Ahojte, chcem sa poinformovať. Kombinujem beh a cyklistiku, rekreačne, ale trocha častejšie (30-40 km beh, 100 - 150 km MTB/týždeň). Moja otázka znie. Užívate niekto tabletkové železo? Niekde som čítal, že pri behu/cyklistike človek spotrebuje dosť železa a je vhodné ho dopĺňať, rovnako aj ak sa cítime byť unavenejší. Rovnako som však aj čítal, že užívanie železa môže viac škodiť ako pomôcť. Zaujímajú ma vaše názory. Prípadne máte nejaké iné doplnky, ktoré užívate na únavu/regeneráciu? Ďakujem
06.05.2020 - 10:55:04
00
Pri vytrvalostných športoch je vhodné dopĺňanie kompletné. Skôr sa zameraj týmto smerom ako na jeden prvok. Železo v kompletných reger prípravkoch nemá často zastúpenie.
06.05.2020 - 11:05:45
00
Kazdy den mam intenzivny sportovy pohyb 1-2 hodiny. Pri krvnom teste zistili nedostatok zeleza (opakovane, tesne mimo limity). S lekarkou sme nevedeli prist preco tomu tak je. Prve otazky boli, ci som vegan/vegetarian, resp. ci mam nejaku inu stravovaciu abnormalitu. Kedze nemam, zahada zostala nerozlustena. Odporucila mi jest cervene maso a vnutornosti. Ale kedze maso jem normalne, tak som si kupil tablety zeleza. Takisto mam B-komplex (kyselina listova vraj pomaha proti unave). Neberiem to podla odporucania, ale menej casto. Zda sa mi, ze to trochu pomaha (ale moze to byt placebo efekt). Osobne na regeneraciu odporucam oddych a spanok :-)
06.05.2020 - 11:17:51
00
Tabletkové železo neužívaj pokiaľ nemáš rozborom krvi zistené nedostatky! Na podporu krvotvorby je potrebná B6,B9ka, B12.
A červené mäso a vnútornosti tiež dosť škodia zdraviu užívateľa aj životnému prostrediu, takže tomu sa tiež kľudne vyhni ;-)
12.06.2020 - 07:38:37
00
Mna z tabletiek bolieval zaludok,tak som presiel na trstinovu melasu,okrem zeleza obsahuje cely rad mineralov a vitaminov,odporucam
14.06.2020 - 21:35:53
00
Chudokrvnost moze sposobovat aj pitie cierneho caju alebo kavy pred jedlom alebo po jedle. Niektore latky v nich obsiahnute znizuju vstrebavanie zeleza zo stravy az o 60%. Takze minimalne hodinu pred/po jedle cierny caj a kavu vynechat.
14.06.2020 - 21:56:20
02
Ahoj, napisem z vlastnej skusenosti.

Pokial si nezaznamenal nejaky vyrazny pokles vykonnosti, tak si myslim ze netreba.
Ak si chces byt isty, chod na preventivku a ak bude hemoglobin v norme, tak pravdepodobne aj zelezo bude v norme.
02.07.2020 - 12:15:29
00
keyboard_arrow_up