ivan , Ledavi pisal niečo iné , Jeho príspevok bol ako zistiť, odmerať (získať) správnu hodnotu tepov na ANP.
To ,že máš vlastnú metodiku tréningu už vieme. To čo nám nejde do hlavy je že dokážeš ísť 1,5 až 2 hodiny na 95% svojho tepového maxima. To je tak obdivuhodné, až mám podozrenie na chybu merania.
06.02.2018 - 20:52:37
00
vlsuuuu - si mu prezradil ze ma (opat) zasadny problem s pochopenim pisaneho textu...
06.02.2018 - 21:35:34
00
Snad som v spravnej teme...

Kupil som si wattmeter, ktory dokaze zmerat pomer vykonu pravej a lavej nohy. Doteraz som stale myslel, ze mam pravu nohu silnejsiu. Pri nizsich vykonoch to tak aj vychadza... ze cca 52% prava a 48% lava. Ak vsak zacnem dupat vykon, kde idem cca v 4. alebo 5. zone tak sa situacia radikalne meni. Lava noha slape na 54% a prava len 46%
Co s tym? Nejake rady akym treningom to zrovnat?
06.02.2018 - 21:54:46
00
vlsu napísal:
ivan , Ledavi pisal niečo iné , Jeho príspevok bol ako zistiť, odmerať (získať) správnu hodnotu tepov na ANP.
To ,že máš vlastnú metodiku tréningu už vieme. To čo nám nejde do hlavy je že dokážeš ísť 1,5 až 2 hodiny na 95% svojho tepového maxima. To je tak obdivuhodné, až mám podozrenie na chybu merania.


Ja by som to pripísal efektu superkompenzácie. Podobne ako v preteku. V podstate sú to pre mňa všetko preteky. Za 6 mesiacov /11-2015 až 4-2016/ som sa dostal - takmer 100% nepolarizovaným tréningom na určitú úroveň výkonnosti, ktorá v daných podmienkach /veková kategória, úroveň súťaženia - hobby/ postačuje na to, na čo postačuje. A udržiavanie tejto výkonnosti je zabezpečované opäť takmer 100% nepolarizovaným tréningom.
06.02.2018 - 22:00:20
00
ivan . Ja som dufal,ze to konecne pochopiš. ANP samozrejme nebude naveky rovnaka. Vzdy ak mas potrebu alebo pocit,ze sa ti zle trenuje ,možes test na ziskanie aktualnej ANP absolvovať znova. Ale silne pochybujem,že sa ti zmeni o viac ako 5 tepov aj za mesiac v prípade ,že budes dostatocne a to podrthujem oddychnuty,lebo inak to nebude presne. Testy napr. laktatove mozes robit aj kazdy tyzden ale iba v pripade,že trenujes kazdy den 6 hodin teda si profik. Pre nas amaterov absolutne staci max. raz za pol roka. Najlepsie ak sa ti to nechce riesit zohnat online trenera a tych je habadej a za 30e mas vedenie,ktore budes korigovat vhladom na moznosti(casove,vykonnostne,vekove atd)
06.02.2018 - 22:06:43
00
Hosť napísal:
Snad som v spravnej teme...

Kupil som si wattmeter, ktory dokaze zmerat pomer vykonu pravej a lavej nohy. Doteraz som stale myslel, ze mam pravu nohu silnejsiu. Pri nizsich vykonoch to tak aj vychadza... ze cca 52% prava a 48% lava. Ak vsak zacnem dupat vykon, kde idem cca v 4. alebo 5. zone tak sa situacia radikalne meni. Lava noha slape na 54% a prava len 46%
Co s tym? Nejake rady akym treningom to zrovnat?

Moj nazor. v preteku sa tym nebudes zaoberat. Podvedome mozno mozog zapaja nohy inak. Skus doma trenovat drepy na jednej nohe. Alebo jazdi 5min jednou a potom druhou nohou rovnakymi wattmi. Ja mam tiez podobny pocit,a na rukach detto
06.02.2018 - 22:21:58
00
To nemyslíš vážne. Či som pochopil princíp nejakého nezmyselného opakovaného zisťovania úrovne ANP. Ak nie si dement - úroveň ANP stačí zistiť raz. Potom ho už len posúvaš a orientuješ sa hodnotou zaťaženia - nie akýmisi zónami podľa pulzovej frekvencie.
06.02.2018 - 22:25:33
00
Janiiik single leg drill - rozna zataz (tazsie dlhsie na nohe ktora je slabsia)
https://www.youtube.com/watch?v=EEQYAZ4SEqk
06.02.2018 - 22:26:18
00
Dobre ivan. Rob si co chces.Ale series do do huby. Raz tvrdis ze ANP sa posuva .A potom tvrdis ze je nezmyselne.!!
ANP je pre teba max dolezite. Aby si vedel trenovat v spravnom pasme!! Aj 2 tepy nad napr 2z su na hovno. A polarizovany trening je I,že des na sice na trening ,ale jazdienim na plne gule sa nikam neposunies,ale stagnujes.
A raz sa ti ide dobre a raz nie moc. To je zacarovany kruh. V podstane rovnako jazdis na treningu a rovnako v preteku. Ano dostanes na nejaku uroven ale dost. Mne je jedno jazdi si ako chces aj trenuj.


