Duri. Kedy nazbieras 1300 Relative Effort bodov. Odhadujem tak o 100 rokov. :D
25.11.2019 - 10:27:47
00
Ivan to co som chcel na cestaku dosiahnut som uz dosiahol. ja uz mam pissing contests za sebou.

v kazdom pripade ale treba podotknut ze si nikto nedokaze tak nasrat do ust ako si dokaze do ust nasrat ivan :)


Naposledy upravil stax dňa 25.11.2019 - 10:34:02, celkovo upravené 1 krát.

25.11.2019 - 10:33:19
05
MichalJ napísal:
@stax Relative effort je super vec. Pre cloveka, ktoremu je jasne ako to pouzit. Jeho hlavnym zmyslom je porovnavat svoje vykony medzi sebou, kedy je uplne jedno z akych zon sa to rata, ved tvoje zony sa tak rychlo nemenia aby to nejako kazilo udaje. Cize ti moze byt jedno ako velke ci male cisla ti hadze, vies porovnat ktory vykon ta stal kolko sil (samozrejme do urcitej miery ze ano, ved HR neovplyvnuje len vykon ale dalsich x veci).

Problem nastava ked sa chces porovnavat s inymi ludmi. Vtedy uz treba mat nastavene vlastne HR zony a ano, ked si ich nastavis, Relative Effort rata z nich. Priamo na Strave mas taketo vety:
your values are personalized to your own heart rate zones so you can even compare with other athletes
If you and a friend both ran your hardest 10K effort, your Relative Efforts would be similar even if your finishing times are different. Similarly, if you rode a bike as hard as you could for the same amount of time, your Relative Effort would be comparable.
Odkaz - https://support.strava.com/hc/en-us/articles/360000197364-Relative-Effort-Summit-?mobile_site=true

Co ivan uplne ignoruje, lebo radsej si hladka ego svojimi cislami z Relative Effort akoby to chcel mat dobre nastavene ... za mna jeho vec, nech si robi co chce.

Len info pre vsetkych ostatnych, toto normalne znamena ze ma clovek vysoke cisla (nie to ze je super ako tu prezentuje ivan) - Above range: Higher than your average amount of activity. This may signal that you are increasing your efforts too quickly and potentially increasing your risk of injury or overtraining.


Pre výpočet Relative Effort bodov sa neberú do úvahy pulzové zóny ktoré si na strave správne nastavíš podľa testov u športového lekára. Relative Effort body sa rátajú zo zón rôznej intenzity zaťaženia vychádzajúcej z tvojho maximálneho pulzu. Napríklad zóna 1 je 30% z tvojho maximálneho pulzu. Zóna 2 je 40 % z max. pulzu. Zóna 3 je 50 % z max. Pri výpočte sa berie do úvahy len maximálny pulz a doba trvania tréningu v týchto zónach. Takže Ivan nič neignoruje, ... a jeho tisícky sú reálne. Ak chceš svoj tréning porovnat s tréningami iných ľudí, nenastáva žiadny problém. Netreba mat nastavené žiadne zóny. Odkáž aj staxovi, ... :D A Jokovi odkáž že vás neoblbujem ale že on vás oblbuje. Aj so staxom. :D A další blud čo si napísal je ,,toto normálne znamená ze má clovek vysoké čísla, prezentuje sa ako super,,. Nezmysly. Čím je v tréningu viac bodov Relative Effort tým človek vynaloží v tréningu viac úsilia.

Prílohy:

výpočet stravových Relative Effort bodov.PNG
výpočet stravových Relative Effort bodov.PNG 80.8 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ivan dňa 25.11.2019 - 20:32:25, celkovo upravené 1 krát.

25.11.2019 - 19:51:13
00
ivan pokojne klam sam seba, neklam prosim inych - priamo zo supportu Stravy, tu je aj odkaz - https://support.strava.com/hc/en-us/articles/360000197364-Relative-Effort-Summit

Hned na konci prveho odstavca - your values are personalized to your own heart rate zones so you can even compare with other athletes

Cize Strava support tvrdi opak toho co ty.

