplnou nahodou som vyhral v sutazi bikefitting vo Viedni - ide tam manzelka, tak potom dam review ako to prebiehalo tam :D.
18.07.2022 - 21:36:17
01
Len pre poriadok, sedlovka je rura v ktorej je upnute sedlo ?
19.07.2022 - 08:21:22
00
Aha, ano, tieto terminy si celkom pravidelne pletiem. Upravovala sa aj vyska sedlovky, aj vzdialenost sedla. :)
19.07.2022 - 08:39:48
00
Ale ak som to spravne pochopil tak ti vypocitali ze mas malu velkost toho noveho biku. Podla fotky mas podlozky pod predstavcom a oni chceli ist este vyssie a teda skratit predstavec.
19.07.2022 - 08:45:11
00
Ano, ale teda neviem, s vacsim bikom by som to sice mal vyssie o par mm (ale zdaleka urcite nie ako to co mi vypocitali) ale predstavec by musel byt kratsi ako 6cm.
Zrejme mi nesedi geometria celkovo, ale zase vyzera fajne, a to sa pocita :P .
19.07.2022 - 09:13:17
00
ale robil si to na cestak aeroad ci?
19.07.2022 - 10:34:58
00
keyboard_arrow_up