Nemusím psa keď idem na biku..už som videla,ako pes doberman krížený s vlčiakom počkal,kým prešiel chalan na biku a potom mu zakusol do paty..zákerne zo zadu... :?
To naša Aida,to bol pes,vlčiak na pohľadanie :!:
14.09.2008 - 12:07:45
00
tych volnych psov teda tiez dost nenavidim.. ale najvacsi problem mam vzdy v meste kde je to samy kkt so psom fakt.. ked stretnem psickara v lese tak si ho pekne privola a podrzi.. za posledne dva roky minimalne si fakt nepametam ze by namna v lese mal sancu skocit pes, co sa o petrzalke povedat neda..


ale tak pred 4 rokmi sme sedeli s kamosom hore na hrade, mal som vedla seba polozene rukavice a doletel nejaky maly cokel schmatol ich a bezal.. majitel mu ich zobral ale mal uz len jednu, druhu niekde stratil pocas behu, najlepsie bolo ked mi majitel vynadal ze si ich nemam nechaval volne polozene.. a hladat ich o 11 vecer za tmy nebola sranda.. ale nasla sa.. ale mal som chut mu jednu fakt mrdnut..
14.09.2008 - 16:09:50
00
Tak presne tuna sa hodi jeden moj kynologicky stret pod kojsovkou. :mrgreen:

Slapem si to z idky od posty na kojsovku po asfaltke a asi v tretine cesty zbadam v protismere psa. Ten ked si ma vsimol, rozbehol sa oproti men, ale ja som si len pokojne pomaly slapal dalej. Po chvilke mu to doslo. Zastal, otocil sa a s obcasnymi pohladmi siel pomaly cca 30-40m predo mnou. Aj mi ho bolo luto, ked som videl, ze miestami asi uz bud nevladal, alebo ho to uz nebavilo, ale drzal sa asfaltky az po chatu erika, kde to vzdal a ja som okolo neho presiel.

Uplne nic sa nestalo, iba sme sa tak na seba pozreli a kazdy sme isli svojou cestou :)

Co sa psov tyka, tak sa cudujem, ze v dedinach ako je napr. Nizna Mysla to nemaju vyriesene s ciganskou osadou. Vzdy ked vychadzam z dediny, tak kvoli nim naberam raketovy pohon :x

PS: mam rad psov, mam rad vychovanych psov, ale keby sa mi nejaky zahryzol do nohy, tak nevaham vyberat noz. tu neide o rozum, ale o to kto z koho a ked je psik agresivny, tak nasledky nesie majitel. Vacsina psov, ktore stretavam v lese su bez voditka i kosika a aj ked na nich zvonim, tak sa mi uhybaju a su slusne. Najvacsi problem robia tie dedinske a mestske :-P
22.09.2008 - 14:31:22
00
Vacsina psov, ktore stretavam v lese su bez voditka i kosika a aj ked na nich zvonim, tak sa mi uhybaju a su slusne. Najvacsi problem robia tie dedinske a mestske :-P


ty mas na biku zvoncek ? odfot
22.09.2008 - 19:45:04
00
Aj ja mám a čo :shock: Minule zvoním na chlapíka so psom,mal ma úplne na háku,skoro som ho zobrala a kukám a on walkman na ušiach..skoro ma piclo... :|
22.09.2008 - 19:48:05
00
ja radsej zakricim, aj sa pri tom odventilujem. napr chodci co ma nepocuju a roztahuju sa po celej ceste odskocia ako pstruziny ked vedla nich zarevem :twisted:
22.09.2008 - 19:52:11
01
Rovno pod kolesá,nie :?: :lol:
22.09.2008 - 19:52:51
00
ty mas na biku zvoncek ? odfot


:twisted: tak mas ho mat

insitestudio.sk

mimochodom, je poctivo ukradnuty z biku mojej starej mamy a uz podla velkosti vidno, ze patri k tym zvucnejsim + to nie je pinkajuci, ale taky elektrickovy a som nanho patricne hrdy 8)

PS: pre tych, co si myslia, ze je to na mtb zbytocnost, tak sa s tym perfektne dopredu dava vediet dalsim bikerom, ktorych obiehate, pripadne turistom v dialke a ak sa motate v istych lokalitach, tak je dobre sem-tam preventivne zazvonit nasim mackom :wink:
22.09.2008 - 19:57:26
01
to : Ivka

nie, clovek ked sa lakne tak obvykle ide od toho zdroja laku (pekne som to premostil). u zverov je to podobne ale konkretne na psy to az tak neucinkuje iba ak su nejake opozdene a nepocuju ma
22.09.2008 - 19:58:32
00
ja nosim pistalku...znie urcite silnejsie ako zvoncek
22.09.2008 - 20:00:44
00
to : Ivka

nie, clovek ked sa lakne tak obvykle ide od toho zdroja laku (pekne som to premostil). u zverov je to podobne ale konkretne na psy to az tak neucinkuje iba ak su nejake opozdene a nepocuju ma


Neviem odkiaľ si,ale u nás skáču zásadne do kolies.. :mrgreen:
22.09.2008 - 20:04:08
00
ja nosim pistalku...znie urcite silnejsie ako zvoncek


pri zvonceku skor ide o to, ze ak zazvonis, vacsine zdravych ludi tukne, ze je za nimi bike este predtym, ako sa otocia a skontroluju to... ak na nich zapiskas, tak im to tak skoro nedojde :)

ale samozrejme, ze su rozne sposoby... v zahranici sa pri takomto obchadzani ludi osvedcilo pokrikovat "on your left" :)

stale nechapem, preco si mnoho bikerov udrziava svoj ninja style a svistia (a obiehaju ma) po lesoch v absolutnej tichosti :?:
22.09.2008 - 20:04:53
00
Zaveste si na popruh batoha ANTI HUND spray. V pohotvosti je okamžite a stretnutia so psami si budete užívať. Ja už som 3 minul. Spoľahlivo zastaví aj dobre rozbehnutého, nasratého čuvača.
22.09.2008 - 20:28:15
00
Hmmm, no potom čo sa mi vlčiačisko zahryzol do nohy, a za to, že som po ňom hneď nato šmaril bike mi bolo ešte i vynadané, som voči voľne pusteným psom agresívny i ja. Ak som na biku tak použijem bike, inak kopen, trhám a hryziem, na nadávky nehľadím ... proste to už nechcem zažiť (doteraz mam jazvy po zuboch :-) )
22.09.2008 - 21:25:34
01
pri zvonceku skor ide o to, ze ak zazvonis, vacsine zdravych ludi tukne, ze je za nimi bike este predtym, ako sa otocia a skontroluju to... ak na nich zapiskas, tak im to tak skoro nedojde :)

ale samozrejme, ze su rozne sposoby... v zahranici sa pri takomto obchadzani ludi osvedcilo pokrikovat "on your left" :)

stale nechapem, preco si mnoho bikerov udrziava svoj ninja style a svistia (a obiehaju ma) po lesoch v absolutnej tichosti :?:

tak ja to pouzivam len na dohodnute znamenia v skupine v podstate a na plasenie zverstva sem tam pisknem...
po chodnikoch jazdim tak, ze chodcov neobmedzujem a obchadzam pomaly aby sa nezlakli...predsalen ja som ten kto tam nema co hladat
22.09.2008 - 21:29:40
00
keyboard_arrow_up