Neviem kde som to mal zaradit tak sorry ale mám tento rok aj minuly uz trocha ze ma strasne boli chrbát hlavne v oblasti krížov pri namahavejšom šlapaní nemože to byt nastavením sedla ako ma byt správne nastavene? alebo cim by to mohlo byt ? Dakujem
02.06.2008 - 19:24:41
00
No vyska sedla by mala byt tak,aby si ked sedis dociahol nohou na pedal a mal ju vystretu...Avsak mne sa osvedcila metoda,ze ked sadnem na sedlo tak mam nohu na pedale a nohu mam mierne skrcenu,aby som sa pri slapani do kopca mohol postavit :wink: A vysku prednej casti sedla,"spice",by som dal tak,aby ti netlacila gule :P
02.06.2008 - 20:26:54
00
Aj mna kedysi bolievali križe ale to z toho že moc rychlo rastiem a nemal som tam rozvinute svalstvo skus sa prihlasit na rehabilitacie a najprv ist za svojim ortopedom podla mna to nema nic spoločne s nastavenim sedla.Ale je opravda že na biku si dost zohnuty a ked prideš domov aspon na 15min si rovno lahnut a v skole sediet vystrety.
02.06.2008 - 20:35:02
00
Saq ja jak som 1 krat prisiel z Bankova tak to stupanie ma obsolutne odrovnalo :wink: Je pravda,ze nie som najstihlejsi,ale to je pre mna poriadna makacka...Ma dva dni nohy boleli
02.06.2008 - 20:38:34
00
Nastavenie správneho posedu môže mať veľký vplyv na prípadné bolesti krížov, chrbta či iných častí tela :wink:
02.06.2008 - 20:43:11
00
R3N3 ako myslis zohnuty? a to mam mat nohu uplne vystretu akoze az prepnutu bo ja ju mam trocha ohnutu ked mam pedal uplne na zemi
02.06.2008 - 20:45:16
00
Pokial viem, tak ked sedis na sedadle mas dotiahnut "patou" na dolny pedal.
02.06.2008 - 20:49:05
00
alebo cim by to mohlo byt ? Dakujem

ano, moze to byt nespravnou vyskou sedla, ale aj jeho sklonom, kvalitou resp. tvrdostou, celkovym posedom tzn. aj tvarom prestavca a vzdialenostou...

skus tu na fore pouzit funckiu Hladat
02.06.2008 - 22:50:32
00
..ja mavam tiez bolesti krizov,ale zistil som napr.,ze ked som nosil naradie (topeak18-par gr.)v zadnom vacku-tak ma to bolelo prave tam -akoby sa tam vytvorilo protitazisko :roll: alebo tak cosi,a to plati aj z batohom.teraz som si kupil podsedlovu tasticku-a tam som dal naradicko a dusu-sice zatazil bajk,ale je to o moc lepsie!!!! viem,ze to byva aj nastavenim -ako dudo povedal-predstavec-dlzka ramu...sedlo samozrejme tiez...
03.06.2008 - 07:51:25
00
sice rok stara tema.. a uz som sa k tomu vyjadroval v inej... ale napisem aj sem

tiez som mal problem pri intenzivnejsom slapani (napr maratony) s bolestami v krizoch.
az som raz skusil dat sedlo o 1-2cm vyssie a pomohlo to. bolest zmizla a slape sa mi lepsie.
a to som myslel ze to sedlo som mal uz pred tym dobre nastavene (podla roznych pouciek), no sam som sa presvedcil na vlastnej kozi (krizoch), ze nie vzdy je dobre radit sa pouckami, ale treba pocuvat aj telo.
28.06.2009 - 10:28:54
00
Pozor na kríže . Ja sa momentálne nachádzam vo fáze vešania bajku na klinec a výjadzy som musel obmedziť z každodenných na cca 2 krát mesačne a nie 40 km, ale úbohých 10 km . Keď som dlhšie na bajku a zosadnem z neho, už sa nevystriem, ostanem zohnutý, resp. prikrčený, ako keby som sa zohínal po 100 eurovku na zemi :) . Naposledy som si urobil 42 km výjazd , po ktorom som sa nevystrel 2 týždne ( samozrejme som na PéeNke ) :( .
03.08.2009 - 20:53:10
00
no iste ale tvoja nadvaha je silnym cinidlom na tvoje krize :-)

mna serie chrbtica tiez ale na moju vysku mam vahu dost podkopnutu problem je v ochabnutych svaloch , sedenie za pc je killer na krize podla mna .....
03.08.2009 - 21:38:52
00
Prd, mám o pár kil menej, ale aj o pár cm menej, jazdím hodne a bez problémov s krížami.
Blbý posed. Môže to byť
- príliš dlhý posed (natiahnutý)
- príliš hlboký posed (vysoko sedlo - nízko riadidlá)
- nesprávny sklon sedla
- degeneratívne zmeny na chrbtici
- a aj celkové ochabnuté svalstvo (najmä brušné a chrbtové)

Môže to byť hocičo z tohto, ale aj ich kombinácia
03.08.2009 - 23:05:34
00
...

ja mam asi potom vsetko z toho :mrgreen:
03.08.2009 - 23:44:51
00
Moje problemy s krizami ustali po precitani clanku od Mudr. Vojtechovskeho: Posez na kole. Teda hlavne po zobrati si par rad k srdcu.

http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm

Ak to tu bolo tak sa ospravedlnujem.

Ostatne nepoznam stranku s lepsimi informaciami o fungovani organizmu a vplyvu treningu nan (pozitivneho alebo negativneho). Dokonca hladaky a krce sa stali minulostou.
04.08.2009 - 09:12:41
00
keyboard_arrow_up