Kristina napísal:
ivan je úžasné sledovať ako sa snažíš spochybniť výsledok svojho vlastného zaznamenaného Normalizovaného Výkonu :)
Aby bolo jasné, ja sa nesnažím znevážiť tvoj tréning. Taký priemerný výkon je pre mňa "z ríše snov". Ja som iba zhodnotila, že tento tréning bol lineárny (diesel). Proste si založil a išiel bez výraznejších zmien konštantným tempom celý výjazd. Potvrdzuje to aj tvoj "best 20 min power" a aj max tep máš iba o 16 úderov vyšší ako priemer.


Je úžasné ako trepeš nezmysly že ten tréning bol konštantným výkonom.
07.01.2022 - 17:31:25
00
Hosť napísal:
ivan na strave to neni vidno, daj screen vykonu podla zon.


Na strave sú niektoré segmenty ktoré nevidíš. Pozrel si tie segmenty 5. 1. 2022 vo výjazde čo mám tu vo svojom profile ? Tam ich vidno.


Naposledy upravil ivan dňa 07.01.2022 - 17:58:17, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2022 - 17:37:37
00
ivan sa toľko neondej daj tie zóny. Stačia z garminu ✌️
07.01.2022 - 17:40:28
00
ivan napísal:
Je úžasné ako trepeš nezmysly že ten tréning bol konštantným výkonom.

Bohužiaľ to nemám z vlastnej hlavy. Skús pozrieť napríklad tu: https://www.trainerroad.com/blog/normalized-power-what-it-is-and-how-to-use-it/
Odporúčam hlavne poslednú kapitolu "Normalized Power Vs. Average Power".
07.01.2022 - 17:44:45
00
Hosť napísal:
ivan sa toľko neondej daj tie zóny. Stačia z garminu ✌️


Dobre. Tu máš výkonové zóny. Takto vyzerá ,,konštantný,, výkon P 214 W, NP 217 W podľa Kristiny. Dieslový tréning :D Sheldonovci. :D

Prílohy:

takto vyzerá konštantný výkon podľa Kristiny.PNG
takto vyzerá konštantný výkon podľa Kristiny.PNG 258.13 KiB thumb_up-1thumb_down


Naposledy upravil ivan dňa 07.01.2022 - 18:22:31, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2022 - 17:59:59
00
To pouzivas 10 zon ?
07.01.2022 - 18:21:17
00
Chcel som 15 ale dalej nepustilo. :D
07.01.2022 - 18:23:58
00
Ivan co tak vlastne vlakno?resp toto je ono🤣
07.01.2022 - 18:38:22
00
Akože bez Sheldonovcov ? To by asi nebolo ono. Sa ti nepáčia zóny ? Co by ste ešte viac chceli. Je tam úplne jasné, že výkon nebol konštantný. Ked ideš jeden segment 174 W, další 242, jednu hodinu 206 W dalšiu 220 tak je to konštantný výkon ? Len tak pre zaujímavosť sa spýtaj napr. Ledaviho co tvrdil pred asi troma rokmi o VI, o porovnaní priemerného a normalizovaného výkonu, Kristiny kto co komu vysvetľoval, ... Ked tvrdila opačne ako to bolo, že to vysvetľoval on mne tak jej dal palec nahor - zohratá partia.


Naposledy upravil ivan dňa 07.01.2022 - 19:05:35, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2022 - 18:40:59
00
ivan, odhliadnuc od nikam neveducej diskusie o tom, ci si rozumiete, aky je vztah medzi vazenym a aritmetickym priemerom, by ma zaujimalo: To aj normalne mas takto nastavene zony alebo v ramci humoru tebe vlastnemu si si ich len pre tento screen poupravil? Lebo s vynimkou jedneho momentu v tvojej jazde v 02:04:11, ked si mal skokovo 400 W, si mal najvyssi vykon na celom vyjazde 347 W. Avsak podla tvojho grafu si stravil 17 % casu v tebou definovanej najvyssej vykonnostnej zone. Zaujimave, nie? To mas 9 zon do 300 W a potom jednu nad?:)

Inak, NP je vazeny priemer pocitany z minutoveho klzaveho priemeru, takze tie vykonnostne data su znacne "vyhladene" predtym, nez sa z nich vazeny priemer pocita. Preto ak by ti merany vykon znacne lietal hore/dole, dala by sa vyraznejsia distribucia hodnot pochopit.
07.01.2022 - 19:04:25
02
Tu nešlo o zóny, ich nastavenie ale o to či tréning bol konštantným výkonom - čo tvrdí Kristína. Ešte raz sa spýtam na podstatu tejto debaty. Ak chodíš viacminútové segmenty od 174 W do 242 W je to tréning konštantným výkonom ? Ked ideš jednu hodinu so segmentami s takýmito rozdielnymi výkonmi a celá ti vyjde priemer P 206 W a dalšiu hodinu so segmentami s takýmito rozdielnymi výkonmi a celá ti vyjde priemer P 220 W je to konštantný výkon ?


