Krivka v BA je hlboko pod priemer SK a aj som tu daval ten graf.

Tulen, ja som videl fronty v BA kde ludia stali od 6,30 do 12,30 v zime, rano v dazdi, nalepeni na seba, polovica ani ruska nemala poriadne.
Keby to bolo vacsie cislo ako som napisal tak by som sa ani nedivil.

Povedalo to uz vela odbornikov. Plosny test je nezmysel. Malo sa testovat tam kde treba.
01.11.2020 - 12:23:34
01
trionq napísal:
nejdem nič komentovať len si to tu odložím..

Kludne si odloz :D Ja mam negativny PCR test z piatka. To nie je ako ta vasa falosna negativita z tych hrackarskych testov a uz si vsetci myslite aki ste skveli. Nie ste.
01.11.2020 - 12:28:25
01
u nas vcera 1050 vysetrenych (cca 1/2 tych ktorych sa to tykalo), nakazenych 7
01.11.2020 - 12:30:28
00
ja som včera ráno absolvoval ako 6ty v poradí testovanie v trnavskej hale...a večer som si ešte odbehol do NR na PCR do medirexu :)
01.11.2020 - 12:37:19
00
perez napísal:
Pandémia odkryla problém, ktorý tu máme dlhodobo – absenciu kritického myslenia v populácii a výrazný deficit, čo sa týka schopnosti analyzovať a zbierať informácie.
Príloha:
Lekár- Ani snímky pľúc z praxe niektorých nepresvedčia - plus.sme.sk.pdf


@perez - smutne je, ze toto si 90% miestnych prispievatelov neprecita... jedna veta odtial:
"Momentálne sa môže objaviť akýkoľvek nezmysel od neznámeho človeka, ktorý si mohol
vytvoriť profil na facebooku len včera, a ľudia to začnú zdieľať enormnou rýchlosťou
."

Plati aj tu, mili reposteri pitchovin, univerzalni pravnici, virologovia a statnici. Od neschopnosti oprostit sa od inafantilneho pohladu na svet (ja, ja, iba ja), az po tvrdu pracocotsku uderku. Jedine stastie je, ze zakladne statisticke paradigmy platia aj tu - ak v tejto teme je 5 z 10 yebnutych, neplati to na cele forum, ani krajinu...
P.S. ratam medzi tych 5 aj seba, lebo to tu citam, serie ma to a mam potrebu reagovat, namisto toho, aby som isiel von :-(
01.11.2020 - 12:55:51
07
Hosť napísal:
Ramon1 Stacilo by ale brat koronu ako nieco docasne, sezonnu zalezitost alebo nieco co casom samo strati na sile .......... Ja ale verim, ze to dopadne k prospechu ludi a ze to nebude dlho trvat a cely covid-19 skoci rovnako rychlo, ako zacal :)


Nerád robím unáhlené závery, ale covid šialenstvo neskončí. Po tejto druhej vlne príde zasa a znova uvolnenie opatrení, ľudia sa zasa rozlezú do sveta a čochvíľa tu budeme mať 3 vlnu. potom štvrtú, piatu, šiestu......atď. Ale neberiem to vôbec pesimisticky alebo pochmúrne...práve naopak 8) . Viem čo ma čaká, viem že opatrenia sa zopakujú, možno sa zopakuje plošné testovanie, možno sa budú zasa v obchodoch tmoliť dôchodcovia od 9:00 do 11:00.....takže úsmev na tvári a pokoj v duši :) .
01.11.2020 - 13:08:38
01
Ti co maju stale v ustach tu ustavu ludske prava a nemoznost ta nutit v mene vyssieho dobra. Kolki mate deti? A kolki tym detom dovolite vsetko, lebo vsak ich nemozete nutit a presadit si svoje z pozicie sily ...?
01.11.2020 - 13:14:42
03
myslim, ze buduci tyzden , ty medzi nich patrit nebudes :)

len vtip, neprovokujem :)
01.11.2020 - 13:19:07
00
Mak
https://www.mtbiker.sk/forum/post1657452.html#p1657452
V danej vynimocnej situacii som ochotny prizmurit oci nad tym, ze priamo vlada robi veci, ktore nie su uplne v zhode so zakonom. Predchadzajuce vlada tu potichu rozkladala pravny stat X rokov, pri tej aktualnej mam aspon pocit, ze sa veci pohli dobry smerom (vid prispevky v teme politika). Optimisticky dufam, ze to neskonci len vazbou a pojde to aj smerom hore (k politikom).

