Ramon1 napísal:
Počuj konšpirátor , sú chorí , či len pozitívni ... bo nasledujúce dni budem aj ja pravdepodobne “ pozitívny “ 🧐 ...

Ved pisem, jeden pozitivne testovany, druhy ma priznaky. Len preberam informacie, nehodnotim :)

https://www.latimes.com/california/story/2021-01-17/california-congressman-coronavirus-positive-after-vaccine .. pre media uviedol, ze ma mierne príznaky. To asi neni v tomto odkaze, ale inde. Dostal zatial len jednu davku.

https://edition.cnn.com/2021/01/14/politics/adriano-espaillat-covid-vaccine-congress/index.html .. tento ma len pozitivny test. ak sa nic nezmenilo. Dostal obe davky.

Pripominam .. ockovanie nezabranuje sireniu, ma zmiernit, az potlacit nasledky rozvoja SARS-CoV2 do COVID-19 /dovody su myslim zrejme/ a teda zmensit napor na zdravotnu starostlivost.

Cize z toho vyplyva, ze ockovanie je naprd, treba sa nechat testovat,testovat ,testovat ... :rofl: :rofl: :rofl:

Alebo sa nechat nakazit, prekonat, dostat papier od doktora.

A este .. "Prinajmenšom každý ôsmy obyvateľ Anglicka do decembra minulého roka prekonal ochorenie COVID-19. Vyplýva to z prieskumu britského štatistického úradu ONS v spolupráci s Oxfordskou univerzitou."
19.01.2021 - 23:05:03
04
S britskými vedcami opatrne. My máme vo firme cca 60 zamestnancov, covid malo pár rodinných príslušníkov. Či bol niekto z kolegov bezpríznakový nemôžem vedieť, ale nikto nebol ani pozitívne testovaný.
Čo sa týka očkovania, myslím, že v USA ešte neočkovali druhou várkou. A človek sa aj tak nakaziť môže. Účinnosť je okolo 90%.
Mňa skôr znepokojujú dohady, že zaočkovaný človek môže byť prenášač. Japonci sa no to teraz chystajú robiť výskum na prvých zaočkovaných.
Ak sa to potvrdí, tak je to dosť prúser. Môžeme zabudnúť na "covidpasy" a zaočkovaný sa stáva ešte nebezpečnejší pre svoje okolie ako nezaočkovaný, keďže je bezpríznakový, o nákaze netuší a šíri ju ďalej.
19.01.2021 - 23:16:27
00
Nemusí byt prúser. Ak budú všetci zaočkovaní. Všetci ho budú prenášat ale nikomu to nebude vadiť. Zavoláš známemu že ahoj ako sa máš, co robíš. On že dík dobre, prenášam vírus. :D
19.01.2021 - 23:34:22
02
JJ Ak budú všetci zaočkovaní je to ok. Lenže všetci byť zaočkovaní nemôžu zo zdravotných dôvodov, v spoločnosti máme cca. 30 % dezoátov, čo sa nezaočkujú, lebo nanočipy a ďalších 20 % sa nezaočkuje, lebo čo ak niečo.
20.01.2021 - 00:09:07
01
Niektorí sa rozhodujú - čakajú na to ako sa vakcína osvedčí, na skutočné vedľajšie účinky u doteraz zaočkovaných. Hlavne najstarší a najslabší teraz po správe z Nórska a zistení že bežné vedľajšie účinky ako zvýšená teplota, nevoľnosť nemusia byť bežné aj pre nich.
20.01.2021 - 00:25:52
00
Anglicania maju slubne vysledky klinickych testov liecenia COVID-19 s liekmi tocilizumab a sarilumab. Specificke protizapalove. A zakazali jeho vyvoz. U nas zhabali zasielku ivermectinu. Svoje si nedame, cudzie nechceme :lol:

Joe70: ja som alergicky na slovenskych "vedcov" :lol: ... ale to prenasanie virusu aj zaockovanych , toho sa neboj. Ak zaockovanie naozaj vyznamne znizi silu ochorenia, potom sa premorenim unavi a rozpusti .. len to bude asi trvat dlhsie, kedze sa tomu aktivne brani. Obavu mam akurat tak z diletantov, ktori coho sa chytia, to pokazia a jedine co ich zaujima je moc a peniaze.

