Tentoraz ozajstná early data analysis: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10114152716464573&id=2247644
01.11.2020 - 17:36:45
05
scarinkoKeby bolo okolo teba 10 nakazenych Covidom a nikto z nich na teba nekycha a nepcha ti prsty do ust s ktorymi sa predtym sparal v nose je pravdepodobnost ze sa nakazis cca 0,0001% Lebo Covid nie je blcha ze na teba preskoci.
Kazdy mame nejaky nazor a obcas sme popisali aj cez spravy o cyklo veciach, ale tieto tvoje propagandy a konspiracie uz naozaj idu cez limit inteligentne zmyslajuceho cloveka.
01.11.2020 - 17:36:49
015
Hosť napísal:
To slovne spojenie "dostat z obehu" ma nejako irituje. Dnes to puzil Nagy a vidim ze aj iny ludia to preberaju. Nie kazdy sa citi ako jednocentovka. Niekto ma hodnotu aj pat centov :)


Priatelia, nebudme v tejto dobe na seba taki citlivi. Uvedomme si ze sme len jednym z koliesok v spolocnosti, co ako sa mozeme citit velki. Slovne spojenie "dostat pozitivneho von z obehu" presne zodpoveda situacii. Musime dostat co najviac ludi, ktori su pozitivni do karanteny. A tam sa vyliecia ale nenakazia nikoho ineho.

Tu narazaju na seba dva pohlady - zapadna individualita (ja, ja, ja som na prvom mieste) a vychodna masovost (ruske - nas mnogo). Kazde ma svoje vyhody a nevyhody. V kludnom obdobi je individualizmus lepsi a spolocnost sa rychlejsie rozbieha, ale v obdobi kriz musime chapat seba ovela viac ako sucast spolocnosti a uprednostnit prospech spolocnosti pred prospechom seba.
01.11.2020 - 17:37:49
03
:D

Prílohy:

dfd.png
dfd.png 608.37 KiB thumb_up0thumb_down

01.11.2020 - 17:38:28
04
Hack3r

Ok ak je to pravda co pises tak preco su obmedzenia na pocet ludi s ruskami v obchodoch? Ak to nepreskoci vo fronte na test tak to nepreskoci ani v obchode nie?
V obchode som par minut, vo fronte na test kludne aj 5 hodin.


Naposledy upravil scarinko dňa 01.11.2020 - 17:41:28, celkovo upravené 2 krát.

01.11.2020 - 17:38:46
00
@ scarinko Jasne... "sice to nie je pravda, ale mohla by byt"... toto zjavne ucia na Vysokej skole zivota, katedra Zurnalistiky

P.S. nehovorim, ze presne takto nepracuje aj podpriemer. Rovnaka demagogicka cvarga na obidvoch stranach. A k tomu hufy prihanajucich fanusikov, kriozm cez strany aj pohlavia. Nikdy tu nebude lepsie... ;-)
01.11.2020 - 17:40:52
01
scarinko napísal:
Roman, povedzme si, Harabin ako clovek je echt kkt 😉 ale ako pravnik je velmi dobry. Zo 14 sporov na ustavnom sude vyhral 14.
Fokel moja posledna veta predosleho prispevku.


Tiež som vyhral dost pretekov. Može to ale aj hovorit o obraze nášho pretekania. :D
01.11.2020 - 17:42:44
02
Vtipné na tom je, že pár príspevkov dozadu bol dos*atý vyniesť smeti alebo prekročiť hranice v rámci bratislavských okresov a chodil sa preto poradiť na cyklofórum. A teraz to hrá na rebela harabinovského typu.
01.11.2020 - 17:45:31
210
az teraz som si vsimol, co Scarinko napisal o tom Harabinovi.

Tebe fakt yebe ? Clovek ktory sa priamo podielal na rozvrate nasho sudnictva, clovek ktory bol pri tom, ako sa u nas zmenili na miesto kde sa "vybavuje", clovek ktory....
01.11.2020 - 17:46:51
110
scarinko napísal:
Hack3r

Ok ak je to pravda co pises tak preco su obmedzenia na pocet ludi s ruskami v obchodoch? Ak to nepreskoci vo fronte na test tak to nepreskoci ani v obchode nie?
V obchode som par minut, vo fronte na test kludne aj 5 hodin.

Lebo ak tam bude nakazeny a nemusi vediet ze ma Covid a bude tam kychat a ma rusko a je od teba viac ako dva metre tak to na 99,99% nedostanes.
Ak by ale rusko nemal a kychne si hned pri tebe tak sa velkou pravdepodobnostou nakazis...hovori sa tomu prevencia.
01.11.2020 - 17:52:43
00
Ved to iste sa deje aj vo fronte a prave preto neodporucali dochodcom tam ist, preventivne aby sa nahodou nenakazili.
01.11.2020 - 17:53:40
00
will napísal:
... Kazdy pozitivny clovek, ktoreho dostanes z obehu znizuje rozsah infekcie. A preto je testovanie. PCR testy to nezvladali v dostatocnom rozsahu. Teraz sme zachytili 25 000 pozitivnych z cca 50 000 co moze byt v spolocnosti (to je to cislo, co hovoria o 50% pravdepodobnosti).