tulenik
https://www.mtbiker.sk/forum/post1657456.html#p1657456
Tak da sa dlho diskutovat (ci uz diskusia laikov ale aj odbornikov), co sa ma urobit, urobil zle, mohlo urobit lepsie ...
Situaciu, ktorej aktualne celime je takmer pre vsetkych uplne nova, aku sme este nezazili. Ani riesenie nie je preto jednoduche a jednoznacne. Suhlasim aj so spominanym, ze pri testovani zachytime cca.polovicu. V kazdom pripade je aktualne vlak rozbehnuty nejakym smerom (masove testovanie). Poucenia a zavery pockaju aj ne neskor.
Zdravotnictvo podla info nielen z predvolebnych kampani je aj bez covidu v prdeli 5000-10000 odvratitelnych umrti rocne. Myslim si, ze duplu alebo triplu nepotrebujeme, aj ked mozno manazeri v socialnej poistovni by sa potesili. Zdravotaci by to odskakali najviac.
Inak odporucam zaujmavy rozhovor na Nku ( Ramon1 pls. odomkni)
https://dennikn.sk/2118095/lekar-visolajsky-s-ktorym-sa-radi-premier-lockdown-je-pre-slovensko-momentalne-nevyhnutny/?ref=tit

Aktualne vyzera situacia na testovacich miestach v pohode (napr. Trnava vsade priebezne). Rad by som tymto poprosil miestnych skeptikov (je jedno z akeho dovodu), aby sa isli otestovat. Nic tym nepokazia, negativne rizika blizke nule a neucastou ani ziadne extra velke peniaze statu neusetria. Zo znamych isli dnes na test aj dochodcovia, ktori to povodne nemali v plane a su aj tak vacsinu casu v izolacii.
01.11.2020 - 13:42:33
03
bude najväčšou chybou ak sa z týchto testov spraví záver,že vlastne je všetko ok.Pastoreková to dobre povedala,že je to potom len mrhanie silami ľudí ktorí už sú dávno na hrane.Uzavretie hraníc malo prísť v auguste a nie teraz.to čo sa deje v česku je doslova rozpad štátu.
01.11.2020 - 13:49:51
02
lapaloma napísal:
Ti co maju stale v ustach tu ustavu ludske prava a nemoznost ta nutit v mene vyssieho dobra. Kolki mate deti? A kolki tym detom dovolite vsetko, lebo vsak ich nemozete nutit a presadit si svoje z pozicie sily ...?


Akurát som sa vrátil z kočíkovania . A čo čert nechcel o5 som na ulici stretol jedného panka , kracajuceho bez rúška s kľudom Angličana ulicou oproti mne ... isiel o5 “kontrolovať “ vytunningovanú akože RSkovú ochcáviu . Cely tyžden chodí do tej garáže a nakoľko ja kocikujem deň čo deň stále ho stretávam . A stále bez rúška , pokukuje po mne a dráždi ... a dnes ma už vydráždil . Som mu slušne povedal , ci vie o nariadení HH , ci vie ze mna , moju ženu a dcéru bezprostredne ohrozuje na zdraví a živote a o mojich rodičoch a starých rodičoch nehovoriac . Na to bez rúška začal mať prejav o jeho ústavných právach , no narazila kosa na kameň ... nebudem rozpisovať o mojich argumentoch , výkladoch jeho a mojich ústavných právach a poviem len toľko , ze po mojej vete ze ho idem nakamerovat a volám na neho príslušníkov PZ , veeelmi rýchlo zmizol v stuchnutej garáži ... asi nejaký Harabinovsko-Kotlebovský Scarinkátor potajme si honiaci nad facebookovskymi statusmi mentálne narušenej Krajníkovej . A pre týchto spoluobčanov všetci zodpovední ľudia budú vo svojej slobode obmedzovaní . Obmedzovaní , pretože zatiaľ sa nikde , podotýkam nikde nedarí tuto pandemiu bez obmedzovaní sa zvládnuť .
01.11.2020 - 13:55:56
021
Palo TT napísal:
Mak
https://www.mtbiker.sk/forum/post1657452.html#p1657452
V danej vynimocnej situacii som ochotny prizmurit oci nad tym, ze priamo vlada robi veci, ktore nie su uplne v zhode so zakonom. Predchadzajuce vlada tu potichu rozkladala pravny stat X rokov, pri tej aktualnej mam aspon pocit, ze sa veci pohli dobry smerom (vid prispevky v teme politika). Optimisticky dufam, ze to neskonci len vazbou a pojde to aj smerom hore (k politikom).

