práve som bol na pešo nad Račou po Karpatoch,cestou späť som šiel po zelenej TZ od Vidrice k Himligárke (č.Kríž) je tam už tráva po kolená-keď som sa dostal na asfalt,napadlo ma skontrolovať nohy-fuu,už sa tam prechádzali 2 ks kliešťov,jeden úplne mini, ale druhý bol väčší, jemne nasosaný-určite nie zo mňa,lebo obaja sa šplhali vyššie-vyzerá to tak,že ich je extrémne veľa (ten úsek trávy bol len cca 200 metrov) je to zlé,táto informácia mi vŕta v hlave ...
vírus kliešťovej encefalitídy prenáša približne 2 až 10 percent kliešťov
pri kliešťovej encefalitíde môže dôjsť k prenosu vírusu okamžite po prisatí kliešťa
15.05.2015 - 21:10:37
00
to je divne, na mna moc nejdu, netusim preco.
ako niekto minule pisal, mozno je dobre si nastriekat ponozky repelentom.
15.05.2015 - 21:13:59
00
Dano5 ja sa trave vyhybam jak cert krizu, nosim svetle pieskovane nohavice ked idem so psom a po akejkolvek trave sa kontrolujem naposledy na Velkej bani asi po 50 metrovom useku hned kliest na gatiach
je ich mrte
15.05.2015 - 21:14:47
00

ako niekto minule pisal, mozno je dobre si nastriekat ponozky repelentom.

Ja. A statočne treba.
15.05.2015 - 21:27:33
00
Čo sa očkovania týka, kedysi som bol proti encefalitíde ale nedal som sa preočkovať. Prečo? Pretože proti borelióze nič nie je a teda nechcem žiť vo falošnej "istote". Radšej vsádzam na prevenciu - dlhé nohavice najlepšie v kanadách, po návrate sa prezrieť...
17.05.2015 - 00:07:16
00
To nie je falosna istota, je to minimalizacia rizika nakazenia sa konkretnou chorobou. To, ze hrozi este dalsia, je druha vec. Btw. v lete, ked je 28-30 v tieni, to musi byt "zabava" v tych dlhych nohaviciach a kanadach. :) Len nenapis, ze tak jazdis na bajku. :D
17.05.2015 - 00:52:58
00
Oholené nohy, natreté modrou Emsponou (chladivou) - táto kombinácia im nechutí.Prípadne ešte chodidlá streknúť nejakým protiklešťovým repelentom.
17.05.2015 - 21:44:43
00
Veď hej, ale dnes minimalizujem len prevenciou. A áno, aj v najväčších horúčavách kanady, do nich zapravené maskáče a dvoje ponožky. V lete keď sa mi noha potí v každých teniskách sa v lese v kanadách nepotí... Bike je zas druhá vec
17.05.2015 - 23:19:57
00
ja som zacal ATB liecbu prvy tyzden na 2 kombinacii ATB,nasledne o 2 tyzdne prechadzam na 4 ATB kombo:
proti encefalitide nie je ucinne ockovanie: bol som zaockovany a IGG protilatky 20x nasobne vyssie: takze neockovat

moja imunita ako Romanx pisal totalne v haji: vsetky virusy EBV,CMV,HSV1,2,VZV vsetko sa zacalo krasne prejavovat!!! az prednostku Piesecku v NItre napadlo dat spravit testy na encefalitidu: hold, zistit borelu nie je take jednoduche!! ja som si dal krv poslat do Augsburgu, do ich centra a konzervativne sa dal pretestovat este v KE v MEDY-TOP LABAK na SVK,kde vedia robit antigenove testovacky
nasledne cakam este na komplet imuno testy v BA,NR v MEDYREXE:
klasika zaciatok doxyhexal+azi
Pali65 praveze babesia ide na ludi,poznam 4och ludi,ktori to maju koinfekciu k borele: neznamena,ze ked mas borelu nemas ostatne
nejake moje rady
Borelioza nemusi mat erythemu migrans-cerveny flak: zachyti ju cca 70-85% ludi....
Borelioza nemusi vyvolat prve symptomy bolest svalov,horucka apod:
Borelioza je chameleon: clovek ju moze mat aj 1rok,2,4 a je v nas: nasledne caka na imunitu,kedy sa krasne prejavi: nasledne sa z nej stava IGG,IGA chronicka a potom zacina len ta sranda