(Edit. vlastne citujes moj prispevok aj s tym odkazom, ale aj tak sa snazis tvrdiet opak ...)
25.11.2019 - 20:28:15
01
Ty klameš.

https://medium.com/strava-engineering/quantifying-effort-through-heart-rate-data-e6a0e3dd6a52
25.11.2019 - 20:35:11
00
Jasne, oficialny strava support to ma napisane zle ... Mohol by som poslat dalsie clanky, kde to tvrdia rovnako, ale myslim ze kazdy clovek si spravi vlastny nazor :)
25.11.2019 - 20:41:15
07
O tvojom nepochopení výpočtu skóre Relative Effort. Toto už je vrchol. Tvojej, staxovej, gubišovej, enniovej ... Ved ten strava suport tam píše, že je možné porovnávanie športovcov medzi sebou, že pri výpočte Relative Effort sa vychádza z pulzových zón športovca - ale nepíše sa že nastevených podľa testov u športového lekára. Píše sa že sa vychádza z vlastných zón športovca - ale týchto zón podľa maximálneho pulzu. Napr. Zóna 1 - 30 % z max., Zóna 2 - 40 % z max, ...
https://medium.com/strava-engineering/quantifying-effort-through-heart-rate-data-e6a0e3dd6a52

Prílohy:

rozdelenie pulzov do zón podľa maximálneho pulzu.PNG
rozdelenie pulzov do zón podľa maximálneho pulzu.PNG 70.84 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ivan dňa 25.11.2019 - 21:04:39, celkovo upravené 1 krát.

25.11.2019 - 20:43:36
00
Keby si ešte hľadal vysvetlenie k tým zónam. Number = 5

Prílohy:

HR zones.jpg
HR zones.jpg 63.26 KiB thumb_up0thumb_down

25.11.2019 - 21:03:48
00
Matko. Ešte raz. Strava má dva typy pulzových zón.

1. Pulzové zóny ktoré si tu dal, môžeš si ich nastaviť, trénovať podľa nich.

2. Pulzové zóny ktoré si nastaviť nemôžeš, strava ich vytvorí sama, vypočíta z nich červené Relative Effort body, strava tie zóny vytvorí z tvojho maximálneho pulzu.
25.11.2019 - 21:10:57
00
Ivan ty si nechapavy alebo nechces chapat?
25.11.2019 - 21:25:04
04
nechajte ho. on na to pride aj sam. o 2 mesiace.
25.11.2019 - 21:26:08
00
Dobre. Takže ak si nastavím na strave zóny podľa testovaní môže byt skóre Relative Effort ešte vyššie.
25.11.2019 - 21:55:25
00
naopak :)

ale aspon vieme ze naozaj netusis...
25.11.2019 - 22:08:29
00
Ja netuším. Viem, že môže byt aj vyššie. Sú tri možnosti. Vyššie, rovnaké a nižšie. Dokonca štyri. Vyššie, rovnaké, nižšie a výborné. A výborné bude vždy. Aj ked bude vyššie, rovnaké alebo nižšie. :D
25.11.2019 - 22:16:37
00
Konečne niečo s čím môžem súhlasiť. Výborné bude naozaj vždy, pri 8 hodinovej jazde, ktorá nie je na pohodu, ani iné byť nemôže :) Trúfal by som si ale súhlasiť s ostatnými, že by to skóre bolo nižšie pri dobre nastavených zónach. Čo by nijak neznižovalo tvoj výkon, toto je fakt iba číslo. Nehovoriac, že Strava čokoľvek nad 250 už označuje Historic a vyššia kategória už nie je (ďalšie sú do 99 relative, 100-149 Tough a 150-249 Massive).
25.11.2019 - 22:40:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up