bajkonur napísal:
Vuk ten tvoj link na HS uz nefunguje. Mozno to bol vymysel. Mozno sa len ozval ten dotycny neurolog z kosickej fakultnej nemocnice, ze nic take nepovedal. A preto HS ako zdroj informacii nikdy neberieme :)

Kamil je kamoš (okrem toho neurochirurg, nie neurológ) a sám požiadal ten pseudoweb o stiahnutie toho jeho pôvodne fb statusu, ktorý oni bez hanby copypastli. Nie ako odkaz alebo screenshot, ale sprosté copy&paste ako keby to písal pre nich.

Prílohy:

Clipboard02.png
Clipboard02.png 742.49 KiB thumb_up0thumb_down

13.01.2021 - 08:57:58
220
Ved presne toto robia aj vsetky mejnstrimove media ... okopiruju/prelozia cudzi clanok, kdesi na nenapadnom mieste spomenu zdroj a maju "svoj" clanok ... hlavne SMEti tak funguju
13.01.2021 - 10:02:58
01
vlastoch napísal:
Ved presne toto robia aj vsetky mejnstrimove media ... okopiruju/prelozia cudzi clanok, kdesi na nenapadnom mieste spomenu zdroj a maju "svoj" clanok ... hlavne SMEti tak funguju

Veta 'presne toto robia aj vsetky mejnstrimove media' je klamstvo. Ak je cely clanok prelozeny, je to so suhlasom orignalneho media - na Nku je to vacsinou Washington Post. Zdroj je spomenuty vzdy tam, kde ma byt. Nie ze na nenapadnom mieste. V pripade, ktory spomina tulenik, sa text autora ocitol na HS, bez jeho suhlasu a proti jeho voli.


Naposledy upravil Volodja dňa 13.01.2021 - 10:45:29, celkovo upravené 1 krát.

13.01.2021 - 10:34:33
06
vlastoch napísal:
pises hluposti Kenai ... pocty testov su irelevantne, a % pozitivnych tiež ... lebo to nie je nahodny vyber ale cielene terstovanie ... preto pri cielenom testovani mas % cca 20% a pri celoplosnom 3,6mil. bolo 2% ...
okrem toho, po celoplosnom logicky klesli pocty PCR, ked nebol dovod testovat viac ludi, kedze vcsina isla na Ag a ani kontakty pozitivov netrebalo dohladavat a testovat, lebo boli na Ag teste tiez ...
ale to je typicke, za kazdym zverejnenym cislom ci grafom sa vyroja stovky intetnetovych statistov, co si myslia ze tym cislam a grafom rozumeju ... :-)


Mas pravdeu az na jeden zakladny fakt. Data sice nie su z randomizovanej skupiny, ale metodika testovania a skupina chodiaca na PCR sa nijako zasadne nezmenila pocas celej pandemie. Volatilitu po Ag testovani je tam vidiet, ale nijako zasade neovplyvnila data. Trendy ostali rovnake. Cize nie je to vzorka odzrkadlujuca prierez spolocnostou, ale je +- reprezentativa pre ukazku trendov aj ked nie absolutnych cisel. Urcite reprezentativnejsia, ako jedorazove plosne testovanie s 50% chybovosotu.
Mas k dispozicii presnejsie cisla ? Nemas. Ak by boli mozem pracovat s nimi. Na kolko nam lepsie cisla nikto poskytnut nechce mozem robit zavery iba z toho co je k dispozicii.

Ak ta poplietol moj priklad pre cokupit zjednoduseny do absordu, tak to ma mrzi, ale vies ako to je, musis sa vyjadrit tak aby ta druha strana pochopila.
13.01.2021 - 10:36:05
00
cokupit napísal:
.... Jasné, keď je človek frustrovaný spraví mu dobre keď sa vyvŕši na druhom, ale čítať to tu denno denne je na grc.


Vseto OK, ale prosim nehadz vsetkych do jedneho vreca, ja si chodim vytlkat flustraciu na trenazer a do fitka (domaceho). Tu sa snazim podelit o nazor a zaujimave informacie. Zastavam teoriu, ze z kazdeho pohladu na vec sa da nieco naucit a v kazdej blbosti je trocha pravdy. Percentualne vyhodnocujem nakazenych uz od zaciatku, este skor ako spustili stranku s datami. Robil som to pre mojich kamaratov na FB co chodili za mnou po rady. V tedy sa vsetci riadili medianom ktory nevyjadroval vobec nic. Mam na to dokonca stanovisko z ministerstva. Preto som zacal robit ten graf, aby som vedel ako sa vyvyja situacia.
13.01.2021 - 10:46:54
02
Kenai podla mna si antivakcer, konspirator a nepriatel zemegule lebo si si dovolil nieco tu napisat :lol:
13.01.2021 - 10:49:00
10
Hosť napísal:
To by som si netrufol vestit. Ak by otestovali 5 000 000 vysledok by sa mohol lisit aj o 500% oproti odhadu. Aj pri volbach datach od agentur sa to lisi, aj ked tam az tolko nemusi. Ono zalezi kde testuje. Ak sa v ohnisku dohrnu na test kde je vela potvrdenych pripadov ludia ktori boli s niekym pozitivnym, alebo sa stretavaju s vela ludmi a druhy den pridu ini, tak to kolise. Ale pri otestovani 3000 vzoriek, nemozeme samozrejme cakat 2900 pozitivnych a ani 4 pozitivne. Tych ludi nemoze prinutit ist na test aby ich mal viac. Moze ich len pozdrzat a zverejnit na iny den, aj ked ludom poslu spravu o pozitivite na dalsi den. Ale k datam ma viac ludi pristup a maju v tom chaos. Nieje to take jednoduche ale ak by to tak bolo, stale to bude za urcite obdobie rovnaky pocet pozitivnych, iba rozlezenych na viac dni.