vzdy s boreliou si dat spravit testy aj na koinfekcie, lebo najsilnejsi patogen a tym je spirocheta to len spusti,kedze telo ma v sebe pekny naklad,preto sa vacsinou dava penicilinovy+makrolidovy zaciatok,nasledne kombinovany tetracyklinom a metrodinazolom,kedze nasi vyborni tupci lekari liecia tieto veci iba 1 ATBckom na max 1 mesiac... MUDRlanti:
babesia
rickettsie
yersinia
bartonella
anaplazmoza-ehrlichlia
plucne,pohlavne chlamydie,mykoplazmy+ureaplazma
virusove ochorenia VZV,HSV1,2,CMV,EBV
Coxsackie
Toxoplasma
Parvo B19
XMRV
toto je zaklad,ktory je NUTNE vzdy pretestovat s boreliou

a vzdy testami
elisa,western blot,LTT,PCR

o zacystovanej borele pani doktori este nepoculi!!!! a na tie makrolida,tetracykliny,peniciliny neucinkuju,a chytit CD57kovy infekcny relaps nechce nikto
kto mal kliesta v sebe,na jeho mieste by som si ho dal otestovat co vsetko v sebe mal... Blavaci maju vyhodu,ze to tam zanesu a kliesta testnu

a ti co ju mame nepotesim: 2/3 sa vylieci,ostatni sa trapia cely zivot a treba alternativnu liecbu:
vzdy treba po zastabilizovani prejst na byliny:
STRUCNY ZOZNAM MOJICH POZNATKOV

1. nejest ZINOK!!!! borela+chlamydie+mykoplazmy ju potrebuju pre svoj cyklus zivota
2. nejest cukor
3. ester vitaminu C+B12+citricidal+magnezium+Q10+D3+E
4. infrasauna kazdy den ak je moznost
5. uzivat NAC-n acetyl cystein na krypticke formy,nici biofilmy,odhlienuje,chrani pecen--lepsie ako sylimarin apod kraviny... u nas pod nazvom ACC LONG alebo SOLMUCOL ... denna davka podla prachov min 1200mg s ATB, 600mg+600mg...max denna 2400mg
6. najst poriadnu bylinkarku,ktora sa rozumie aj do mediciny,a nie tie rozne sarlatanky,taka co aj pozna laboratorne testovania,vyzna sa do biologie: na SVK ich je iba par,kto chce mozem dat kontakt
7. zacat uzivat samento,cumanda,banderol= USA produkt, u mna vyrazne HERXy ....
8. vyborne tinktury na borelu su stetka a lastovicnik
8. uzivat ukrainska tinktura kopysnik-cerveny koren v CZ dostat ako tinkturu.
9. nepit alkohol a dlhooooo spat:
10. pozitivna mysel,inac to cloveka privedie k vykonaniu zlej veci!!!! aj taky pripad poznam, zial bohu

a treba si zapamatat,ze ked testy vyjdu negativne,neznamena,ze to nemate: pozerajte vzdy symptomy a priznaky,ale CD57 marker je najvierhohodnejsi ukazovatel,i ked LTT zachyti uz aj 1 zacystovanu spirochetu

BORELIOZA sa PRENASA AJ SEXUALNE!!!!!!!!!!!!

existuju dokazy,robili prieskumy,ze ludia na psychiatriach viac ako polovica z nich ma boreliu+koinfekcie,osobne v LV poznam babu,ktora chodila na psychiatriu,lebo jej nevedeli pomoct,zena na odpis: po checknuti jej hlavnych symptomov borelia+koinfekcie som jej dal kontakt na ludi, az po roku liecby ATB sa jej zacali tvorit protilatky,CD3-CD57 markery zacali stupat z 10 (zdravi ludia cca 200 je hodnota) western bloty krasne antigeny vychadzali
najhorsie je prienik do MOZGU,kde je to najhorsie: psychicke ataky,depresie,svetloplachost,brutalna unava,klby,myalgie,polyaltralgie,tenzovaginitidy,bolesti za ocami,polyneuropatie,neuralgie,tinitusy apod
TAKTO SA ZENA TRAPILA 30 rokov :x

Prílohy:

2817710_orig.jpg
2817710_orig.jpg 80.46 KiB thumb_up1thumb_down


Naposledy upravil canopus dňa 26.05.2015 - 01:32:45, celkovo upravené 3 krát.

