bol som u ortópéda aj na rengene. Nic mi nenasiel a povedal, že mám užívat klbovú výživu. On mi odporucil niečo čo predáva jeho kamarát. Ja sa chcem preto spýtat, či nieje niečo lepšie resp či niekomu s podobným problémom pomôhlo niečo iné

tak ten tvoj RTG neukaze skoro nic,a toho ortopeda by som poslal kade lahsie...kvalitny ortoped ta posle okamzite na MRko a nie na RTG :D
03.10.2011 - 11:26:21
00
Mate niekto skusenosti s injekciami kys. hyaluronovej Erectus?
Picha sa to priamo do klboveho lozka na zlepsenie lubrikacie. Pisu, ze to vydrzi cca. 1 rok. Aky rychly je nastup ucinkov? Vdaka.
31.10.2011 - 11:53:48
00
Pichali mi Erectus aj Sinovial. Neviem ci je v nich nejaky rozdiel ale po erectuse ma naozaj kolena prestali boliet. Teda po druhej injekcii a iba na cca mesiac. Potom sa bolesti zacali pomaly vracat. Nastup je takmer okamzity, len by si nemal den koleno zatazovat, takze ho pocitis az potom. O par tyzdnov idem na dalsie, tak mozem potom dat vediet. Cosi sa popisalo aj v o-hocicom/problemy-s-kolenami-t7557.html ak si nahodou este necital.
31.10.2011 - 18:53:04
00
Vdaka. Ja som dnes absolvoval prvu davku. Mam predpisane 3, tak reku sa spytam. Co som cital, tak by to malo vydrzat cca. 1 rok. Ten rychly nastup mi sluboval aj ortoped, ale s vydrzou 2 mesiace si ma teda nepotesil :-(
Cital som kopec linkov na vela serveroch a uz mi to vsetko zacina nejako splyvat. A injektaze sa v nich velmi malo spominaju, su urcene uz na vaznejsie stavy a kazdy zvacsa riesi prevenciu.
31.10.2011 - 18:59:09
00
ten tvoj link som dajako prehliadol. Po precitani zistujem, ze realne skusenosti mas asi len ty, JoKo a triki. No nic, uvidim za par dni.
31.10.2011 - 19:34:41
00
Tak ti už nemusím písať...
Ale, už ten názov mi nahovára, že by to mohlo byť skôr na inú časť tele, nie na kĺbne chrupavky...
Hyalgam bol zázrak... Aj keď netrval večne, túto sezónu som mal pocit, že by som si mal kúru zopakovať.
31.10.2011 - 20:12:01
00
Ten Erectus zaskocil aj mna. Normalne som sa hanbil v lekarni :-D
Nakoniec je to predsalen na to, na co to najviac potrebujem.
Takze podla Tvojich skusenosti sa kury preventivne odporuca opakovat po cca 1 roku? Rad pocujem, ze to ma taky ucinok. ;) Momentalne mam taky "divny" pocit v kolene. Inak som bol prijemne prekvapeny ze to skoro cele v plnej vyske uhradza VZP. Doplatok bol len nejake 2€ (pri tej cene) :-)
31.10.2011 - 20:18:02
00
Za čo si sa hanbil? V tvojich rokoch? Bože môj...

Ja som to dostal po operácii - hlavným dôvodom bolo premazať chrupavku a odstrániť zbytky krvných zrazenín a iných zhlukov, ktoré sa vytvorili v puzdre počas a po zákroku. Ciel to splnilo. Asi by som potreboval konzultáciu s nejakým traumatológom, prinajhoršom s ortopédom, či by mi ďalšia porcia Hyalgamu po cca 5 rokoch pomohla.

