Napríklad ja, keď som pred rokmi začal behať /cesta- asfalt/, zvyšovať objemy, už začalo bolieť, no a dorazil som to tréningom na atletickom ovále /kamarátov výborný nápad :-) /. Následne prvý "pretek" /polmaratón v KE/ vo veľkých bolestiach, len so sebazaprením so dobehol. Následne som niekoľko mesiacov laboroval.
Podľa mňa, keď bolí a je to ITBS, tak nebehať!!! /určite neísť cez bolesť, len sa to zhorší a bude dlhšie liečiť/, nechať ukľudniť, začať strečingovými cvičeniami /poradí google/, potom postupná záťaž a pravidelný strečing!!!. Keď sa objaví bolesť ihneď prestať behať, nechať skľudniť a zase strečing, strečing, strečing.... A odznova postupná záťaž....
A prevencia- nebehať dlho po šikmej ploche /krajnica cesty/, ak už, tak striedať strany, ak máte problém s ITBS, tak nebehať radšej vôbec po ovále, objemy navyšovať postupne
Mne pomohlo, ale trvalo to niekoľko mesiacov, lebo som sa učil na chybách svojich :-)
Odkedy som "objavil" bicykel, tak behanie dosť flákam, ale sezóna pre cesťák pomaly končí /pre mňa/, tak hádam vytiahnem tenisky zo skrine, čelovka a idem....
25.10.2019 - 00:35:18
00
Viem že Google poradí,ale netuším čo do neho zadať.
25.10.2019 - 10:28:02
00
Varovanie – koleno sa dá rozhasiť aj kosením!

Zhabal som kosu svokrovi a prvý krát som sa rozhodol kosiť ručne (časť pozemku meníme z anglického trávnika na lúku). Nerozoberajme mozole a objav svalov, o ktorých som ani netušil, bolel ma celý človek. Hneď potom som išiel na ťažko na turistiku a myslel som si, že som si koleno načal tam. Ale po pár týždňoch som sa odhodlal pokosiť druhú časť a zistil som, že ten nezvyčajný rotačný pohyb je prvotná príčina bolesti.

Teda pozor, nepreháňajte to s domácimi prácami. Choďte radšej bicyklovať.
25.10.2019 - 14:36:08
03
Alebo mat anglicky travnik a kosit to normalnou motorovou kosackou :)
25.10.2019 - 19:34:38
00
To už len okolo domu a to je manželkin telocvik. Zvyšok bude lúka.
25.10.2019 - 21:05:51
01
To mam aj ja.Chodil som cely maj na rehabiltacie,elektrinu (neviem ako sa to odborne nazyva),slapacky a cvicenia.Myslim,ze v mojom pripade je to z viac bikovania na ukor chodenia.Boli ma to ked idem dole kopcom,ale nie bezne po meste,ale na turistike.Hore vyleziem aj Mount Everest,ale ako nahle sa ide dole,tak uz sa necitim dobre a postupne ma zacina pichat v kolene.Kedysi sme stale niekam chodili,hrali futbal,ani mi nenapadlo,ze mozem mat nejaky problem.Futbal som nehral uz skoro 2 roky,pesi nejdem ani do 500m vzdialeneho bankomatu,lebo na biku sa otocim rychlejsie :-) Ked som povedal ortopedovi,ze som pred par rokmi marodoval s achilovkou a ze ma to chytilo z nicoho nic,tak povedal,ze to nebolo z nicoho nic,ale tym,ze sa mi skratili tie upony a mam slabe lytka.
Ako pise bladerunner ,treba strecing.Co som pozeral YT,tak je tam toho velmi vela,ale najviac ma zaujalo toto.Akurat sa musim dokopat k tomu,aby som cvicil pravidelne.
thumb_up0thumb_down
26.10.2019 - 19:18:44
01
Ahojte,

Mam 2 tyzdne taky problem - silnu bolest v oblasti uponov kvadricepsu, na oboch nohach. Aktivuje sa to vacsinou pri chodzi, najma po schodoch. Je to ostra bolest, pnutie...

Neviete niekto nieco o tom?

Dik!!!
29.10.2019 - 18:41:35
00
Ahojte,

tak ja mam už dlhšie problém s pravým kolenom. Ortopéd mi povedal že to je už opotrebované koleno 2 stupňa (mám 32 rokov!). Poradil mi nerobiť žiadne športy, kde namáham koleno, teda žiaden beh, bike, hiking...asi len sedieť pri TV :DDD

V každom prípade, pri behu a pri turistike používam bandáže, pri bajku 2-3 dni odpocinok, resp chodza, aby sa zregenerovalo koleno a mohol som isť zase na bajk ;)
Plus používam protizápalové doplnky ako čertov pazúr ale v tabletkách https://www.fleurance-nature.sk/certov-pazur-bio/, magnézium https://www.fleurance-nature.sk/magnezium---b6/ a hlavne pred a po výkone strecing ;)
30.11.2019 - 21:07:08
00
Nazdar prosím vás viem mi niekto poradiť, mám problém s kolenom len neviem čo to môže byt. Začalo sa to tak že sme boli hrať tenis v hale a potom sme si zahrali futbal. Na druhý deň keď som schádzal dole schodami tak som cítil take vŕzganie (chrupčanie)v kolene ako keby struhate struhanku😆. Nebolí má vôbec ale stále mi to tak robí keď chodím. Neviete náhodou čo to môže byt ? Alebo čo s tým treba spraviť ?
11.12.2019 - 16:34:00
00
Ist k doktorovi?
11.12.2019 - 17:12:48
04
Myslím, že ortopédia sa volá tá ambulancia.
11.12.2019 - 17:58:04
00
Jurajm007 napísal:
Nazdar prosím vás viem mi niekto poradiť, mám problém s kolenom len neviem čo to môže byt. Začalo sa to tak že sme boli hrať tenis v hale a potom sme si zahrali futbal. Na druhý deň keď som schádzal dole schodami tak som cítil take vŕzganie (chrupčanie)v kolene ako keby struhate struhanku😆. Nebolí má vôbec ale stále mi to tak robí keď chodím. Neviete náhodou čo to môže byt ? Alebo čo s tým treba spraviť ?

ortopéd a výživové doplnyky na klby plus huspenina, tlačenka ,gumove medvedíky od deciek :D
11.12.2019 - 18:03:39
00
Ja som sa už vyše roka tešila ako som dobre s kolenom a včera mi dal v posilke robiť také drepovýpady na jednej nohe a dnes už len mažem :) :)
11.12.2019 - 23:07:30
00
ale namazat sa treba stale preventivne, nie az ked je zle...
12.12.2019 - 14:22:18
01
Ja som mal cely rok problem s jemnym pukanim a slabou bolestou v pravom kolene,pred asi 3 tyzdnami som bol na svihu v tenuckych navlekoch na kolena pri asi 6 stupnoch a odvtedy strasne bolesti a neskutocne hlasne pukanie aj pri slapani (predtym mi pri slapani nepukalo).Bol som u ortopeda a 8.1. idem na MR
12.12.2019 - 15:26:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up