Serem na to....aj tak popri praci nie je možné sa tomu venovat... sem tam sa povozim a tým to padlo...
28.07.2016 - 14:54:31
00
FEDERER napísal:
Ja sa tu s vami nebudem hadat a neberte to, ako vyplakavanie, ale keď niekto ide nad aep 3x do tyzdna a nic sa nezlepsuje, tak je normalne, ze to človeka prestane bavit...

a predpokladam ze mas meratelne porovnanie typu dnes som nedal na rovine 30km/h priemer tak je cele 3mesacne snazenie na <>
ked to popri praci zvladnu tatkovia s 2ma malymi detmi tak ty nemozes mat najmensi problem
28.07.2016 - 14:57:16
03
No ked niekto sedi cely den na pi.. v kancli tak môže mat aj 10deti...ja denne nachodim 15km!!! Ked za 3 roky nejdes rychlejsie do kopca, tak to je asi relevantne zhodnotenie treningu..
28.07.2016 - 15:01:46
02
FEDERER Nespochybnujem ako sa narobis v praci - ale pre prebratie do nedalekej reality na Morave napr. -> http://svatabozak.cz/
Ak si este nevidel tak si pozri videa o nom - priprava na RAAM a k tomu praca na 3 zmeny. Beat that!

Ale nie je hanbou nemat taku motivaciu - to je uplne normalne. Len netreba o tom donekonecna pisat na fore - ani tym sa v kopcoch nezlepsis (dokonca ani na rovinach). Peace.
28.07.2016 - 15:13:49
03
Ja som reagoval na doktora, ze existuju ludia, ktorí jednoducho môžu trenovat kolko chcu a zlepsenie nikde...aj keď som posilnoval, jedol som kvalitne makal som v posilke dva roky a vysledok ziadny....by ma zaujimalo, čo robi na tych zmenach
28.07.2016 - 15:18:04
00
no ja mat tych 7000km za tento rok ako mas ty tak som v mojej kategorii na hobby pretekoch na bedni :) lenze ked ma clovek rodinu tak mam ani nie 2000km a to tak ze aj dvojtyzdnove vypadky a potom zas odznova kua
28.07.2016 - 15:41:50
01
A o tom to je....načo minat energiu na niečo co neprinesie ziadny vysledok, takto si zajazdim dve hodky a hotovo...
28.07.2016 - 15:44:14
00
FEDERER No priateľu, predpokladám , že si myslel mňa...Ak predpokladáš , že si len tak službe ležím hore klobásou a sem tam nejakú frndu pretiahnem , tak si na veľkom omyle...Slúžim 24 hodinové služby , ráno odchádzam do zamestnania o 6:00 , cesta autom na pracovisko 30 kilo a pol hoďky. Niekedy čakám na prácu aj celý deň, niekedy z 12 hodinovej smeny presedím v sanitke na riti bez jedla, nevymočený, bez nároku na obedňajšiu prestávku aj 10-11 hodín a riešim život ohrozujúce stavy...Stresu , kt. sme vystavení ti ani nebudem písať, určite nepochopíš. A to ti ešte nepíšem aké vysiľujúce je niekomu oznamovať z očí do očí , že ich milovaný otec, matka, dieťa práve zomreli a naše resuscitačné úsilie ostalo bez odozvy...No a potom keď máš toho tak akurát o 03:00 hodine dosť , reku na chvíľu "zalomím" a v tom telefonát - další výjazd k opitému a agresívnemu pacientovi...Výjazd musíš realizovať do 2 minút, tak teda sadnúť do chladnej sanitky / v zime / s práve končiacou sa nočnou erekciou, plným močákom a cestovať aj 20 minút k pacientovi. Tam za asistencie polície pacienta vyšetriť, zhodnotiť zdravotný stav a správne sa rozhodnúť / lege artis/ a určiť jeho dalšie smerovanie...No a príde ráno , si popiči unavený, odšoférujem domov 30 kilo, dám kávu a pozbieram posledné zvyšky morálnych aj psychických síl na taký jeden " šmatlavý " výjazd a trošku sa potrápim v kopcoch...Poobede prídu ratolesti so ženou / ideme na bike, do mesta /a o 20:00 som taký rozmrdaný , že sa mi ani súložiť nechce...No napriek tomu sa snažím týždenne najazdiť cez 200 kilometrov na ceste plus nejaký terén so ženou a deťmi...Je to málo , veľa , mohol by som viacej ? To posúdenie nechám na tebe , no pri mojej mesačnej 250 hodinovej pracovnej vyťaženosti som na svojich maximách , čo zvládnem ešte bez zdravotných následkov.

PS: zle si trénoval v posilovni a pravdepodobne aj trénuješ zle - neefektívne aj cyklistiku...
28.07.2016 - 15:55:41
019
Vobec som nemyslel teba s pracou, ale s tým že nie každý sa môže zlepšovať a popri praci trenovat, ja som toho priklad... nič nerobim zle... jednoducho genetika nepusti.. ked som zacal poriadne bicyklovat, tak som mal 96kg a 5% kopec som bez problemov vysiel na 53x19 teraz mam 85kg a ten istý kopec idem na 39x25...asi to bude vekom a robotou...preto sa budem viac venovat turistike...


Naposledy upravil FEDERER dňa 28.07.2016 - 16:09:04, celkovo upravené 3 krát.

