KINGofFAILS napísal:
Tak po 10 dňovej karanténe s 3 nakazenými, keď som sa vôbec nechránil, aby som to nedostal, som bol dnes na PCR a zasa negatívny. Už nechápem tomu, ako vírus funguje. Aši ešte skúsim, či náhodou nemám protilátky v sebe. Ak mal som šťastie. Takže zasa sa idem chrániť maximálne ako sa dá.


Ak si bol 2 x na PCR s negatívnym výsledkom tak máš na 99,9 periodických % istotu, že si korona výrus v sebe nemal. Ak tam pôjdeš s časovým odstup 3., 4., ... krát už to platiť nemusí lebo sa medzitým môžeš nakaziť.


Naposledy upravil ivan dňa 04.01.2021 - 17:18:42, celkovo upravené 1 krát.

04.01.2021 - 17:16:13
00
KINGofFAILS napísal:
Tak po 10 dňovej karanténe s 3 nakazenými, keď som sa vôbec nechránil, aby som to nedostal, som bol dnes na PCR a zasa negatívny. Už nechápem tomu, ako vírus funguje. Aši ešte skúsim, či náhodou nemám protilátky v sebe. Ak mal som šťastie. Takže zasa sa idem chrániť maximálne ako sa dá.


daval som sem o tom jeden clanok:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1676118.html#p1676118
04.01.2021 - 17:17:13
00
Neviem no, každopádne mi nepríde, žeby som mal nejakú super imunitu, nádchu dostanem už len z toho, že si o nej píšem 😁😁
No nič, ako som napísal, keďže priateľke a celej jej rodine konci dnes po 10 dňoch karanténa, už sa hádam od nej nenákazím. Či je možnosť? Lebo počul som, že niektorí sa nakazili aj po 14 dňoch, čo mi príde celkom dosť, lebo sak človek už by nemal byt infekčný. Spolieham sa na to, že dnešný test by ma zachytil, ak by som v sebe niečo mal.
04.01.2021 - 17:23:59
00
iron.hide napísal:


Ten článok píše o prípadoch ludí nakazených korona vírusom ktorí nemajú covid19 - ochorenie s príznakmi spôsobené korona vírusom. KingofFails podla negatívnych PCR testov v sebe korona vírus a dokonca ani jeho segmenty v sebe nemal takže sa žiadnymi ani malými dávkami nenakazil. Otázka je, či to čo píše odpovedá realite.
04.01.2021 - 17:29:59
00
Ivan, nemal som dva PCR. Priateľka a jej sestra, sestrin priateľ, ďalšej sestry priateľ a mama prvé symptómy 24.12. Sestrin priateľ šiel v sobotu na AG test - POZ. Ja s priateľkou sme sa dali hneď v sobotu do karantény. V pondelok sme išli na test 28.12. s pozitivitou u mamy, priateľky, jej sestry, netere a ďalšej sestry priateľa. Negatívni sme zostali ja a jedna ich sestra + 93 ročný dedko. Vo štvrtok som šiel zasa na AG, lebo šak keď ma neodhalil v pondelok a boli sme spolu stále, tak som čakal, že vo štvrtok ma odhalí. Zasa ale AG NEG. Keď volali priateľke z hygieny, najskôr odporučila, že šak nech sa len sledujem, že keď sme spolu stále, tak by som to už dostal. Keď som si vypisoval žiadosť o PCr, tak som tam jasne zdôraznil, že som s 3 nakazenými. Hneď v ten deň mi prišla sms, že ma objednávajú na dnes. Celkovo priebeh u nich žiaden. Mama kašle, neter škrábe hrdlo, priateľka nemá čuch. Ja mám viac príznakov ako ona :D
04.01.2021 - 17:38:13
00
canopus napísal:
su firmy,ktore maju ten pocet + ovela vacsi ako my...... aspon vidime,ze tieto testy maju zmysel,a kazdy kto na ne nadava by som ho poslal okamzite na vypomoc do NR nemocnice aj s tym hnupom dr.brokolicom (bukvicak) ... ten je nejako ticho, skurv3nec vyj3bany