OK, na kolko si uz druhy co s tohto chytil asi som to tak napisat nemal. Ale islo o vyjadrenie principu na extremnych prikladoch. NIE o absolutne cisla.
13.01.2021 - 10:50:48
01
páni doktori, prípadne iní čo už ste očkovaní ... pozorujete niečo, že treba vynechať športovanie na čas alebo niečo podobné? lebo zrejme budem v krátkej dobe očkovaný aj ja, tak nak sa pripravím
13.01.2021 - 12:38:09
00
dellax Kenai je ta druha kategoria. Je to obycajny mudrosrac. :)

To percento pozitivity (a este tyzdenne spriemerovane) je spolu s poctom testov (tyzdenne spriemerovanym) asi najlepsou metrikou funkcnosti testovania. Tiez som sa hrabal s datami, kym to nezacali robit databezpatosu a snazil sa ziskat z tych cisel aspon nejaky prehlad, ako sa spravat a co je rizikove a co nie. A na nic lepsie som neprisiel.
13.01.2021 - 12:42:57
03
Kenai to nebolo celkom na teba, tu su ini experti ktorych jedine prispevky su o tom, ako je vsetko zle a nic sa neda. To co pises ty ma svoje racio, aj ked s tym casto nesuhlasim a vlastne ani neviem co tym chces povedat, tusim bola tema ze ja som za testovanie a ty ho spochybnujes.

Lapaloma v ten den by si nemal robit nic namahave, teda ani sport. Par dni este budes citit bolest v ramene, takze by som ho nenamahal. Inak pohoda. A neodporuca sa chlastat pred ani niekolko dni po, znizuje to ucinnost. Mozem potom odfotit poucenie co k tomu dostanes, ale v principe tam nic extra nepisu a zalezi iba na tom, ako sa budes citit. S horuckami a ochrnutym xichtom asi osobaky prekonavat nepojdes.
13.01.2021 - 13:58:59
01
lapaloma napísal:
páni doktori, prípadne iní čo už ste očkovaní ... pozorujete niečo, že treba vynechať športovanie na čas alebo niečo podobné? lebo zrejme budem v krátkej dobe očkovaný aj ja, tak nak sa pripravím

Za mňa po očkovaní také 3 dni bolesti ramena /ako keby som tam dostal päsťou/, prvý deň silnejšie, potom už pohoda + prvý deň trocha bolela hlavy, taký tlak za očami, nič strašné, ale nezvykne ma bolievať, tak som si všimol. Druhý deň po očkovaní som bol túru 14 km 620 vm, nasledujúci deň 22 km, 1000vm :) . 1-2 pivka som si dal večer, na túre aj štamprlík :rofl: , ale len tak na chuť. Bolo pekné počasie cez víkend a mal som voľno, tak sa to nedalo nevyužiť. Normálne fungujem.....

Príloha:
Poľana.jpg
Poľana.jpg 686.11 KiB thumb_up1thumb_down

13.01.2021 - 14:13:58
34
iron.hide napísal:
.....
Tu mas napriklad pre ukazku tabulku pridelov pre Cesko.
Pre SR som takuto prehladnu tabulku zatial nenasiel. Ked ju najdem, dam ju sem.


zatial aspon toto:

Od utorka (12. 1.) do stredy prišli na Slovensko ďalšie vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer - BioNTech proti ochoreniu COVID-19, ktoré sa môžu použiť na 51.480 dávok očkovania.
V týždni od 18. januára je naplánované doviezť ďalších 51.480 dávok a v týždni od 25. januára má ísť o 50.310 dávok. Pripomenul, že ešte 26. decembra prišlo na Slovensko 9750 dávok vakcíny a v termíne od 4. do 5. januára to bolo 76.050 dávok.

https://domov.sme.sk/c/22572622/dorazilo-dalsich-50-tisic-davok-vakciny-comirnaty.html?ref=trz
13.01.2021 - 15:54:15
00
Bude sa kloktat

https://www.cas.sk/clanok/1074343/ziaci-sa-budu-moct-testovat-aj-kloktanim-ministerstvo-skolstva-chce-kupit-milion-testovacich-sad/
13.01.2021 - 15:55:17
00
a este nieco z diskusie pod tym clankom o comirnaty:

"Tajomstvom MZ SR je že sa čaká na AstraZeneca vakcíny. Sú oveľa lacnejšie. Napr. Bulharsko to ani netají že nevyužijú všetky kontrahovane vakcíny od Pfizeru a čakajú na šimpanzie od Astry. Ako to že Dánsko, ktoré je porovnateľne počtom obyvatelov zaočkovalo 4x viac ľudí. ???
Stavme sa že keď 29.1 odobria AstraZenecu, k Pfizer vakcíne sa nedostaneme. Aj keď je účinnejšia... Slovensko..."
13.01.2021 - 16:07:39
00
Do škôl sa na 99 % od pondelka nejde a všetci žiaci zš a sš pokračujú do 22.1. v dištančnej výuke.

https://www.cas.sk/clanok/1074353/groehling-o-buducom-tyzdni-na-99-sa-budu-deti-vzdelavat-v-rovnakom-rezime-ako-teraz/
13.01.2021 - 16:12:20
00
keyboard_arrow_up