Naposledy upravil slavomirk dňa 06.02.2018 - 22:33:28, celkovo upravené 1 krát.

06.02.2018 - 22:27:01
01
ivan napísal:
To nemyslíš vážne. Či som pochopil princíp nejakého nezmyselného opakovaného zisťovania úrovne ANP. Ak nie si dement - úroveň ANP stačí zistiť raz. Potom ho už len posúvaš a orientuješ sa hodnotou zaťaženia - nie akýmisi zónami podľa pulzovej frekvencie.


pre ivana najdem vzdy novy - on si to zasluzi

pics.me.me
06.02.2018 - 22:27:38
01
slavomirk napísal:
Dobre ivan. Rob si co chces.Ale series do do huby. Raz tvrdis ze ANP sa posuva .A potom tvrdis ze je nezmyselne.!!
ANP je pre teba max dolezite. Aby si vedel trenovat v spravnom pasme!! Aj 2 tepy nad napr 2z su na hovno. A polarizovany trening je I,že des na sice na trening ,ale jazdienim na plne gule sa nikam neposunies,ale stagnujes.
A raz sa ti ide dobre a raz nie moc. To je zacarovany kruh. V podstane rovnako jazdis na treningu a rovnako v preteku. Ano dostanes na nejaku uroven ale dost. Mne je jedno jazdi si ako chces aj trenuj.


Nie ANP je nezmyselné - ale jeho opakované meranie je zbytočné. Pri správnom tréningu je hladina laktátu vždy rovnaká - ale pri zvyšujúcom sa zaťažení /skok po troch týždňoch o určitú hodnotu/.
Ja sa už nikam posúvať neplánujem - stabilizácia výkonnosti.
A najväčší nezmysel je to čo si napísal na konci - ,,A raz sa ti ide dobre a raz nie moc,, - tieto stavy som zažíval desiatky rokov /3,5/ - až do r.2016. V živote by mi nenapadlo, že po dvoch náročných tréningoch budem potrebovať 5 dní na regeneráciu a že rovnakú výkonnosť ako pri polarizovanom tréningu /s objemami, intervalmi, .../ dosiahnem takmer 100% nepolarizovaným tréningom 2x týždenne. Žiadne raz dobre a raz nie moc - na každom tréningu super. Nie že - dnes sa mi nechcelo do Z4Z5. Bez dvoch - troch hodín súvislého zaťaženia týždenne v Z4Z5 sa dostavuje abstinenčný syndróm.
07.02.2018 - 00:22:57
00
Ivan zase válí, ako to tak citam ? 3 strany pribudli ako nic :tmi: tak to tu rozbijem trosku zimnejsou aktivitou :) sice sa do treningu moze ratat len jazda smerom dole..ale aj tak som si dal celkom slusny naklad na nohy dnes... Vcera som sa rozsrobikoval na sachtickach (zaznam nemam mobilne gps zblblo) dnes som sa uz len zlahka dorazil na kralikoch (konecne som nezabudol gps tachac)

Nie.ze by som siel na nejaku ultra maximalku (na to je ten svah malo strmi) ale spoluziackyn frajer minule na fb riesil ze viac ako 60km/h sa mu dole.kopcom ist nedalo, co sa mi nejako nezdalo...tak som teda skusil jednu jazdu rovno dole a 96km/h :)

Verim ze na sachtickach som dal.vcera aj viac ale nemam zaznam "akoby sa nestalo" :lol:

Koniec hlasenia pokojne sa vratte ku hadke s ivanom :D

Prílohy:

received_1775175962506385.png
received_1775175962506385.png 1.32 MiB thumb_up0thumb_down

07.02.2018 - 00:35:21
00
Miso co je to apku.
Inak nasiel som info cycling2017 ale ukazuju sa uz nove 2018 kde su najblizsie este nezacate preteky. Nezacate som si domyslel lebo chyba napr. Valenciana.. pripadne je nejaka lepsia apka ?


Naposledy upravil slavomirk dňa 07.02.2018 - 07:04:47, celkovo upravené 1 krát.

07.02.2018 - 06:51:10
00
Ledavi , vyzerá to na toto:
07.02.2018 - 07:03:36
02
Je to sigma datacenter :) tam stahujem logy z rox 7 a potom ich uploadujem na stravu
07.02.2018 - 07:13:26
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up