Zakaz vychadzania mozes urobit len pocas nudzovehu stavu aj to len v urcitom case alebo vo vynimocnom stave tj vojna cize nejaky semafor ....
20.12.2020 - 22:04:23
00
Tu sa clovek nestaci divit
20.12.2020 - 22:07:58
014
Hack3r napísal:
Pride mi to ako riadna kravina...lebo to akoze skumaju rna kazdeho virusu zo vzoriek? To je <>vina jak traky. Za tym bude bud nieco politicke ale kurv4 dobry kseft a to nie som ziadny konspirator

Každý nie ale dali skontrolovať námatkovo nejaké staršie odbery a tak zistili aj v NL, že to tam mali už začiatkom decembra. O tej novej verzii informovali už pred týždňom a tvrdili, že je podobná ako inde v Európe. Panika nastala až keď zistili, že sa šíri rýchlo. Pár dní dozadu bol Londýn v tier 2, vo štvrtok prešiel do tier 3 a dnes je v tier 4.
triki napísal:
tá británia je celkovo nejaká vymknutá.Za celý rok nezaviedli ani raz poriadnu izoláciu.

Neviem čo je podľa teba poriadna izolácia. Mali sme tu jarný lockdown kedy väčšina ľudí nerobila alebo robila z domu. Zatvorené všetko okrem nevyhnutných vecí, auto servisov etc. Zatvorené boli výrobné firmy, ako následok zatvorenia obchodov etc. Bol zákaz cestovať mimo svoju oblasť. 7 týždňov sme sedeli doma.
V novembri sme mali 4 týždne druhý lockdown. Podobný ako na jar, aj keď väčšina výrobných firiem už ostala otvorená. Ale pribudol zákaz cestovania do zahraničia. Samozrejme zakaždým zákaz stretávania sa a navštevovania.
Teraz máme tier systém. Ja som v 3/3, otvorené obchody, ale reštiky, kiná, fitká etc všetko zatvorené, zákaz cestovať mimo miesto pobytu, zákaz prespávať mimo domu, kto môže tak pracovať z domu. A dnes kvôli Londýnu zaviedli tier 4. Zatvorené aj obchody, zákaz cestovať do zahraničia, zrušené vianočné bubliny etc. Týka sa to tretiny krajiny.
Tak ja nemám pocit, že by tu boli nejaké mierne opatrenia. Na Slovensku ste ani raz nemali tak prísne opatrenia, aké boli a sú tu. Malý náznak bol cez Veľkú noc a to ste išli kvôli 4 dňom vyskočiť z kože. Pri ceste zo zahraničia máme 10 dňovú karanténu, donedávna bola 14 dňová. Žiadne pendlovanie hore dolu s AG testami. Policajti kontrolujú autá medzi grófstvami pomocou kamier. Lebo npr. v Yorkshire chodli chlastať z tier 3, kde su zatvorené puby, do tier 2. Na ostrove Man zavreli chlapíka, čo tam prišiel za frajerkou. Diať sa toto na Slovensku, vieš čo by stvárali Hlas Smeru s Kotlebami a dezoláti?
20.12.2020 - 22:12:55
02
ten váš veľký blondín chcel pôvodne britániu premoriť,ale keď to chytil sám a musel dokonca cuckať kyslík tak sa veľmi rýchlo psral,že by došlo aj naňho...
20.12.2020 - 22:16:46
02
tak ale my tu zakaz vychadzania nemame - neviem preco to tak nazvali. dnes som cital tie vynimky a vlastne ja mozem zajtra naskladat 5 ludi do auta a mozme ist kludne spolu na turistiku do Tater. co je uplny ulet voci nazvu "zakaz vychadzania"
navyse ludom zasa ebe ako na jar - narocky som nesiel na miesta ktore su navstevovane lebo som tusil + bolo fakt hnusne a lesy plne ludi na miestach kde by som to vobec necakal. na stefana mozno vylezie slnko a bude mrznut - sa na tie kopce ani nezmestia.
20.12.2020 - 22:28:31
01
triki napísal:
ten váš veľký blondín chcel pôvodne britániu premoriť,ale keď to chytil sám a musel dokonca cuckať kyslík tak sa veľmi rýchlo psral,že by došlo aj naňho...