To je screningovy test. Pisem to uz po n krat a fakt ma to nebavi cize na posledy.
Ten test vie s nejakou pravdepodobnostou najst pozitivneho. Ale vziadnom pripade nedokazuje, ze je niekto negativny !!! Mam kopec pripadov, kde bol clovek negativny na Ag a pozitivny na PCR. Tak isto je vela pripadov, ked v den testovania bol clovek pozitivny, ale Ag to nechytil az kym mu nevypukli priznaky o par dni neskor. Medzitim niekoho samozrejme nakazil lebo mal doklad ze je negativny. Moja lekarka tak lezi na kysliku, sestricka bola negativna opakovane na Ag.
Ano, Ag test moze par ludi oznacit za pozitivnych a odchytit ich, ale rozhodne neznamena, ze ti co su negativny na Ag su skutocne negativny a to nam zlomilo vaz a lame kazdy den dalej. Preto bolo testovanie s Matelkovu priepustkou na slobodu to najhorise co sme mohli urobit.
04.01.2021 - 17:40:20
03
KINGofFAILS napísal:
Ivan, nemal som dva PCR. Priateľka a jej sestra, sestrin priateľ, ďalšej sestry priateľ a mama prvé symptómy 24.12. Sestrin priateľ šiel v sobotu na AG test - POZ. Ja s priateľkou sme sa dali hneď v sobotu do karantény. V pondelok sme išli na test 28.12. s pozitivitou u mamy, priateľky, jej sestry, netere a ďalšej sestry priateľa. Negatívni sme zostali ja a jedna ich sestra + 93 ročný dedko. Vo štvrtok som šiel zasa na AG, lebo šak keď ma neodhalil v pondelok a boli sme spolu stále, tak som čakal, že vo štvrtok ma odhalí. Zasa ale AG NEG. Keď volali priateľke z hygieny, najskôr odporučila, že šak nech sa len sledujem, že keď sme spolu stále, tak by som to už dostal. Keď som si vypisoval žiadosť o PCr, tak som tam jasne zdôraznil, že som s 3 nakazenými. Hneď v ten deň mi prišla sms, že ma objednávajú na dnes. Celkovo priebeh u nich žiaden. Mama kašle, neter škrábe hrdlo, priateľka nemá čuch. Ja mám viac príznakov ako ona :D


Ved si písal, že si bol na PCR test a bol zas negatívny.

,,som bol dnes na PCR a zasa negatívny.,,

Takže platí posledné - to co píšeš neodpovedá realite.


Naposledy upravil ivan dňa 04.01.2021 - 17:44:03, celkovo upravené 1 krát.

04.01.2021 - 17:41:16
00
Hosť napísal:
V Cine nemali vakciny a predsa to zvladli.
Robit sa da aj to, ze miliardari budu mat pokles svojich ziskov.
Psychika im to nedovoli vzdat sa svojho zlateho pramena.
Alebo dikatura, ktoru invalidi introverti nijako nepocitia.


Na to je uz ale teraz dost neskoro, cina zavrela jedno mesto, my by sme museli zavriet celu europu.
04.01.2021 - 17:43:17
00
Ivan odpusť, hlúpo som to napísal (nepresne som sa vyjadril). To zas bolo myslené na 3 negatívny test, s tým, že pred tým to bolo 2xAG dnes po ani neviem koľko dni, ale proste pred koncom karantény PCR.