28.07.2016 - 16:00:44
00
Pozri si videá , čo som pridal ...zníž telesnú váhu hoci len o 5 kilo a uvidíš ten nárast výkonnosti
28.07.2016 - 16:02:15
01
Ramon1 napísal:
FEDERER No priateľu, predpokladám , že si myslel mňa...Ak predpokladáš , že si len tak službe ležím hore klobásou a sem tam nejakú frndu pretiahnem , tak si na veľkom omyle...Slúžim 24 hodinové služby , ráno odchádzam do zamestnania o 6:00 , cesta autom na pracovisko 30 kilo a pol hoďky. Niekedy čakám na prácu aj celý deň, niekedy z 12 hodinovej smeny presedím v sanitke na riti bez jedla, nevymočený, bez nároku na obedňajšiu prestávku aj 10-11 hodín a riešim život ohrozujúce stavy...Stresu , kt. sme vystavení ti ani nebudem písať, určite nepochopíš. A to ti ešte nepíšem aké vysiľujúce je niekomu oznamovať z očí do očí , že ich milovaný otec, matka, dieťa práve zomreli a naše resuscitačné úsilie ostalo bez odozvy...No a potom keď máš toho tak akurát o 03:00 hodine dosť , reku na chvíľu "zalomím" a v tom telefonát - další výjazd k opitému a agresívnemu pacientovi...Výjazd musíš realizovať do 2 minút, tak teda sadnúť do chladnej sanitky / v zime / s práve končiacou sa nočnou erekciou, plným močákom a cestovať aj 20 minút k pacientovi. Tam za asistencie polície pacienta vyšetriť, zhodnotiť zdravotný stav a správne sa rozhodnúť / lege artis/ a určiť jeho dalšie smerovanie...No a príde ráno , si popiči unavený, odšoférujem domov 30 kilo, dám kávu a pozbieram posledné zvyšky morálnych aj psychických síl na taký jeden " šmatlavý " výjazd a trošku sa potrápim v kopcoch...Poobede prídu ratolesti so ženou / ideme na bike, do mesta /a o 20:00 som taký rozmrdaný , že sa mi ani súložiť nechce...No napriek tomu sa snažím týždenne najazdiť cez 200 kilometrov na ceste plus nejaký terén so ženou a deťmi...Je to málo , veľa , mohol by som viacej ? To posúdenie nechám na tebe , no pri mojej mesačnej 250 hodinovej pracovnej vyťaženosti som na svojich maximách , čo zvládnem ešte bez zdravotných následkov.

PS: zle si trénoval v posilovni a pravdepodobne aj trénuješ zle - neefektívne aj cyklistiku...


:bow:
28.07.2016 - 16:03:32
00
ja stale nechapem,ako niekto po resp. v tych 24hodinach moze podavat bezpecnu a zivot neohrozujucu vykonnost a nedojde k ludskemu zlyhaniu...tym nechcem povedat,ze sa to stane.... neverim,ze sa to nestava
u nas jadrovy zakon predpisuje sluzit na blokovej dozorni 8 hodin max 12 s vedomim nadriadeneho a mojim podpisanim,ze s tym suhlasim....ked dojde k nejakemu pochybeniu,ci zariadenie alebo ludsky faktor,vzdy zasada mimoriadna poruchova komisia a hlada sa vzdy vinnik.Za celu existenciu lekarstva som nepocul o lekarovi,ktoremu zobrali licenciu a riesila ho policia a sudy za to,ze pochybil

a este mi povedzte ze nemame chory system s tym vytazovanim takychto lekarov ;( ;(
28.07.2016 - 16:09:22
00
Presne tak, lekári v urgentnej prednemocničnej starostlivosti sú nedostatkový tovar...Pre tú náročnosť a mzdové nezvýhodnenie ako " neatraktivita " odboru . Preto sa čoraz častejšie uvažuje o prebratí modelu " rendezvous system " , kde prevažnú časť výjazdov realizujú RZP / len záchranári bez lekára v posádke / a lekár je privolaný len k najťažším stavom. Je to vecou zvyku , vedieť sa vybičovať k výkonu, premôcť unavu a zachovať si odstup. Legislatívne je to šalamunsky ošetrené- nebudem sa tu o tom rozpisovať, to ti poviem osobne ak sa jedného dňa stretneme a dáme si na " usmířenou" niekolko kilometrov :lol:
28.07.2016 - 16:22:57
00
canopus napísal:
...Za celu existenciu lekarstva som nepocul o lekarovi,ktoremu zobrali licenciu a riesila ho policia a sudy za to,ze pochybil...


Už som to sem pred rokmi dával... Kukni si toto - http://www.udzs-sk.sk/web/sk/kazuistiky
V prvých rokoch sa uvádzali aj sankcie - zvyčajne pokuta, pri závažných pochybeniach posunutie na prokuratúru. Viem, že nejaký doktor dostal pomienku a to automaticky znamena stopku pre výkon povolania. Teda, bolo to tak do roku 2009, odvtedy to už nesledujem.
V posledných rokoch sa už uvádza len zistenie pochybenia, ale sankcie sa tam nepíšu.

Zaujímavé čítanie...
31.07.2016 - 22:50:16
01
Dnes 8x Fačkovské sedlo pod Anp, nastúpaných 2013 metrov

Prílohy:

fackovske sedlo.png
fackovske sedlo.png 26.56 KiB thumb_up0thumb_down

03.08.2016 - 12:15:17
09

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up