Ano viem, v tomto obdobi pri cca 12hod najazde tyzdenne, povedzme zhruba okt/nov az feb/mar cim menej, a povedal by som ze cielene a systematicky aj rovna velka 0. Zrovna tri dni dozadu som prvykrat skusil na par kratkych intervaloch ako budem tolerovat vyssiu zataz a najblizsie to bude az niekedy koncom buduceho tyzdna. Mozno. Preto sa toto obdobie vola pripravne, aby si sa pripravil kvalitnym zakladom a nevystrielal este skor ako zacne sezona na az do 30% z xy hodin na ANP intenzite 88% a viac, alebo hodinovou sustavnou jazdou na hranici ANP ci i len Z3 v -10st., ktora je dobra akurat tak na, hmm ani neviem naco. Nato bude casu dost, a ver ze aj vtedy to bude cca max hodina za dva tyzdne formou intervalov a rozhodne nie sustavnou hodinovou jazdou tyzden co tyzden. Ale kazdemu jak vyhovuje. Humor tebe typicky ma naramne bavi :-D
27.01.2022 - 12:22:26
03
Ja to mám opačne tento rok..od januára do konca marca bomby..a potom keď bude teplucko tak dlhé jazdy v pohode...nemá zmysel jazdiť týždenne 5 hod. V Z2 keď človek nemá viac času na jazdu
27.01.2022 - 12:44:44
10
Sovicka30 Ja idem tiez podobny styl ale este menej hodin :D (posledne 4 tyzdne 3h/tyzden). Jednoducho trenazer ma nebavi a radsej si potom poriadne uzijem bike vonku v prijemnych jarnych teplotach.
27.01.2022 - 12:47:03
02
ivan napísal:
ešte len 11:18 AM a ty už začínaš aj s Jajubom potit :D

Jaiub - ty vieš aspon cca kolko % z celkového objemu napr. týždenného máš v prípravnom období na a nad ANP ? /samozrejme nie z 5 - 6 hodín celkového týždňového objemu, na zlepšenie FTP je potrebný nie len vysoký podel
doby na a nad ANP z celkového napr. tyždenného objemu ale aj určitá dostatočne dlhá absolútna doba trvania tyždnového zaťaženia - dostatočne veľký celkový tyždenný, mesačný objem vhodne štrukturovaný vo vlnách zohľadňujúcich princíp postupnosti, primeranosti a pravidelnosti/


odporucam skafandre bude shitstorm :D

preco mas pocit ze si jediny na tomto fore ktory vie ist a ktory ide podla struktury? co je zle na tom jazdit bez struktury pre ludi ktori jazdia pre radost a tak ako ich bavi pricom necitia potrebu sa zvazovat cisielkami na budiku? podla coho usudzujes ze vsetci maju rovnaky kalendar a teda ich "pripravne" obdobie sa zhoduje s tvojim? preco si myslis ze tvoje ciele na sezonu su porovnatelne s ostatnymi a teda aj ich priprava podla "teba" je jedina spravna?
27.01.2022 - 12:57:00
00
Lebo Ivan to študoval a to teda znamená že má pravdu
27.01.2022 - 14:57:56
00
takymto grafom vykonnosti by som sa teda nechvalil :lol:

finviz.com
27.01.2022 - 18:03:53
00
Sovicka30 napísal:
Ja to mám opačne tento rok..od januára do konca marca bomby..a potom keď bude teplucko tak dlhé jazdy v pohode...nemá zmysel jazdiť týždenne 5 hod. V Z2 keď človek nemá viac času na jazdu

Vybudovat zakladnu vytrvalost trva 10 rokov. Kenan ma vtedy 16 ;-) Ja som zacal az v 31
27.01.2022 - 18:08:58
00
Ja bicyklujem cca 10 tisíc ročne už 12 rok, tak asi základ tam bude..
27.01.2022 - 18:14:38
01
Jaiub napísal:
Ano viem, v tomto obdobi pri cca 12hod najazde tyzdenne, povedzme zhruba okt/nov az feb/mar cim menej, a povedal by som ze cielene a systematicky aj rovna velka 0. Zrovna tri dni dozadu som prvykrat skusil na par kratkych intervaloch ako budem tolerovat vyssiu zataz a najblizsie to bude az niekedy koncom buduceho tyzdna. Mozno. Preto sa toto obdobie vola pripravne, aby si sa pripravil kvalitnym zakladom a nevystrielal este skor ako zacne sezona na az do 30% z xy hodin na ANP intenzite 88% a viac, alebo hodinovou sustavnou jazdou na hranici ANP ci i len Z3 v -10st., ktora je dobra akurat tak na, hmm ani neviem naco. Nato bude casu dost, a ver ze aj vtedy to bude cca max hodina za dva tyzdne formou intervalov a rozhodne nie sustavnou hodinovou jazdou tyzden co tyzden. Ale kazdemu jak vyhovuje. Humor tebe typicky ma naramne bavi :-D