Ak som dobre zachytil, neviem presne kde som to čítal, teraz ani neodporúčajú sa testovať Ag testami, lebo vraj sú to tie "menej kvalitné", ktoré zachytia ešte nižšie percento, preto aj také nízke percento pozitívnych z AG testov.
04.01.2021 - 17:47:53
00
AdMich napísal:
Kenai nebudem komentovať tvoje otázky....v skratke, ak je tá vakcína vykúpenie z tejto sku*venej doby, dám si ju. Pfizer ani BioNTech nie sú murárske partie z Kežmarku, ale špičkové farmaceutické a biotechnológické firmy. Radšej dôverovať im, ako internetovým názorom... Ozaj, pokiaľ viem, vakcínu platí štát, prečo to nevyužiť? Predstav si, že by si mal iba dve možnosti: zacvakať zo svojho vrecka, alebo si nachystať jamu za domom a rovno sa tam hodiť pri prvých príznakoch. Netreba špekulovať.


Nejdem komentovat Pfizer vs muraz z Kezmarku, viera je presvedcenie pri absencii dokazov a to je tu presne na mieste. Cize ver comu chces to je mimo debat.

Moj nazor, ak sa nedokazes uchranit pred infekovanim sa inak (zavres sa a niekam nevylezies), tak je ockovanie lepsie ako sa nechat infikovat. Ale nerobil by som to z viery, robil by som to ako kalkulovane riziko. A to si kazdy musi zvazit sam.

PS: zavriet sa a nevyliezat je 100% uspesne a 100% bezpecne
04.01.2021 - 17:49:35
00
Kenai napísal:
.
PS: zavriet sa a nevyliezat je 100% uspesne a 100% bezpecne

Miliardari maju iny rebricek hodnot. Pre bohatstvo sa riskuje zivot a na inych zivotoch im nezalezi.
04.01.2021 - 18:00:27
01
tulenik
Takže áno, úlohou očkovania odjakživa bolo ochoreniu buď zabrániť, alebo aspoň významne znížiť počet ťažkých priebehov. Ono je totiž medzi tým kontínuum, nie je to buď/alebo.
Ano a.... To je vsetko hadam kazdemu jasne, ale na tie otazky ma byt v dokumentacii odpoved a nie je. Studia to ma skumat a ma byt percento pre kazdy pripad. Ved to testovali, ako to ze to v dokumentacii chyba? To je sucast endpointu. Chcem len lahsi priebeh alebo chcem imunitu. Samozrjeme ze je to vstiahnute na mnozstvo patogenu, ale ten maju predsa kontrolovany v ramci studie tam to premenna nie je. Ak ak to premenna bola, vlaste nic nevytestovali.

Položme si teraz otázku opačne, je nejakou zvláštnou výnimkou, že po prekonaní infekcie trvalá imunita z nejakých príčin nevzniká?

To je ale u klasickych vakcin, kde vpravujes do tela "mrtvy" virus, mRNA vakcina je prakticky totozna s tym, ked prekonas ochcorenie. Tu tento tvoj zaver neplati. Ak by platil, tak vlastne mozes povedat, ze je to vec nahody ci ta vakcina bude alebo nebude fungovat.

Ten zvysok nestoji ani za citanie, nie to za komentovanie.
04.01.2021 - 18:02:56
00
https://www.startitup.sk/analytici-odhalili-hrozivu-predikciu-na-januar-v-nemocniciach-ma-byt-obrovsky-pocet-hospitalizovanych
04.01.2021 - 21:02:33
00
duves napísal:

sila toto, nechcel by som to zazit ani nahodou

a uz vobec by som nechcel byt v kozi zdravotnikov. drzte sa vsetci
https://mynitra.sme.sk/c/22563337/lekar-z-nitrianskej-nemocnice-doteraz-zdravi-ludia-prichadzaju-a-dusia-sa.html
04.01.2021 - 21:06:54
00
hansol710 napísal:
Ramon zavolaj na nu policiu nech ju daju do basy a tene pochvalu od prezidenta za spravneho angazavaneho sudruha,, Prosim ta vybav mi tu exkurziu, ja sice neviem co znamena spochybnovac virusu ja len hovorim ze je extremne precenovany, a opatretia su takmer neuciine a virus sa siri prakticky volne a malo ho ovela viac ludi ako oficialne statistiky. Covid som mal, v poho pojdem bez ruska chcem tam spravit prieskum ako sa tam idu vsetci zodrati od roboty


hansol710
tak čo, čo si teraz vymyslíš ? komu vynadáš ? kto manipuluje ouce ? Sorosovi novinari zo sme-tia, alebo ten doktor co sa vola Teodor, takze urcite bude Zidojaster ?


