GZA napísal:
Jazdil som roky v zime základnú vytrvalosť aj 9 hodín týždenne a na jar som bol o dosť horšie na tom, ako v septembri a kým som sa dostal na úroveň septembra bol máj, načo je to dobre?

9h tyzdenne nie je zakladna vytrvalost a ak ich jazdis v zone Z2 tak sa ani nediv :D. to aj moja mamka odjazdi

Ak na to nemas cas tak jazdi zonu Z3 a cekni si profikov ako vyzera take najazdovanie kilometrov:
https://www.strava.com/pros/440227#interval?interval=201649&interval_type=week&chart_type=miles&year_offset=0
05.12.2017 - 12:07:24
00
Múdre knižky a múdre hlavy mi tu povedali, že ani za boha v zime na aep nemám ísť :)
05.12.2017 - 14:11:21
00
GZA: ono tie múdre knižky asi neplatia úplne neobmedzene, okrem toho je aj otázka toho tréningu, že čo sa ním ma dosiahnúť. Ja osobne si napr. neviem predstaviť, kde by som mal zobrať čas na to, aby som povedzme 3-4krát do týždňa mohol jazdiť základnú vytrvalosť 3-5 hodín pre jeden tréning-to si nemôže dovoliť hocikto a ešte v zime. Pre moje napredovanie je ďaleko efektívnejšie trénovať tvrdé intervalové tréningy a striedať ich ľahkými tréningami a keď sa cítim dobre, tak si tam dať aj to medzi tým. Inak je dosť športovcov, ktorý práve takýmto prístupom dokázali svoju výkonnosť relatívne rýchlo posunúť výrazne vyššie. Nechcem však tým povedať, že najazďovanie km nemá svoj význam.
05.12.2017 - 14:36:04
00
Pri tréningu s wattmetrom máš možnosť okrem okamžitej hodnoty sledovať na displeji aj priebežnú priemernú hodnotu ?
05.12.2017 - 16:13:00
00
ivan napísal:
Pri tréningu s wattmetrom máš možnosť okrem okamžitej hodnoty sledovať na displeji aj priebežnú priemernú hodnotu ?

To nie je zalezitost wattmetra ale apky/tachometra pripadne ineho zariadenia.
A vacsinou tam mas priemer, 3/10/30s priemer, normalized power a plno dalsich hovadin

Napr. v tomto clanku mas tabulku co vsetko zhruba tam je: https://www.sportreport.sk/index.php/ako-sportovat/pouziva-hw-sw/865-trening-watty-vector
05.12.2017 - 16:15:41
00
GZA napísal:
Múdre knižky a múdre hlavy mi tu povedali, že ani za boha v zime na aep nemám ísť :)


Vsak máš rozum, tak ho použij. Slepo sa riadit nejakými knihami či názormi iných nie je uplne vhodné. Každý si musí sám prisposobit tréning tak, aby mu vyhovoval. Ked sa nad tým jeden zamyslý, tak každý tréning je v zásade intervalový, hlavne u profíkov. Len neni interval ako interval. Amatér musí hodne dbat na kvalitu treningu, lebo cez kvantitu to zvyčajne nedá. Poznám ludí, čo chodia len "jedným" tempom, bez intervalov, či už idu tréning 1h či 6h. Maju síce relativne vela hodín najazdené, ale su totálne slabučký, lebo su to v zásade "vyhodené" nekvalitné km a hodiny. Na druhej strane, je naivné si mysliet, že aj ked bude tréning sebakvalitnejší ale bez potrebných hodín, práve absencia týchto hodín može byt limitující faktor v profilovo či dlžkovo náročnojšom preteku.
05.12.2017 - 16:21:15
01
dellax napísal:
To nie je zalezitost wattmetra ale apky/tachometra pripadne ineho zariadenia.
A vacsinou tam mas priemer, 3/10/30s priemer, normalized power a plno dalsich hovadin

Napr. v tomto clanku mas tabulku co vsetko zhruba tam je: https://www.sportreport.sk/index.php/ako-sportovat/pouziva-hw-sw/865-trening-watty-vector


Myslím- keď šlapeš - napríklad 3-4 hodiny tak si stále môžeš pozrieť doterajšie priemerné watty - ak napáliš prvú polhodinu - ukazuje ti po 30 min. napr. 258 W, potom spomaľuješ a tá hodnota postupne klesá až na konci po 4 hodinách ti ukáže napr. 182 W. Ale hlavne či môžeš v každom okamihu vidieť ten pokles - z 258 W, napr. po 35 minútach 253 W, po 40 minútach 252 W...
05.12.2017 - 16:30:52
00
ivan napísal:
Myslím- keď šlapeš - napríklad 3-4 hodiny tak si stále môžeš pozrieť doterajšie priemerné watty - ak napáliš prvú polhodinu - ukazuje ti po 30 min. napr. 258 W, potom spomaľuješ a tá hodnota postupne klesá až na konci po 4 hodinách ti ukáže napr. 182 W. Ale hlavne či môžeš v každom okamihu vidieť ten pokles - z 258 W, napr. po 35 minútach 253 W, po 40 minútach 252 W...