Toto je tiež často opakovaná dezinformácia. Strapatý pošuk otočil už v polovici marca a 23 marca začal lockdown. Covid schytal až 27 marca.
20.12.2020 - 22:37:16
01
Inak sledujem obcas aj cestovalske fora ( v poslednom case len velmi okrajovo, ved naco stracat cas... ) ale po tych poslednych info o zmutovanom "anglickom bracekovi" to tam snad uz vzdali aj ti posledni najvacsi optimisti... ( hlavne teda v roznych temach o tom kedy sa opat bude dat ako tak "normalne" cestovat a podobne )
20.12.2020 - 22:48:31
00
Taking into account povestnú "presnosť" vírusových transkriptáz, tak každá copy je mutant. Nevzrušujte sa.
Navyše nie je to tak, ako v zlej sci-fi, že mutácia je zlo-zlo. Skúste porozmýšľať, ako asi funguje evolúcia (áno, jej motorom sú mutácie) a čo je výhodné pre parazita (áno, nezabiť si hostiteľa).
20.12.2020 - 23:51:42
03
Ten parazit netuší,ako nás zabiť,alebo nezabit.
21.12.2020 - 02:08:32
00
Síce netuší, ale o to sa postará evolúcia - ak by mutácia prudko zabíjala hostiteľa pred ďalším infikovaním, tak sa nestihne rozšíriť
21.12.2020 - 02:36:42
02
Hovorí sa že je mutácia smrtelnejsia? Myslím že nie len za sa vraj rýchlejšie siri, dám konspiraciu či tu neprišla akurát v čase keď väčšina prdí na očkovanie a treba podporiť biznis
21.12.2020 - 08:36:16
00
Podla mna to je aj tu. Trenciansky kraj moze byt prvy, ktory to schytal, kedze cisla zacali nedavno dost stupat.
21.12.2020 - 08:40:46
00
sa pozri von oknom - som myslel ze dnes bude v celku klud ale parkovisko v centre je plne. pohyb ako v bezny pracovny den. ja mam konecne dovolenku a som rad - lebo slucka sa postupne stahovala - z okolia som uz len pocuval kto vsetko to ma. a ked som videl ako ludia spravaja necudujem sa ze sa to tak siri. nemusi to byt ani road runner (mig mig) z anglicka.
mozno sa to siri v tej hmle :lol:
21.12.2020 - 08:58:05
04
Ludia seru na opatrenia tym to je...nie novou mutaciou. Treba strasit aby sa ludia spamatali, lebo ked raz dodrziavas to co treba pri akomkolvek viruse tak je jedno ako sa siri...proste to nedostanes. Nemozes dostat virus ked sedis doma na riti.
Ale ked raz ludia s3ru na opatrenia viac ako predtym tak aj virus sa siri rychlejsie...ved to je logicke.
Ten virus zrazu nezacal lietat na dronoch a skace z nich na ludi. Ani nevie lietat ci sa vystrelovat do vzduchu, stale sa siri len z cloveka na cloveka cez kvapocky. Ludia ignoruju nariadenia tak si niekto vymyslel novy "rychlejsi" virus, ale on nie je rychlejsi ani nevie co to znanena, on sa len prenasa a parazituje a kedze je vsade kopec ludi aj napriek zakazom tak je rychly...nic viac nic menej za tym netreba hladat. Ludia su blby a preto sa to deje...
21.12.2020 - 09:00:07
05
hansol710 napísal:
Hovorí sa že je mutácia smrtelnejsia? Myslím že nie len za sa vraj rýchlejšie siri, dám konspiraciu či tu neprišla akurát v čase keď väčšina prdí na očkovanie a treba podporiť biznis


Asi ti skratuje cip. Za ockovanie platia vlady vacsinou zo statnych rozpoctov. Neviem o tom, ze by si niekto platil davku z priamo z vlastneho vrecka. Takze je uplne jedno, ake spravy zrovna koluju eterom. Vakciny boli rezervovane uz pred mesiacmi, na pocet obyvatelov a ci si ju nejaky chudak z hornej dolnej chce alebo nechce pichnut je vacsine planety vratane vyrobcov uplne ukradnute.
21.12.2020 - 09:06:12
01
keyboard_arrow_up