Inak záleží, kto ti tú injekciu dáva... Ak sa dobre pamätám, tak prvá bola pohodovka, druhá horšia, štvrtá bola nahoršia, na piatu som ani nechcel ísť. Našťastie doktor išiel na dovolenku a dal mi na výber - buď mi ju vrazí do kolena niekto iný, alebo počkám týždeň. Našťastie kolega (traumatológ) nemal žiadne etické problémy a dal mi ju v kancelárii, na pohovke. Úplne na iné miesto ako tie predchádzajúce štyri, úplne iným spôsobom a relatívne bezbolestne (upozorňujem, že relatívne, vtedy som mal prah bolestivosti nastavený hodne vysoko). Keď som ho pochválil, tak sa strašne prsil, že však je najlepší dochtor a najlepšie pichá. Že keď robil v nemocnici, tak to aj všetky sestričky hovorili...
02.11.2011 - 21:51:03
00
:-D
Ta prva nebola az taka hrozna - mierny tlak, striekacka vyprazdnena na 3x. Zajtra idem na druhu davku, tretia bude o tyzden. Lekar mal celkom cvik. Som teda zvedavy, ci ta druha bude bolestivejsia. Ja to mam na A-diagnozu a neustale bolesti pri dlhsom slapani.
Stale je to ale nijaka bolest v porovnani s mojou otvorenou triestivou zlomeninou (po slovensky rozdrtenim) posledneho clanka palca ruky. Vtedy som skoro od bolesti odpadol.
02.11.2011 - 22:01:51
00
tak dnes druha injekcia a ta bola absolutne bezbolestna. Asi fakt zalezi od lekara, aku ma prax.
03.11.2011 - 14:50:25
00
Ten prvý bol profesor, bývalý prednosta ortopédie, ale už na dôchodku a privyrábal si ambulovaním... Ten druhý toho prvého skritizoval, že v živote nedal injekciu, tak nech sa nečudujem. Ten prvý sa vyhováral, že asi trafil nervové zakončenie. Druhý potvrdil tie nervové zakončenia, len vraj treba vedieť, kde je ich viac, tým sa vyhýbať a strkať ju tam, kde je ich menej a tam, kde je kĺbne puzdro najslabšie (najtenšie?).
K technike, čo si pamätám - prvý na uložil na lôžko, pod koleno mi dal valček, sestra mi chytila koleno a profesor ma pichol. Keď si to tak teraz predstavím, tak keď mám posediačky koleno v pravom uhle, tak mi ju dal zhora vertikálne, čiže do vrchnej časti kolena. Koleno vtedy však nebolo v pravom uhle a dal mi ju šikmo, avšak rovnobežne s lýtkom.
Druhý ma položil na pohovku, nohy mi prehodil cez bočné operadlo, takže koleno bola asi v pravom uhle a injekciu mi dal odpredu do spodnej časti kolena, vedľa jabĺčka. Bez asistencie sestričky.
03.11.2011 - 18:30:03
00
ja som v leze na chrbte pokrcil nohu v kolene a oprel chodidlo o lehatko. Nasledne prehmatal koleno a tesne pri jablcku to pichol zhora nadol, do tych makkych casti medzi kostami. Koleno bolo pri aplikacii v ostrom uhle. Prvu injekciu som citil, aj take zatuhnutie kolena, u druhej len kratke zatuhnutie, inak len stipnutie, ziaden tlak.
Zaujimave citat, ake rozne sposoby je mozne pouzit. A co vravel, tak zo skusenosti by mal byt na min. 1 rok pokoj. Mal uz pripady, co im to vydrzalo 3-4 roky. :-)
03.11.2011 - 18:42:58
00
inac, ked uz klbove vyzivy, preco som tu este nevidel spomenuty jednoduchy rybi olej?
ma vynikajuce a dokazane ucinky, nielen na klby, ale spravite nim dobre srdcu aj inym organom, a je pomerne dost lacny v porovnani s tymi super ultra klbovymi vyzivami
03.11.2011 - 22:55:52
00
rybi olej mozem potvrdit je dobra prevencia na viacero zalezitosti.
13.11.2011 - 11:08:04
00
Ja mám kĺby dosť zlikvidované (zlomené jabĺčko na pravom kolene + mal som vylomený kus pravého bederného kĺbu, ktorý je skrutkovaný) a beriem tieto http://obchod.ronnie.sk/s-249-glukosamin-chondroitin. Neviem, či to je len placebo, ale zdá sa mi, že pomáhajú. Brávam ich myslím 2 mesiace a mesiac pauza. Potom zase opakujem.
16.11.2011 - 18:24:00
00
keyboard_arrow_up