25.05.2015 - 22:43:45
01
Pali65 praveze babesia ide na ludi,poznam 4och ludi,ktori to maju koinfekciu k borele: neznamena,ze ked mas borelu nemas ostatne

Nemal som na mysli, že nejde na ľudí, ale že v našej domácnosti ju mal náš pes, ľudským členom svorky sa zatiaľ takéto pliagy vyhli.

Otec (lekár) raz medzi rečou okomentoval môj herpes na perách, že to je síce otravné, ale na druhej strane mám vraj výrazne nižšiu šancu, že chytím encefalitídu. Ako to myslel sa už nedozviem...
25.05.2015 - 23:20:00
00
Pali65 cim nizsie mas markery tvoriace TH1 a TH2 lymfocyty,tym tvoje telo ma vacsi infekcny naklad blabla...

-20-30% autistickych poruch by mohlo byt sposobenych borelkou, mykoplazmou az 58%
-podla ILADSu az 90% ludi s CFS-chronic fatigue syndrom,chronicky unavovy syndrom su LYME pozitivnych
-borelia moze sposobit Parkinsona
-borela moze sposobit meningitidu,depresiu,psychicke ataky,nespavost,vybusnost,poruchy zraku,poruchy coloritu,schizofreniu,sklerozu multiplex,mozgove tumory

osobne u nas poznam pripady z kazdeho s jednym tymto zretelom,ked mu bola zistena borela nasledne :whew: takze vsetky tie celosvetove clanky svedcia o vierohodnych publikaciach na cele s MD Arminom Schwarzbachom a MD Klinghartom

dalsia infekcia ktora ide ruka ruku s borelou je chlamydia pneumonia,ktora je takisto rovnocenny parazit/patogen
sposobuje vsetky tieto tazkosti takisto: takze kto mate cely zivot problemy s kaslom,chronickym kaslom,astmou,bronchitidou,zapalom hrdla,dutin,klbov= vedzte,ze je na 99% za tym chlamydia
vacsinou borelaci maju vzdy problemy prieduskami,klbmi,mocovymi cestami,ocami,krkom apod ked sa to nelieci vcas a koinfektuje s chlamkou

ja si to predstavujem takto spirocheta-chameleon
imgur.com

Prílohy:

spiro.png
spiro.png 911.99 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil canopus dňa 26.05.2015 - 01:25:48, celkovo upravené 5 krát.

25.05.2015 - 23:29:39
00
Toto Ti nevyslo...
25.05.2015 - 23:36:16
00
canopus - zvlastne ze si to dostal prave ty, ked jazdis iba na cestaku. co potom bikeri v lese, co tam travia cely den a prejdu kadejakou hustinou :worried:
25.05.2015 - 23:38:52
00
iron.hide ja som turistikoval popri bajku....navyse som to chytil na rekondicnom pobyte vo Vyhniach z roboty
astro co mi nemalo vyjst? edit: aha uz som pochopil... ble
Pali65 ospravedlnujem sa :( davam si facku
25.05.2015 - 23:41:45
00
proti encefalitide nie je ucinne ockovanie: bol som zaockovany a IGG protilatky 20x nasobne vyssie: takze neockovat

Vlastna logika? Lebo tutok inak pisu:
Druhý typ protilátek, takzvané IgG, se začínají tvořit o něco později, ale v organismu ve velkém množství přetrvávají mnoho let (po očkování), nebo dokonce po celý život (po prodělané infekci).
26.05.2015 - 07:38:50
00
keyboard_arrow_up