tulenik
https://www.mtbiker.sk/forum/post1657456.html#p1657456
Tak da sa dlho diskutovat (ci uz diskusia laikov ale aj odbornikov), co sa ma urobit, urobil zle, mohlo urobit lepsie ...
Situaciu, ktorej aktualne celime je takmer pre vsetkych uplne nova, aku sme este nezazili. Ani riesenie nie je preto jednoduche a jednoznacne. Suhlasim aj so spominanym, ze pri testovani zachytime cca.polovicu. V kazdom pripade je aktualne vlak rozbehnuty nejakym smerom (masove testovanie). Poucenia a zavery pockaju aj ne neskor.
Zdravotnictvo podla info nielen z predvolebnych kampani je aj bez covidu v prdeli 5000-10000 odvratitelnych umrti rocne. Myslim si, ze duplu alebo triplu nepotrebujeme, aj ked mozno manazeri v socialnej poistovni by sa potesili. Zdravotaci by to odskakali najviac.
Inak odporucam zaujmavy rozhovor na Nku ( Ramon1 pls. odomkni)
https://dennikn.sk/2118095/lekar-visolajsky-s-ktorym-sa-radi-premier-lockdown-je-pre-slovensko-momentalne-nevyhnutny/?ref=tit

Aktualne vyzera situacia na testovacich miestach v pohode (napr. Trnava vsade priebezne). Rad by som tymto poprosil miestnych skeptikov (je jedno z akeho dovodu), aby sa isli otestovat. Nic tym nepokazia, negativne rizika blizke nule a neucastou ani ziadne extra velke peniaze statu neusetria. Zo znamych isli dnes na test aj dochodcovia, ktori to povodne
nemali v plane a su aj tak vacsinu casu v izolacii.


Obdobne sme vyslali aj 80 ročnú svokru . Test negatívny , vybavená za 5 minút + čakanie na výsledok . Ziaden problem , môže ísť na túru , kočíkovať a aj sa poprechádzať .

Článok 🔓 : https://dennikn.sk/2118095/lekar-visolajsky-s-ktorym-sa-radi-premier-lockdown-je-pre-slovensko-momentalne-nevyhnutny/?cst=6da9559e14b6a079d652124f33749c935ef98816
01.11.2020 - 14:06:33
20
ked vidim to cislo za vcera - slovac znova "dodrzala" co mala, sla na testy podla harmonogramu :lol:

co sa tyka dodrziavania - vzdy sa najdu ... dnes mimookresovi na hroboch, ... dalo by sa vela popisat. aj ma to serie, aj mi je jasne ze je to viac menej blbost - zi a nechaj zit
01.11.2020 - 14:20:01
00
Niečo na pobavenie:


Príloha:
123140323_3416931521688028_6176541237665271495_o.jpg
123140323_3416931521688028_6176541237665271495_o.jpg 132.05 KiB thumb_up0thumb_down

01.11.2020 - 14:27:15
07
Gusto0 napísal:
ked vidim to cislo za vcera - slovac znova "dodrzala" co mala, sla na testy podla harmonogramu :lol:

Tak Trnava mala rozpis podla abecedy, ale na obidva dni rovnaky. Som na konci, takze som vcera vecer siel s tym, ze ak bude plno pojdem dnes vecer. Nastastie aktualny prehlad fungoval https://testovanie.trnava.sk/ samosprave :y:
(vybral som si ine - menej obsadene miesto, ako mne prislusne podla bydliska).


Naposledy upravil Palo TT dňa 01.11.2020 - 14:30:45, celkovo upravené 1 krát.

01.11.2020 - 14:28:39
00
keyboard_arrow_up