Keďže každým rokom zvyšujem objem najazdených kilometrov a tento rok cítim že to bude zase o niečo viac keďže s maturami končím o mesiac skvôr ako školský rok. Keď nesedím v lete na bicykly, občas aj v zime tak trávim čas v posilovni aby som v lete bol zase o čosi výkonnejší :lol: .

Tak uvažujem nad kúpou nejakej výživy na kĺbky, ale na trhu ich je asi nekonečne veľa od tých najlacnejších po tie s astronomickou cenou, tak by som prosil o Vaše rady a skúsenosti s prípravkami. Na BF som prečítal zopár tém na túto tému, no veľa som sa toho nedozvedel až nato že výživa by mala obsahovať hlavne glukosamin a chondroit ak dobre pamätám, ale neviem v akom pomere hľadať a v akom množstve. Nemám problémy s kĺbmy (musím poklopať), ale prevencia si myslím nezaškodí.

Našiel som niečo takéto, vyjde to na 50 dní tak neviem či to postačuje alebo treba užívať dlhšie :?:

Tak Vás ešte raz prosím o Vaše rady, ďakujem ;)
30.01.2010 - 11:47:19
00
ja necely mesiac uzivam PROENZI3, tiez len preventivne.. sice stoji dost ale teraz bol vianocny balicek 180+90 co je na 3 mesiace.. ten som sice uz nezohnal ale nasiel som este 180+42 (predvianocny balicek) za 666czk (bezne stoji to 180tabletove balenie 850czk)..
2-3mes. kura a 2-3 mes. pauza

tento produkt som vybral tiez podla BF, celkom ho chvalili.. osobny vysledok ti poviem v aprili :)
30.01.2010 - 12:07:56
00
Ja tiez chodim cez zimu cvicit a majitel posilky je kulturista Jaro Horvath mozno poznate... a kulturisti maju asi najvacsiu zataz na klby a mi povedal ze najlepsie na trhu co bral je WALMARK ARTHROSTOP RAPID tak ze asi to bude kvalitne ale i cena je tiez vyssia
30.01.2010 - 12:41:31
00
ja som mal jedno balenie Arthrostop-u ... kedze som mal iste problemy s kolenom... a pomohlo to

no ale ty hladas asi skor nejaku prevenciu... :)
30.01.2010 - 12:46:49
00
áno prevenciu :)
Kamarátovi pomohlo napr. toto a to mal dosť vážne problémy. Tiež som rozmýšľal nad Gelatinou ale podľa obsahu tam nie je ani náznak z tých dvoch látok čo som písal, alebo žeby mali aj iné názvy? Vydržalo by to na 3 mesiace čo myslím že už je fajn doba a za tie peniaze, tak neviem či to skúsiť? Keď to pomohlo malo by aj mne nie? :lol:
30.01.2010 - 12:56:06
00
ja na kĺby používam používam tradičnú receptúru gumových medvedíkov z Lidlu. Normálne ich zjem nejakých 50g denne... :rofl:
30.01.2010 - 12:58:51
00
Ja sa teraz napchavam tymto. Zelatinova kura sa zvykne robit 2x rocne pocas 2-3 mesiacov. Uzivam to asi mesiac a pri drepoch som si uz vsimol, ze ma menej bolia kolena.

Mal som raz aj toto, je to cisty krystalicky kolagen, ale ucinky potvrdit neviem - bral som to skor preventivne.
30.01.2010 - 13:48:45
00
Polemizovať kto má najväčšiu záťaž na kĺby by bola dlhá debata. Skôr je to pri športoch, kde sú výskoky ako napr. volejbal a basketbal. Tak tiež závisí od váhy osoby, čím väčšia tým väčší tlak na kĺby.
Základná stavebná zložka kĺbovej výživy je glukosamín, k tomu sa dávajú pomocné zložky ako chondroitin, želatina, MSM, žraločia chrupavka.
Kĺbová výživa sa užíva dva mesiace, prevenčne je dobré vybrať dve kúry do roka.
Poškodiť kĺby môžeme aj nevhodnou stravou, hlavne ak je prebytok kyseliny močovej a nadváha.
30.01.2010 - 14:18:24
00
Ja som pouzival COLAFIT kocky ako pisal shmirgel, je to ako paperie, ani to necitis, netreba zapijat. Mal som vaznejsie problemy s kolenami po squashi, velmi mi to pomohlo, jedol som ale vsetko od huspenin, gumovych macikov....vsetko co som sa docital, ze by mohlo pomoct ;o) Za 6-7 mesiacov som sa dal do poriadku. A mam/mal som problem s kys. mocovou (nesmiem jest zvieracie vnutornosti, vyvar z masa a podobne).
Dobre, ze si tuto temu zacal, idem si nieco kupit, tiez preventivne, sezona cochvila zacina a opat hravam squash aj badmintom.
30.01.2010 - 14:23:58
00
Základná stavebná zložka kĺbovej výživy je glukosamín, k tomu sa dávajú pomocné zložky ako chondroitin, želatina, MSM, žraločia chrupavka.
Kĺbová výživa sa užíva dva mesiace, prevenčne je dobré vybrať dve kúry do roka.


Takže mám skúsiť tento rok Gelatinu? Začal by som v najbližšej dobe 3 mesiace a potom opäť v zime 3 mesiace???
30.01.2010 - 17:11:05
00
Gelatina samotná je najlacnejšia, ale ja by som vsadil radšej na komplexnejší výrobok.
Ak si to prerátaš , tak kúra je dva mesiace , dva krát do roka. To je investícia zhruba 50€. To je v prepočte 0,14 centu na deň. To je smiešna suma, za zdravé kĺby.
30.01.2010 - 17:41:18
00
Mne pomahal Gelacys. Ale za tie roky co som skusal kadeco na rozne problemy som mal velkrat skusenosti, ze rovnake latky ale rozny vyrobca , jeden fungoval, druhy nie, tak pravdepodobne proste bude velmi zalezat asi na obale , resp. v com je latka viazana ... a to platilo aj pre lieky co som uzival.
30.01.2010 - 17:50:21
00
COLAFIT-kolagen na vyzivy klbov a podporu sliach .pocitil som zlepsenie uz po 2tyzdnoch uzivania,balenie ma 60 kociek tj na 2 mes a staci uzivat 1 rocne...cena 13.80e
viac o tom tu-http://www.dacomslovakia.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=28
30.01.2010 - 18:16:13
00
O Colafite myslím sa už zmienilo zopár ľudí aj na BF, aj cena je veľmi dobrá. Ak mi to ešte Johny odsúhlasi :lol: mrknem do lekárne
30.01.2010 - 18:46:43
00
Mne to v tych klboch napr.pri drepnuti odjakziva praska,rozmyslam nad kombinaciou tej gelatiny a glukosaminovym pripravkom naraz.
30.01.2010 - 18:48:37
00
keyboard_arrow_up