Zdravím, viem že je tu o tomto viac tém ale nenašiel som čo potrebujem :/. Mám už asi mesiac a pol bolesť pravého kolena. Lekár vravel že maximálne natiahnuté menisky (počul som to prvý krát) chodil som 1,5týždňa na rehabilitácie - nezabralo. Bolesť cítim z predu kolena a vystreľuje mi až takmer ku kotníku z prednej strany, cítim to pri drepe alebo vstávaní zo stoličky :(, na bicykli to cítim po 2hod jazdi alebo po 5tich výživnejších silových intervaloch :/..

Za každú radu, pomoc.. vopred neskutočne ďakujem.
31.12.2012 - 01:16:16
00
tazko ti niekto poradi pokial nevies kde je problem. Ak mas napr. natrhnuty meniskus, tak jedine co pomoze je, ze ti to odstrihnu, zasiju. Az MRko ti povie co stym mas. Problem je, ze to asi nie je najlacnejsi ukon a lekar ta nan bez vazneho podozrenia hned neposle. Myslim si, ze mozno maju nejaky predpisany postup, kde musia najskor vyskusat nejaku "tradicnu tabletkovu" liecbu a az potom MR a operacia inak by mozno mali problem s poistovnou (ale to su len moje dohady).
Na ruhej strane ja mam skusenost, ze starsi skusenejsi ortopedi sa celkom vyznaju. Mozno to fakt nie je nic vazne, ale tym, ze to stale namahas, tak sa to nestiha zhojit.
Vsetko su len dohady, musi ti pomoct tvoj ortoped. Skus sa ho spytat, ze ci ta nemoze poslat na MR (mozno by som simuloval natrnuty meniskus, aj ked to by chcelo nejaky uraz a vodu v kolene :) )
31.12.2012 - 09:06:27
00
no rada ta asi velmi nepotesi ale musis ubrat v treningovom nasadeni , resp skumat co sposobuje tuto bolest , u mna to bolo dlhsimi klukami presiel som zo 175 na 170 a je to lepsie ale sa zase narobim kedze mam kratsiu paku ale biomechanicky mi to aj vyslo z nejakym empirii resp vypoctov podla vysky a dlzky nohy , u mna to bol program crank calculator stiahnuty z webu
mozes skusit vypustit tie intervaly resp narazove zosliapnutia pedalov , rozbiehat sa plynulesie vypustit vybusnost ...
31.12.2012 - 09:09:20
00
ty si myslis,ze su tu lekari ortopedi? :D presne ako pise juraj janosik: UBER Z TRENINGU!!!! v tak mladom veku a dosahane koleno :( daj to mu poriadne dlhy oddych
31.12.2012 - 09:51:02
00
Tak vďaka za rady, :( problém je ten že som vtedy mal voľna až až nemôžem si ďalšie dovoliť! to rovno môžem zabaliť sezónu. Ale mám pocit že to troška odvtedy povolilo tak sa to snáď "rozbehá". Inak, mal som pád (na mramorovú dlažbu) na začiatku zimnej prípravy a natiahol si šľachu nad bedrovým kĺbom, potom som šliapal troška viac do vonku... a teraz neviem či som si to koleno udrel pri páde tiež alebo skorej to začalo s tým "krivým" šliapaním vtedy. Prišiel som domov a nevedel vyjsť schody :/.

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/ako-spevnit-svaly-kolena.html neviem čo je na tomto pravda, ale písali tam že pri bolesti kolena by si na to nemal pozerať a lepšie ho je zaťažovať ako mu dopriať oddych..

Ach štve ma táto smutná situácia na Slovensku čo sa zdravotníctva týka. Aj šľachu som si asi vyliečil sám keď som do seba dával 30tabliet wobenzimu denne, a nie vďaka ultrazvukovej liečbe :P. Keď sa vrátim do školy skúsim sa ho na tvrdo opýtať či nepozná ortopéda čo má MRko, aby ma za ním poslal.
31.12.2012 - 11:24:51
00
Ešte dodám, po dlhom voľne sa mi koleno citelne zlepšilo začal som pomaličky trénovať, stačil jeden drep v posilke aj to s polovičnou váhou ako dávam normálne a zase som bol tam kde som bol...
31.12.2012 - 11:27:00
00
Ronzon22 - Teraz som mal ten isty problem. Pri chodzi bolest opadne, na bajku boli az po case a najviac to boli pri sedeni a naslednej zmene polohy. Neskor to vystrelovalo az do pistale. Dosiel som za pomoci znamych k tomu, ze mi poprechladalo a chytili to aj slachy. Potrebujes to drzat neustale v teple. Odkedy to tak robim a plus som si dal horucu kupel, tak behom 3-4 dni to skoro uplne skoncilo. Pritom tie tri tyzdne to bolo len a len horsie. Lenze behal som po mrazoch a to bolo chyba. Takze klud a teplo.
31.12.2012 - 11:31:13
00
Marinada- presne čo si teraz napísal pociťujem aj ja. Ako si to držal v teple ?, čím si to natieral ?.... vďaka
31.12.2012 - 11:33:11
00
Ja som to mohol mať tiež tým lebo som nosil tenšie nohavice, v pivnici kde jazdím na trenažéry som mal kraťasy a teplo tam zrovna nie je.. a hlavne na turistiku taktiež tenšie nohavice... kolená boli v chlade..
31.12.2012 - 11:34:38
00
Bude to tym. Ja som si spravil zo stareho tricka navlek na koleno plus teplaky a pod chodidlami mam stale deku. Nikde som tri dni nebol a zlepsilo sa to o 80%.
31.12.2012 - 11:38:50
00
a nenatieral si to ničím alebo nebral niečo protizápalové ?
31.12.2012 - 11:40:18
00
Nic. Telo ma svoje protilatky. Treba len verit, ze to prejde. Keby tam bola voda alebo nieco horsie tak je tam opuch.
31.12.2012 - 11:41:36
00
Ronzon:do PMky som ti poslal cloveka,ktory ta vie rychlo objednat na MRko,ja som to bol do 2tyzdnov.... :P vela zdaru...
tak zacni oddychovat
31.12.2012 - 11:45:14
00
Ešte mi žiadna správa neprišla, budem čakať :) vďaka Canopus aj Marinada vyskúšam to držať čo najviac v teple.
31.12.2012 - 11:47:25
00
Pak napis ako sa to uz teba vyvija.
31.12.2012 - 11:50:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up