ennio napísal:
a uz vobec by som nechcel byt v kozi zdravotnikov. drzte sa vsetci
https://mynitra.sme.sk/c/22563337/lekar-z-nitrianskej-nemocnice-doteraz-zdravi-ludia-prichadzaju-a-dusia-sa.html


NITRA. V nitrianskej nemocnici je už hospitalizovaných viac ako 160 covid pacientov, 33 bolo v pondelok ventilovaných. Situácia sa zhoršuje, len počas sviatkov na Covid-19 zomrelo 38 pacientov.

Infikovaných je aktuálne okolo 140 zamestnancov nemocnice. Zdravotníci sú už vyčerpaní, fyzicky aj psychicky. Takúto kritickú situáciu ešte nezažili.

„Na vlastné oči som videl, ako doteraz zdraví ľudia bez predchorobia, bez komplikácií, prichádzajú a dusia sa. Jedna sanitka. Druhá sanitka. Tretia. Sedem,“ napísal na sociálnej sieti lekár z nitrianskej nemocnice Tomáš Debnár.

Situáciu opisuje ako peklo. Pacienti sa dusia, musia čakať, lebo je ich veľa. Kyslík u mnohých nezaberá. „Pozeráte sa do očí ľudí a odchádza z nich život. Nič im doteraz nebolo... Jednoducho pľúca to nezvládajú, nedýchajú dostatočne.“

To, čo sme na jar sledovali v Taliansku, sa stáva realitou aj u nás. „Na jednej strane desať ľudí, čo prišlo po svojich, a na druhej strane desať dovezených sanitkou v jednom momente, a to sú 3.00 ráno...“

Lekár píše, že ľudia zomierajú rad radom. „Najsmutnejšie je, že tie iné choroby sú tu, žiaľ, rovnako. Infarkt, problémy s tlakom, cievne príhody, rakovina.“

So svojou skúsenosťou sa na sieti podelil aj ďalší nitriansky lekár Teodor Kapusta. Píše, ako mu pacienti na pokraji smrti hovorili, že už nevládzu, že každý nádych je ťažší a bolestivejší ako ten predchádzajúci a už chcú zomrieť.

„Tých bolo najviac... Boli malátni, nevládali sa ani len pretočiť na posteli, dusili sa, stonali, vzdychali, ledva rozprávali, mali niekoľkodňové horúčky, hnačky, pospávali a znovu sa budili....“

Lekár píše, ako bol s každým jedným pacientom v tesnej blízkosti, rozprávali sa, dotýkal sa ich, vyšetroval ich: „Takmer každý jeden z nich sa pri mne rozkašlal, niektorí chytili taký záchvat kašľa, že ostali fialoví a padali na zem. Viac ako dve tretiny z nich boli napojení na bombu s kyslíkom, lebo bez nej by sa dusili. Väčšina bola napojená na kyslík už počas transportu sanitkou...“

Posádky sanitiek v tyvakoch s pacientami na lehátkach čakajú aj niekoľko hodín, kým ich personál môže prevziať a niekam uložiť.

Nitrianska nemocnica už prestala prijímať covid pacientov z iných nemocníc, pretože na to nemá kapacity. Potvrdil nám to riaditeľ Milan Dubaj. „Z 564 postelí je na reprofilizáciu pripravených 230,“ vyčíslil.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/22563337/lekar-z-nitrianskej-nemocnice-doteraz-zdravi-ludia-prichadzaju-a-dusia-sa.html
04.01.2021 - 21:17:01
01
keyboard_arrow_up