Aha. Takže v prípravnom období do apríla sa 6 mesiacov robí základ všeobecnou vytrvalosťou + kratšími intervalmi a FTP, ANP sa zlepšuje až v pretekovom období od mája do septembra, teda prípravne 6 mesačné obdobie slúži aby si sa pripravil v pretekovom období náročnými tréningami ktorými zlepšíš FTP :D a to chceš robit dve veci naraz ? konečne po prípravnom období poriadne v tréningu makať /kedže prípravné obdobie je len prípravné na kvalitné tréningy/ a zároveň pretekať ? ved v pretekovom stratíš aj to málo co si natrénoval v prípravnom - podľa teba menej náročnom kedže len prípravné, ved ked ideš v pretekovom období od mája 15 pretekov a pred každým a po každom preteku dáš 2 -3 dni oraz tak ti výkonnosť postupne klesá - nie že ju zlepšuješ - máš spústu pred a popretekových volnejších dní, tvoja neznalosť problematiky ma náramne baví :D
27.01.2022 - 18:17:34
00
Tie grafy a čísla vyššie to už vyzerá ako obchodovanie na burze. Ktovie či pri tých číslach a wattoch ešte tých ľudí tu vlastne aj baví reálne bicyklovanie, ale sú len otrokmi vlastného progresu? :) Keby som tu aj chcel nájsť radu ako zvýšiť výkon, tak sa zamotám v nejakej nezmyselnej teórii čísel, kde vidím väčšinou len jazdy po rovinách s galaktickým tepom a čudesným výkonom :)
27.01.2022 - 18:22:54
02
ak chceš zlepšiť výkonnosť - FTP máš to jednoduché, spočítaj si hodiny v tréningu absolvované na a nad ANP a čím tvoria väčší podiel z celkového objemu /mal by byť dostatočne veľký - týždenne aspoň 15 hodín/ natrénovaných hodín tým bude tvoja výkonnosť - FTP na konci prípravného obdobia v apríli lepšia, z toho môžeš potom ťažiť v pretekovom období od mája

Jaiub: toto je gól mesiaca co si napísal - že prípravné obdobie slúži na prípravu pre trénovanie v pretekovom období :D
27.01.2022 - 18:28:20
00
A idealne trenovat 100% casu na a nad ANP z tych aspon 15hod :tmi:

Ivan, kde som napisal taku formulu? Ty mas bohovsky dar reci, resp. tukania do klavesnice a zaroven nepochopenia pisanemu textu. Touto schopnostou nas tu presviecas neustale :-) Kde som uviedol do aprila? Ak sa nemylim uviedol som feb/mar podla podmienok a kalendara, kludne to moze byt polka feb a ty sa tu ohanas majom, ake typicke :-) Taktiez neni nikde dane ze pretekova sezona (mi) zacina v maji. Napr. minuly rok bola drviva vecsina pretekov az od augusta. Za dalsie, ty si myslis ze ti kolko vydrzi nejaka top fazona? Tym ze sa vyzdimas jan-feb tak este v sept budes sviezi? Len tak dalej :-D
27.01.2022 - 18:54:58
00
a ty máš neskutočný dar písat o tréningu také nezmysly že sa to ani čítať nedá
27.01.2022 - 18:58:23
00
Hosť napísal:
Vybudovat zakladnu vytrvalost trva 10 rokov. Kenan ma vtedy 16 ;-) Ja som zacal az v 31

ak sa clovek chce len vyprdiet po praci je zakladna vytrvalost celkom precenovana... alebo inak povedane aj s najazdom okolo 6k rocne sa da nahanat s borcami co jazdia 15k. po urcitu uroven vykonnosti :) potom uz je ZV nutne zlo a treba sa silno zamysliet ci tie desatiny w/kg navyse stoja za zasadny narast investovaneho casu...
27.01.2022 - 19:58:42
02
Stax napísal:
odporucam skafandre bude shitstorm :D

preco mas pocit ze si jediny na tomto fore ktory vie ist a ktory ide podla struktury? co je zle na tom jazdit bez struktury pre ludi ktori jazdia pre radost a tak ako ich bavi pricom necitia potrebu sa zvazovat cisielkami na budiku? podla coho usudzujes ze vsetci maju rovnaky kalendar a teda ich "pripravne" obdobie sa zhoduje s tvojim? preco si myslis ze tvoje ciele na sezonu su porovnatelne s ostatnymi a teda aj ich priprava podla "teba" je jedina spravna?

Celkom by ma zaujímalo na aký typ súťaží sa Ivan týmto štýlom pripravuje a aké má ciele? Obávam sa, že to sa ale nedozvieme. Bez tejto znalosti vlastne nevieme na aký typ súťaže sa máme pripravovať podľa Ivanom prezentovaného modelu.
27.01.2022 - 20:30:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up