Nerozumiem. Normalne to klesa alebo rastie... :D
05.12.2017 - 16:43:58
00
Toto by mohlo byť ono - len z toho nie je jednoznačné - či priemerný výkon na konci aktivity, alebo je tento údaj /priemerný výkon/ sledovateľný v hociktorom okamihu aktivity - teda aj pred jej skončením
Power - Average
Priemerný výkon – Priemerný podávaný výkon počas aktivity.

Nejaké video - pohľad na displej - počas aktivity
05.12.2017 - 16:49:36
00
ivan napísal:
Toto by mohlo byť ono - len z toho nie je jednoznačné - či priemerný výkon na konci aktivity, alebo je tento údaj /priemerný výkon/ sledovateľný v hociktorom okamihu aktivity - teda aj pred jej skončením
Power - Average
Priemerný výkon – Priemerný podávaný výkon počas aktivity.

Normalne v hociktorom okamihu jazdy. Presne to iste ako aj priemerna rychlost. Nechapem comu nerozumies.
05.12.2017 - 16:56:08
00
No konečne sme sa pochopili - dík. Takže na výjazde sa dá hocikedy zvyšovať, udržiavať alebo znižovať doterajší priemerný výkon počas výjazdu - toto je asi najdôležitejšia funkcia wattmetra pri vytrvalostnom tréningu - pri zlepšovaní FTP. Už len ju vedieť využiť.


Naposledy upravil ivan dňa 05.12.2017 - 18:06:22, celkovo upravené 2 krát.

05.12.2017 - 17:02:11
00
ivan napísal:
Myslím- keď šlapeš - napríklad 3-4 hodiny tak si stále môžeš pozrieť doterajšie priemerné watty - ak napáliš prvú polhodinu - ukazuje ti po 30 min. napr. 258 W, potom spomaľuješ a tá hodnota postupne klesá až na konci po 4 hodinách ti ukáže napr. 182 W. Ale hlavne či môžeš v každom okamihu vidieť ten pokles - z 258 W, napr. po 35 minútach 253 W, po 40 minútach 252 W...

Ked mas nejaky plan, kolko watov chces ist, tak preco by si prvu pol hodinu prepaloval. Na to je prave ten watmeter aby si videl co vlastne robis...
05.12.2017 - 17:02:34
00
petersa napísal:
Vsak máš rozum, tak ho použij. Slepo sa riadit nejakými knihami či názormi iných nie je uplne vhodné. Každý si musí sám prisposobit tréning tak, aby mu vyhovoval. Ked sa nad tým jeden zamyslý, tak každý tréning je v zásade intervalový, hlavne u profíkov. Len neni interval ako interval. Amatér musí hodne dbat na kvalitu treningu, lebo cez kvantitu to zvyčajne nedá. Poznám ludí, čo chodia len "jedným" tempom, bez intervalov, či už idu tréning 1h či 6h. Maju síce relativne vela hodín najazdené, ale su totálne slabučký, lebo su to v zásade "vyhodené" nekvalitné km a hodiny. Na druhej strane, je naivné si mysliet, že aj ked bude tréning sebakvalitnejší ale bez potrebných hodín, práve absencia týchto hodín može byt limitující faktor v profilovo či dlžkovo náročnojšom preteku.

to idú stale po rovine konštantnou rychlostou?
05.12.2017 - 17:03:34
00
julo93 napísal:
Ked mas nejaky plan, kolko watov chces ist, tak preco by si prvu pol hodinu prepaloval. Na to je prave ten watmeter aby si videl co vlastne robis...


To bol len príklad - jednej z metodík hobby tréningu.
05.12.2017 - 17:09:12
00
Coffey32: "jedným" tempom som skor narazal na intenzitu. Poznám ludí, čo teraz chodia napr. 1-2h jazdy stabilným tempom na urovni tempa 6-7h vytrvaleckého tréningu (tj. nižšia zona 2?, tak nejak). Ako som spomenul, ak nemáš hodiny, tak aspon musíš mat "kvalitu", pridat intenzitu (aj tu najvyššiu podla mna), inak potom nenapreduješ tak, ako by si mohol. Proste čím kratší trening, tým intenzivnejší a variabilnejší. Moj názor, nenárokujem si to teda ako vylučnu pravdu :D
05.12.2017 - 17:41:56
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up