asi 3/4 roka ma trápi pichanie v lakťoch. Najprv to začalo v lavom,neskôr i v pravom lakti. Najprv som mal podozrenie,že to mám z bajkovania. Poriešil som si rukavice, pošteloval som sedlo,aby bolo v rovine,čo myslím,bolo aj predtým,ale bolesť nepominula. Dokonca,som mal aj obdobie,kedy som 2 mesiace nebajkoval,bolesť zostala...

Je mi jasné,že diagnistikovať cez PC sa nedá a návšteva doktora ma neminie. Odkladal som to,to je pravda.

Ide mi skôr o radu v istej veci. Je možné predpokladať,že za moje problémy je zodpovedná chrbtica,resp. slabý stred tela? Tu pokorne priznávam,že hoci moje nohy sú vcelku silné a trénované,horná časť tela je žial presný opak.

Budem rád za názory ludí,ktorí sa s niečím podobným stretli.
25.09.2015 - 19:31:23
00
z chrbtice ta lakte bolet nebudu. a na com jazdis? ked mas moc siroke/uzke rajdy a si celou vahou navaleny na ruky tak mozes to mat z bicykla. to ze ti to po mesiaci nepreslo moze znamenat ze mas nejake unavove zranenie a nemusi ti to prejst po mesiaci a to ze si prestal tie ruky zatazovat ti tu dlzku bolesti mohlo iba predlzit. a mozno mas len reumu:)
01.10.2015 - 11:04:10
00
na cesťáku mám 420mm, na Htčku 720mm. Zdá sa,že nič neobvyklé...Najlepšie bude nájsť si čas na doktora,nech sa vyjadrí a poinformujem.:)
01.10.2015 - 11:13:14
00
doktor si tiez len tipne. nasype ta blbostami a bude skusat co zaberie. ked mu bovies ze bicyglujes povie ti aby si prestal. radsej si to nastuduj sam a skusaj.
05.10.2015 - 08:27:38
00
co robis za povolanie? ja som programator plc a tie mam nieco ako "tenisovy laket z mysky" (toto pomenovanie berte strasne z nadhladom)... rsp to ide z chrbtice koli posedu v praci a polohe ruky z mysou....
05.10.2015 - 12:44:00
00
hornú časť tela namáham menej,ako by som mal. Začal som ale znova s prechádzkami,turistikou a cvičením,uvidím cca po mesiaci,či to k niečomu vedie. Zo samotnej myšky to mať nebudem,bolia ma oba lakťe,na dominantnej ruke menej....To či to nemám z toho,že mám slabší stred tela,to je iná vec.
05.10.2015 - 13:11:34
00
V mojom prípade sú zmeny:) Skúsil som na radu lekárnika užívať Condrusulf, 3 mesiace. Problém nezmizol. Zároveň som si dal asi 3 mesiace pauzu od bajku. Cca dva mesiace dozadu som bol u ortopéda,ktorý vylúčil tenisový lakeť a rovnako podľa RTG vylúčil opotrebovanie kĺbov či výrastky. Doktor doporučil rehabilitáciu. Už po prvej rehabilitácie problémy zázračne zmizli. Podľa rehabilitačnej sestry bol problém v úponoch šliach a svalov. Použila biolampu,nejaký masážny krém,masáž a také srandovné elektrické prísavky.

Hneď v ten deň som si dal 3 hodinový výjazd na MTB a dnes žiadne pichanie v lakťoch - uvidíme,ako sa to bude dalej vyvíjať. Rehabilitáciu plánujem využiť celú a do konca.

Bavil som sa so sestrou,čo moje problémy spôsobilo. Zrejme šlo o kombináciu stresového zaťaženia lakťov / otrasy,možno dlhý predstavec / žiadne kompenzačné či iné cvičenia ale najmä chlad pri bajkovaní v zimnom období. Chlad je najväčší nepriateľ kĺbov,napriek kvalitnému oblečeniu,človek sa neustriehne a dá si dáky zjazd pri rýchlosti 45km/hod a môže byť vymaľované.

Budúcu zimu si dám sakra pozor na teplotu,bajkovať budem od +10st.C, resp. aj pri nižšej teplote,ale len po rovine.
01.04.2016 - 10:55:50
00
Príčiny:
https://www.youtube.com/watch?v=DRywmb1ueOI

Tu nájdeš pár tipov:
http://igorkromka.agave9.com/5-tipov-ako-zvladat-bolesti-lakta/
26.06.2016 - 08:48:28
00
keyboard_arrow_up