Naposledy upravil ivan dňa 07.01.2022 - 19:18:29, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2022 - 19:10:56
00
Človek aj ľutuje, že si ide v kľude pri káve prečítať nejakú tému na fóre. Kam nakuknem, tam sa len hádate. Moje deti v družine a to ich mám 27, je balzam na dušu. Chcem si prečítať niečo k veci, skúsenosti iných, debatu dospelých ľudí, ktorí majú vecné pripomienky, pozrieť pekné fotky z výjazdov, ale zatváram prehliadač s pocitom, že radšej tu vôbec nechcem chodiť :(
07.01.2022 - 19:17:15
64
ivan, ja som sa pytal naozaj mimo vasej diskusie, skutocne ma to zaujimalo. Nechcel som sa bavit o tvojom vyjazde, uprimne by ma zaujimalo, ci si take iste zony mal nastavene aj pred tyzdnom napriklad.

Ale ked sa uz pytas na ten konstantny vykon, zavisi to od toho, ci myslis slovo "konstantny" doslova. Jazda konstantnym vykonom by to samozrejme bola len vtedy, ak by si neustale jazdil tym istym vykonom. To si chcel pocut?
Tu sa ale, predpokladam, bavime obrazne, kde sa pod slovom "konstantny" mysli "relativne vyvazeny/rovnomerny". V takom pripade:

ivan napísal:
Ak chodíš viacminútové segmenty od 174 W do 242 W je to tréning konštantným výkonom ?

Malo informacii, znacne to napriklad aj od dlzky segmentov.

ivan napísal:
Ked ideš jednu hodinu P 206 W a dalšiu P 220 W je to konštantný výkon ?

To zavisi od toho, kde mas ty alebo ja hranicu onoho obrazneho "relativne vyvazeny/rovnomerny". Ale podla mna urcite ano. Schvalne ked si vypocitas aritmeticky priemer tychto dvoch cisiel je to 213, a ked si vypocitas vazeny priemer ako stvrtu odmocninu aritmetickeho priemeru stvrtych mocnin dostanes 213.3442968462, a to je naozaj blizko:)
07.01.2022 - 19:24:14
03
PINY napísal:
Človek aj ľutuje, že si ide v kľude pri káve prečítať nejakú tému na fóre. Kam nakuknem, tam sa len hádate. Moje deti v družine a to ich mám 27, je balzam na dušu. Chcem si prečítať niečo k veci, skúsenosti iných, debatu dospelých ľudí, ktorí majú vecné pripomienky, pozrieť pekné fotky z výjazdov, ale zatváram prehliadač s pocitom, že radšej tu vôbec nechcem chodiť :(


Piny, pekné fotky, ... sú v iných témach. Toto neni beletria, odpočinkové čítanie ale riešenie problémov. Ked napr. niekto povie že si bol dieslový tréning konštantným výkonom a ono to tak nebolo tak musíš oponovať, ked niekto povie že si pred pár rokmi dačo tvrdil a neni to pravda musíš oponovať.
07.01.2022 - 19:26:26
00
Rachela napísal:
ivan, ja som sa pytal naozaj mimo vasej diskusie, skutocne ma to zaujimalo. Nechcel som sa bavit o tvojom vyjazde, uprimne by ma zaujimalo, ci si take iste zony mal nastavene aj pred tyzdnom napriklad.

Ale ked sa uz pytas na ten konstantny vykon, zavisi to od toho, ci myslis slovo "konstantny" doslova. Jazda konstantnym vykonom by to samozrejme bola len vtedy, ak by si neustale jazdil tym istym vykonom. To si chcel pocut?
Tu sa ale, predpokladam, bavime obrazne, kde sa pod slovom "konstantny" mysli "relativne vyvazeny/rovnomerny". V takom pripade:


To zavisi od toho, kde mas ty alebo ja hranicu onoho obrazneho "relativne vyvazeny/rovnomerny". Ale podla mna urcite ano. Schvalne ked si vypocitas aritmeticky priemer tychto dvoch cisiel je to 213, a ked si vypocitas vazeny priemer ako stvrtu odmocninu aritmetickeho priemeru stvrtych mocnin dostanes 213.3442968462, a to je naozaj blizko:)


Segment 238 W trval cez tri minúty, dalších možno 15 segmentov s priemernými výkonmi rozdielnymi o takmer 80 W trvali do troch minút. Priemer celej jednej hodiny bol o takmer 10 % iný ako priemer dalšej celej jednej hodiny . Toto neni tréning konštantným výkonom ako tvrdí Kristína. Môžte tu teoretizovať algoritmami, mocninami ale ten tréning v zvlnenom profile nebol konštantným výkonom. Rozdiel 80 W na segmentoch cez minútu, ísť celú jednu P 206 W a dalšiu celú jednu hodinu v zvlnenom profile je sakra rozdiel nie konštantný výkon.


Naposledy upravil ivan dňa 07.01.2022 - 19:49:36, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2022 - 19:35:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up