To nemozes vediet. Stale meriame sirku vlasu krajcirsym metrom. Priklad ak mas vzorku 100 ludi a z nich je objektovne 50% pzitivnych a spolahlivost testu je 50% pre lahsiu matiku. Urobis im plosne Ag mozes dostat nasledovne vysledky .
1. najhorsi, 0 poztitivnych lebo zrovna vsetky nepresne testy budu false negative a dostanu ich zrovmna vsetci pozitivni.
2. 100 pozitivnych lebo 50% chybnych vysledkov budu false positive a dostanu ich zrovna vsetci neativni.
3. ckolkvek medzitym.
Co mozeme povedat o vysledku takeho to testovania ? Ze sme zistili absolutne nic.
Ak je spolahlivost testu 60% tak sme na tom o maly chlp lepsie ako v priklade hore, ale je mozne ze mojich 60% je optimismus.

will napísal:
Pre porovnanie: Za jeden den dokazeme dat PCR testami 3000. Lenze ostane 22 000, ktori bez totalneho lockdownu mozu nakazit dlasich (ak je cislo R=1, tak 22 000). A z tych novych 22 000 pojde 1100 do nemocnice (5%) a 220 umrie. A to je len prve kolo. Takze hned v prvom kole sme zachranili 220 zivotov.

Z hore uvedenho je jasne ze taketo tvrdenie je populismis, ale verim ze neumyselny v tovjom pripade.

will napísal:
Tito ludia uz nenakazia nikoho (okrem svojej domacnosti, ale to zaistit nevieme. Preto sa vsak ma izolovat cela domacnost) - a to je podstatne. Hospodarstvo bude moct bezat dalej a bude sa moct aj postupne otvorit ak dokazeme takto regulovat pocet pozitivnych v spolocnosti.

Keby sa dalo verit ludom, ze dodrzia karantenu a ROR nemali by sme druhu vlanu. Neverim, ze sa teraz nieco zmeni, jedine co na slovakov funguje je tvrda represia Ako narod sme bohuzial prilis hlupy, na to aby sme veciam rouzmeli musia nas mudrejsi popohnat.. My co tu debatuje sme bez nadsazky elita naroda, tu kde byvam na dedine, polka ludi ani mobil nema, riadia sa podlia sliepok a ich intelekt je na urovni, robit, jest, chlastat v krcme, spat a znova. Mnohi nerozumeju ani slovensky. To je populacia, ktora je najviac nakazena a ani nevie co to ta virus je. Keby sa nestretli s Istvanom v krcme ani by nevedeli, ze je nejaky covid na slovensku. A Istvan je chytry, lebo robi na benzinke v BA. Nechcme nikoho urazit, ale to je realita po mnohych dedinach.


Plosny Ag test ak bol urobeny rovnako zle/dobre v sade, mohol by apson ukazat ako je na tom ten ktory region. To som myslel tim, ze ukazuje ako su kde ludia zodpovedny ku svojmu zdraviu a dbali na to aby sa nenakazili.

K tym udajom co cerpas z PCR. Vsetko je to teraz velmi skreslene premiesanim vzorky testovanych na PCR testoch. Nevravim, ze nemas pravdu, hovorim len, ze zatial sa to neda s istotou povedat. Obrovske mnozstvo ludi, ktori su napr z medicinskeho odvetvia, alebo inalk pracuju v pribuznom segmente a potrebuju negativny test sa nechalo pretestovat na PCR testoch. Je tam celkovo narast cez 30% testovanych. Viem ze isli cele firmy pacujuce v med. segmente. Tak pribudla na PCR velka vzorka, negativnych co by tam normalne nebola a naopak verim, ze ubudla vzorka pozitivnich co by normalne musel ist na PCR, lebo maju priznaky, ale radsej sa nechali otestovat zdarma na celoplosnych. Pockaj tyzden uvidime.


Naposledy upravil Kenai dňa 01.11.2020 - 18:02:55, celkovo upravené 2 krát.

01.11.2020 - 17:55:35
00
tulenik napísal:

Treba to zazdielat este raz, lebo sa riesia hluposti. Viem, ze pre vacsinu tu na fore je to tazsi text na pochopenie, ale treba vyskusat :D

Mna zarazila diskusia ako zacala vlada robit drahoty s datami z jednotlivych okresov. Zacina to zavanat zahmlievanim pred druhym kolom.
01.11.2020 - 17:58:08
12
Kenai opet pises hluposti ohladom tych vypoctov, nechaj to radsej tak :-)
01.11.2020 - 18:00:40
01
Sesulak Áno, aj sme to s tými chalanmi rozoberali. A hlavne zmrdovič podle všeho chce mať svoj lockdown za každú cenu.
A v tomto nádore (ešte že nemám slopenskú nádornosť) sa vždy nájde dosť "len bite, pán veľkomožný" kochlesov. Ako je vidieť aj v tomto threade.
01.11.2020 - 18:01:28
06
keyboard_arrow_up