A nieco na "pobavenie" .. WHO :lol:
https://www.dailymale.sk/articles/aj-tak-hovno-vypatraju_5503

A na odlahcenie https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=764026
20.01.2021 - 08:23:54
01
Prva davka je menej ucinna (pfizer udava okolo 52%) .. ako sa cakalo
https://www.theguardian.com/world/2021/jan/19/single-covid-vaccine-dose-in-israel-less-effective-than-we-hoped
20.01.2021 - 08:40:18
01
ten Vetvicka mi pripada ako presne ten typ koumaka, co rozmysla len nad obchadzanim pravidiel. Ano, ked je na plazi sam, tak nariadenie, ze tam po 12:00 nemoze byt, v dany moment a na danom mieste zmysel nema. Lenze pravidla, zakony a nariadenia sa nerobia specialne pre Vetvicku, Honzu a Jardu, ale pre vsetkych. To znamena, ze musia byt nejak zovseobecnene.
To je rovnaka argumentacia ako "preco nemozem ist v zone 30km/h na aute 230-tkou?" Ved je noc a v tuto chvilu je ulica ludoprazna...
20.01.2021 - 09:03:51
02
lto napísal:
Pripominam .. ockovanie nezabranuje sireniu, ma zmiernit, az potlacit nasledky rozvoja SARS-CoV2 do COVID-19

Čiže zoširoka povedané, podľa teba vírus pravých kiahní a divá forma vírusu poliomyelitis stále obiehajú v populácii.
OMFG
20.01.2021 - 09:38:55
04
Njn, ked tak citam tie prispevky ako sa k ockovaniu bohorovne a 'mudro' vyjadruju totalni laici a vdacni posluchaci im tie dristy lajkuju, tak vzdy si spomeniem na to, ako vo svojich spomienkach pisal Varvro Srobar o tom, ako miestni domorodci rozoberali prvy vlak, ktory prisiel na Liptov. Vyzera, ze sa vela toho nezmenilo:
„Už od čias štúrovcov bol pre väčšinu slovenských dejateľov prostý ľud čistý, nepoškvrnený, ideál národa,“ vysvetľuje Roman Jančiga. „Šrobár bol úplný opak. Tvrdo kritizoval negramotnosť, zaostalosť, alkoholizmus a poverčivosť, ktoré boli pre slovenské dediny typické.“
Šrobár to vo svojich spomienkach dokazuje na rozprávaní o tom, ako ľudia na Liptove reagovali na prvý vlak, ktorý tam po koľajniciach prišiel. Keďže si nevedeli vysvetliť, prečo sa vlak hýbe, prišli s dvomi teóriami. Prvá bola, že v mašine je drak, ktorý lokomotívu poháňa.
S druhým, trochu sofistikovanejším vysvetlením, vraj prišiel miestny kostolník, ktorého Šrobár ironicky nazýva filozofom a mysliteľom dediny. Ten tvrdil, že lokomotíva sa hýbe, lebo zadné koleso je väčšie ako predné a tlačí ho preto dopredu. Keď sa ho ľudia pýtali, načo sa teda v mašine kúri, odpovedal, že aby tam rušňovodičovi nebolo zima.
20.01.2021 - 10:21:28
014
tolko sprostosti co tu vselijaki ltovia, lisky a podobni popisali, to az rozum zostava stat...a odvolavat sa na hlavne spravy, blogy pana vetvicku a podobne, to je take slovenske teraz...ale celkom sa tu da na tom pobavit, ked zacnu VECNE argumentovat ludia z fachu :)
20.01.2021 - 10:37:43
00
pa3km: mozes specifikovat v com a voci comu sa odvolavam na blog Vetvicky ? Zda sa mi totiz, ze si nepochopil pointu, zato ale nemas problem hned pisat o sprostostiach :) To je tiez take "slovenske", ak pouzijem tvoj vyraz .. ak niecomu nerozumiem, tak su to automaticky sprostosti :D

perez: zacal si dobre, ale skoncil si uplne zle. Skus to premysliet este raz :) Napoveda, porovnavas neporovnatelne.

Obom vam chyba schopnost citat s porozumenim. Mozno potrebujete Ag test :P
20.01.2021 - 12:47:02
03
Zmenili ockovaciu strategiu, po novom ma 11 skupin.
Zdravy clovek pod 45 rokov je az uplne v tej poslednej jedenastej.

Ale ak mate niekto BMI nad 30, tak ste v 6. skupine :D
20.01.2021 - 12:55:20
00
daj link
20.01.2021 - 13:07:53
00
volodja: ak narazas na moj prispevok, ja len preberam vyjadrenia , ktore su vsade dohladatelne od vyrobcov, od roznych vedcov, mas toho plno vsade, trosku si postuduj aj ty, nespoliehaj sa na druhych. Nikto sa nevie zarucit za nic :) Vsade su same predpoklady a dohady. Ale toto forum je ocividne plne "vedcov", ktori o vakcinach, ich vyvoji a testovani vedia vsetko a nikto nedokaze splnit to, za co sa oni zarucia :D. Aj ked ich profilizacia je nieco uplne ine, nevadi. Hlavne, ze su uznavani odbornici. Ale nastastie maju dostatok volneho casu, aby tu s nami diskutovali a vysvetlovali, ako su vsetci , co so spartakiadnym nadsenim neoslavuju to, po com dav tak velmi tuzi, sprosti. Lenze realita sa neodvija od toho, co niekto niekde napise, ani od ich zelani. Ale na zakladne realnych a overitelnych faktov. Dokial nie su, mozes vyslovovat len hypotezy , teorie a predpoklady.
20.01.2021 - 13:08:56
03
keyboard_arrow_up